Venku28.231
    Nejvíce
    Doma51.405
    Venku37.700
    94' van der Vaart - 49' Crespo, 51' Crespo
    Žluté karty: Mido, Hossam - Coco, Materazzi, Vieri, Toldo, Almeyda
    Střely na bránu: 5-6
    Držení míče: 55% - 45%
    Rohy: 8-2
    Diváci:
    Rozhodčí: Urs Meier

INTER (4-4-2) : Toldo; J.Zanetti, Cordoba, Materazzi, Coco; Conceicao (70' Adani), Di Biagio, Almeyda, Morfeo (93' Emre); Vieri, Crespo (65' Recoba). (Fontana, Pasquale, Vivas, Okan). Trenér: Cúper

Ajax (4-4-2):: Didulica; Trabelsi, Bergdolmo, De Jong, Van Damme (58' Witschge); Galasek (70' Yakubu), Pienaar (58' Wamberto), Van der Meyde, Maxwell; Van der Vaart, Mido. (Timmer, Van Halst, Sikora, Machlas). Trenér: Ronald Koeman

Domácí zahájili zápas celkem svižně. V páté minutě likvidoval Toldo střelu van der Vaarta. O dvě minuty později dokonce již měl míč za svými zády, rozhodčí ale gól neuznal pro ofsajd. Ve 13.minutě se pokusil prosadit v pokutovém území Ajaxu Crespo, jeho střela však byla příliš slabá. O pět minut později se zahřmělo před bránou nerazzurri podruhé. Van der Vaart nastřelil z 25 metrů břevno z přímého kopu, nařízeném po faulu Di Biagia. tentýž hráč ve 30.minutě střílel z větší vzdálenosti a Toldo perfektně chytil. Těsně před odchodem do šaten poslal z dobré pozice Concecaio míč nad.

Ajax byl v první pětačtyřicetiminutovce lepší a vyhrál na střely na bránu 3-1 a střely mimo 8-1. Navíc poměrně brzy vyfasovali obránci Coco a Materazzi žlutou kartu. V druhé půli se diváci dočkali konečně i branek. Spokojenější však byli určitě ti z Milána. V 50.mintě si na centre Di Biagia naběhl Hernan Crespo a ze šesti metrů poslal hlavou Inter do vedení. O dvě minuty si to zopakoval tentokrát po přihrávce Vieriho. Pro Crespa to byl již osmý gól v Lize mistrů, čímž vytvořil nový rekord v Interu.

V 58.minutě domácí Mido z otočky pálil jen těsně vedle. O dvě minuty později nevyužil obrovskou šanci Vieri, Liga mistrů mu asi není souzená... Chvíli na to zlikvidoval Zanettimu dobrou střelu Didulica. V 63.minutě to zkoušel znovu aktivní Mido, z rohu střílel nad. Ajax zkouší vše možné, aby se vrátil do hry. O dvě minuty později vystřídal hrdinu zápasu Crespa Recoba, chvíli na to Adani Conceicaa. V 81.minutě napálil Di Biagio míč do břevna.

V amsterdamské aréně se diváci dozvěděli výsledek z Norska - Trondheim remizoval s Lyonem a všude zavládla spokojenost. Navíc v 94.minutě nechal Cordoba skórovat Van der Vaart. Konečný výsledek je tak 1-2, postupje Ajax i Inter.

"Jsme strašně rád za mé dva góly, neboť díky nim jsme se kvalifikovali do další fáze Ligy mistrů a v tabulce jsme skončili první," řekl Hernan Crespo a dodal: "Doufali jsme v remízu." Argentinský střelec překonal rekord Sandra Mazzoly v počtu vstřelených branek v evropském poháru.