Doma40.483
    Venku40.505
    Doma71.740
    Venku80.000
    42' Shearer, 49' Shearer - 48' Vieri, 62' Cordoba
    Rozhodčí: Cardoso (Portugalsko)

INTER (4-4-1-1) : Toldo 6, J.Zanetti 6, Cordoba 7, Cannavaro 6, Coco 5.5, Okan 6, Di Biagio 5.5, Conceicao 6, Guly 5 (46' Martins 6.5), Emre 6.5 (77' Pasquale), Vieri 6.5 (12 Fontana, 31 Vivas, 24 Gamarra, 40 Franchini, 41 Napolitano). Trenér: Cúper

Newcastle (3-4-1-2):: Given 6, Griffin 6, Bramble 6, O'brien 5.5 (59' Hugues 5.5), Bernard 6.5, Solano 7 (83' Lualua), Jenas 6, Speed 6, Robert 6 (83' Viana), Shearer 7, Bellamy 6. 5 (13 Harper, 25 Kerr, 30 Caldwell, 23 Ameobi) Trenér: Robson

Okan

V první šanci zápasu se objevil ve druhé minutě Belozoglu Emre, který tentokrát kvůli krizi v útoku dostal šanci hrát více vysunutý. Po přihrávce Boba ve vápně pálil nad. Newcastle se nezalekl a hned zahrozil i on. Nejprve Bellamyho zpacifikoval Cordoba, při střele Solana však již zazvonilo břevno a Inter měl namále. Hosté neustále útočíli. Speed střílel nad, Cordoba zastavil Bellamyho a po té i Jenase za cenu rohového kopu. Inter byl pod tlakem a jen skvělý zásah Tolda po střele Solana ho uchránil od čistého štítu. Na druhé straně v náznaku šance se ocitl Di Biagio, jeho střelu anglická obrana odvrátila a pokus Gulyho byl zblokován. Inter ustál třicetiminutový nápor a zahrozil v útoku. Po přímáku hlavičkoval Cannavaro a brankář Given se vyznamenal. Bohužel ve 42.minutě se Alan Shearer dostal za Javiera Zanetti a po přihrávce Bellamyho z blízka střílel do prázdné brány. Hned o minutu později skončil míč zásluhou Conceicaa v síti hostů, ale kvůli spornému ofsajdu nebyla branka uznána.

Druhý pločas začal sice radostně, ale jásot fanoušků vydržel jen minutu. Nový muž na hřišti Obefami Martins přihrál Conceicaovi, ten poslal centr do vápna, na něj si naskočil Vieri a hlavou vstřelil svůj premiérový gól v Lize mistrů. Bobo přitom přeskočil hned dva obránce. O minutu později se znovu zaskvěl Shearer a znovu z těsné blízkosti překonal skóroval. Chybu na gólu nese Toldo, který míč po lehké střele pouze vyrazil před sebe.

Vieri mohl vyrovnat v 53.minutě. Jeho další hlavička šla vedle. V další nebezpečné situaci ve vápně Interu odkopával Toldo míč do bezpečí. O pět minut později znovu střílel Vieri, tentokrát levou nohou, brankář Given vyrazil na roh. Inter vyrovnal v 62.minutě. Na centr Emreho z levé strany si naskočil Ivan Cordoba a poslal míč hlavou ke vzdálenější tyči. Pár minut po té, co Bellamy dostal žlutou kartu za simulování, byl Vieri ve vápně složen na zem. Rozhodčí Cardoso penaltu nepískal. Newcastle znovu začal kousat. Nejprve Speed poslal hlavičku nad, aby pak z rohu šestnáctky střílel vedle. Akrobatický zákrok musel předvést Toldo po nebezpečné střele z 18 metrů v podání Bellamyho. V 80.minutě ochránil Toldo Inter od dalšího gólu při hlavičce Alana Shearera. Inter odpověděl, jen nepovedeneou střelou Di Biagia nad a spíš bránil výsledek. V další šanci hostí střílel Shearer vedle. V nastaveném čase ještě dostal Di Biagio žlutou kartu, když rozhodčímu ukazoval, že zeď stojí při přímáku snad tři metry před místem určeným k rozehrání...

Inter dokázal ubránit remízu 2:2 a před posledním kolem má nadále před Newcastlem jednobodový náskok. Barcelona vyhrála nad Leverkusenem 2:0 a zajistila si tak postupo do čtvrtfinále. O druhém postupujícím se rozhodne mezi Newcastlem a Interem. Nerazzurri jedou do Leverkusenu a Newcastle hostí Barcu. Christian Vieri dostal třetí žlutou kartu a Inter tak nemá jediného kvalitního útočníka schopného v německu hrát...