Doma61.171
    Venku32.848
    Doma79.188
    Venku81.451
    6' Cordoba, 69' Recoba, 79' Ronaldo - 36' Matuzalem
    Žluté karty: Cordoba, Gresko - Hubner, Sommese, Sacchetti
    Červená karta: 69' Sommese, 80' Matuzalem
    Střely na bránu:
    Rohy: 8-6
    Diváci: 75.000
    Rozhodčí: Borriello

INTER (4-4-2) : Toldo 7, J.Zanetti 7, Sorondo 6, Cordoba 6, Gresko 6 (89'Georgatos -), Seedorf 5.5 (67'Conceicao 6), C.Zanetti 6.5, Di Biagio 6, Recoba 6.5, Ronaldo 7 (82'Kallon -), Vieri 6. (Fontana, Emre, Ventola, Guly). Trenér: Cúper

PIACENZA: Orlandoni 7, Sacchetti 6, Cardone 5.5, Lamacchi 5 (89'A.Lucarelli -), Tosto 6, Sommese 5, Volpi 6 (82'Statuto -), Matuzalem 6, Di Francesco 5, Gautieri 6 (81'Poggi -), Hubner 6. (Guardalben, Cristante, Mora, Caccia). Trenér: Novellino.

Ronnie

Serie A se žene do svého konce a zdaleka není jasné, kdo se nakonec bude radovat ze zisku titulu. Hned tři kluby touží mít scudetto. Ani předposlední kolo nic nevyřešilo a tak se rozhodne příští neděli.

Ačkoliv se hodně psalo o tom, že Interu bude v důležitém zápase doma s Piacenzou chybět kvůli svalovým problémům jak Vieri tak Ronaldo, největší hvězdy nerazzurri, nakonec hráli oba. Inter jinak nastoupil v očekávané sestavě. V obraně za zraněného Materazziho nastoupil mladý Sorondo, vedle něj pak i kapitán týmu Javier Zanetti, Ivan Cordoba a Vratislav Greško. V záloze se představili Clarence Seedorf, Cristiano Zanetti a Luigi Di Biagio, útočné duo Ronaldo - Christian Vieri podporoval ze zálohy Alvaro Recoba. Až na Materazziho nastoupil Inter v plné síle.

Inter nečekal vůbec lehký soupeř. Piacenza bojuje o záchranu v soutěži a potřebovala přinejmenším bodovat. V podzimním zápase vyhrál Inter gólem Vieriho sedm minut před koncem 3:2. Tentokrát se modročerní ujali vedení hned v šesté minutě. Trefil se kolumbijský obránce Ivan Cordoba. Ve 30.minutě skvěle našel Ronaldo svého kolegu v útoku Vieriho, jeho střela se mezi tyče ale nevešla. O tři minuty později rozvlnila síť Toldovy brány Matuzalemova střela z penalty a San Siro ztichlo. Hosté vyrovnali a začalo drama. V předchozích dvou domácích zápasech měl Inter co dělat, s Atalantou prohrál a s Brescií dokázal otoči skóre až v závěrečných minutách.

Ronnie
    Tifosi s modročernýma vlajkama se nakonec přeci jenom dočkali a mohli oslavit tři body a nadále první místo v tabulce. Inter zápas dohrával proti devíti hráčům Piacenzy. Nejprve byl v 69.mintě vyloučen po druhé žluté kartě Sommese a v 80.minutě i autor branky Matuzalem. První vyloučení navíc potrestal výstavním trestným kopem Alvaro Recoba - 2:1. Deset minut na to se dočkal branky i Ronaldo. Dal již svoji čtvrtou branku v posledních třech zápasech a nemůže být pochyb o tom, že Ronnie je zpátky ve vší parádě. Celkově to již byla jeho sedmá branka v letošní Serii A a v tabulce střelců Interu je na třetím místě.

V dalších zápasech favorité nezaváhali a rozdrtili své soupeře stejným výsledkem 5:0.
    AS Řím - Chievo 5-0 (3 Montella, Emerson, Cassano)
    Juventus - Brescia 5-0 (3 Trezeguet, 2 Del Piero), Juventus dohrával proti deseti hráčům Brescie.
    Inter porazil v přetěžkém zápase Piacenzu a nadále vede Serii A. Před posledním kolem má před Juventusem náskok jednoho a AS Řím dvou bodů. Jestiže tedy vyhraje v Římě s Laziem stane se po třinácti letech po čtrnácté mistrem Itálie. Juventus hraje ve 34.kole v Udine a AS Řím v Turíně s AC.