Doma61.984
    Venku35.445
    Doma79.188
    Venku81.451
    19' Poborsky, 45' Poborsky, 55' Simeone, 74' Inzaghi - 12' Vieri, 24' Di Biagio
    Žluté karty: Stankovic - Di Biagio, Materazzi
    Střely na bránu: 8-9
    Rohy: 4-7
    Diváci: 77.000
    Rozhodčí: Paparesta

INTER (4-4-2) :Toldo 6, J.Zanetti 6, Cordoba 6, Materazzi 5, Gresko 4, Conceicao 5 (60'Dalmat 5), Di Biagio 6, C.Zanetti 5.5 (73'Emre -), Recoba 6, Ronaldo 5 (78'Kallon -), Vieri 6. (Fontana, Sorondo, Serena, Seedorf). Trenér: Cúper

ob>LAZIO: Peruzzi 5, Stam 6.5, Nesta 6.5, Couto 6.5, Favalli 6, Poborsky 7.5, Giannichedda 6.5, Simeone 6.5 (78'D.Baggio -), Stankovic 6 (61'Cesar 6), Fiore 6, S.Inzaghi 7. (Marchegiani, Negro, Pancaro, Colonnese, Evacuo). CT: Zaccheroni.

Přesně v 15.00 začalo nejdůležitější utkání pro Inter za posledních třináct let. K zisku titulu muselo porazit Lazio Řím. Plný Olympijský stadion držel palce domácím, kterým šlo o šestou příčku zajišťující vstupenku do Poháru UEFA. Z Milána přijelo okolo 40 tisíc fanoušků nerazzurri a jen 7 tisíc z nich mělo možnost vidět zápas na stadionu.

Trenér Cúper poslal na hřiště tradiční jedenáctku. V útoku se objevil i lehce zraněný Christian Vieri, který si finále nemohl nechat ujít. V dresu domácích se představil i Karel Poborský, který poslední dobou moc šancí v základní jedenáctce nedostával.

Zápas začal pro Inter skvěle. Již ve dvanácté minutě zahrával Alvaro Recoba roh, jeho centr neudržel v rukou brankář Lazia Angelo Peruzzi a od Di Biagia se míč odrazil k Bobovi, který z metru nekompromisní bombou poslal nerazzurri do vedení. V té době již na stadionu v Udine vedl Juventus gólem Trezegeuta taktéž 1:0. Lazio se nevzdávalo a svoji snahu korunovalo v 19.minutě vyrovávajícím gólem. Stankovič přeloboval na levé straně obranu Interu, Fiore vrátil míč do ohně, kam si doběhl z druhé vlny Karel Poborský a bombou prostřelil brankáře Tolda. Mezitím Juventus zvýšil svoje vedení na 2:0 a začalo být jasné, že pokud Inter chce titul musí si s Laziem poradit. Pět minut po vyrovnávající brance přišla modročerná odpověď. Druhý rohový kop znovu v odání El China a znovu gól. Na přední tyč si naběhl Luigi Di Biagio a hlavou strhl vedení na stranu hostí. Inter šel nekompromisně za titulem a vypadalo to, že ho Lazio nemůže zastavit.

Ještě do poločasu však přišel další šok. Karel Poborský, který dá sotva pár gólů za sezonu vstřelil druhou branku. V 90. minutě udělal totální hrubku Vratislav Greško. Slovenský reprezentant posílal v pokutovém území hlavou míč Toldovi, jenže jeho úmysl vystihl český záložník a poslal míč za bezmocného brankáře. Lazio znovu vyrovnalo a v druhém poločase se začínalo takřka od začátku.

Ránu přímo do srdce zasadil Interu jeho bývalý hráč. Argentinský reprezentant Diego Simeone, který oblékal modročerný dres ještě v roce 1999, střelou z hranice pokutového území poslal Lazio do vedení. Hráči Interu jsou zjevně šokováni a chvíli trvá než se dostávají znovu do hry. Nejprve pálí z dálky Karel Poborský, pak to zkouší i Fiore těsně vedle. Inter se nevzdává a vytváří si kolem 65.minuty tři šance. Nejprve centr za obranu, kam si zaběhl Christian Vieri. Bobo běží atakovaný jedním z obránců sám na Peruzziho, obránce Lazia ukopává míč před Vierim tak nešťastně, že ten míří do opuštěné brány. Metr před čárou ho ale odkopává další dobíhající zadák ve světlém dresu. Chvíli na to má Inter možnost přímého kopu. Všichni čekají exekuci od vyhlášeného střelce standartek Alvara Recoby. Ten se rozbíhá, přeskakuje míč a hned za ním se do balónu vší silou opírá Luigi Di Biagio. Jeho jedovku Peruzzi s problémy vyráží před sebe. Chvíli na to to zkouší Ivan Cordoba nůžkami, tentokrát brankář Lazia chytá bez větších problémů.

Na druhé straně Inter již moc nebrání a posílá vše do útoku. Běží 74.minuta, Lazio se dostává do jednoho z brejků. Centr z pravé strany nachází dva zcela nakeryté hráče a Inzaghi hlavou zatlouká hřebík do rakve Interu. Všem je to jasné, Inter nedobude vysněný titul dříve, jak za čtrnáct let od svého posledního z roku 1989. Ronaldo po vystřídání se na lavičce neubrání slzám. Zápas se již dohrává Inter prakticky už nehraje. Domácí se ještě odstávají do pár šancí a nastřelují tyčku. Mohou slavit, Bologna očekáváně prohrála s Brescií a Lazio se tak posunulo na šestou příčku. Naopak Inter nejenomže nebude první, dokonce nebude ani na druhém místě. AS Řím porazilo těsně AC Turín a přeskočilo tak nerazzurri v tabulce. Místo scudetta a přímé účasti v Lize mistrů, čeká na Inter jen bronz a ještě k tomu předkolo nejslavnější klubové soutěže.

"Myslím si, že je velmi těžké najít příčiny dnešní porážky," řekl trenér Hector Raul Cúper těsně po zápase v interview s Rai TV. Argentinský kouč jako by přinášel smůlu. Třikrát se dostal se svým týmem za sebou do finále evropského poháru, ale ani jednou ho nevyhrál. Nejprve to byla Mallorka a PVP, po té Valencie a dvakrát neúspěšné finále Ligy mistrů. Před příchodem od Itálie si něktěří s nadsázkou dělali z Interu legraci, že nemůže vyhrát. A paradoxně se to splnilo. jak blízko byl Cúper od triumfu...

Zápas možná rozhodla chyba Greška při druhém gólu. "V poločase jsem hráčům říkal, buďte klidní, 2-2 není katastrofa. Ale oni to neudělali. Jemi to velmi líto, musím složit komliment Lippimu a Juventusu," prohlásil zklamaný Cúper. "V druhém poločase jsme prostě ztratili hlavy." Na otázku, co říká tomu, že ho někteří označují jako smolaře, odpověl, argentinský kouč, že z toho strach nemá. Právě Lazio Řím ho v roce 1999 připravilo o Pohár vítězů pohárů.

Prezident klubu Masimmo Moratti se velkým zklamáním také netajil. "Je to krutý den. Hlavně ve druhém poločase jsme selhali. Jinak vzhledem k celé sezoně, vítězství Juventusu není férový výsledek...co se týče dneška pak už asi ano. Od mých hráčů jsem čekal trochu víc," shrnul Moratti.