Doma66.346
    Venku18.992
    Doma76.166
    Venku30.000
    15' Di Natale, 61' Vannucchi, 92' Tavano - 6' Crespo, 10' J.Zanetti, 49' Recoba, 84' Adani
    Žluté karty: Giampieretti - Vivas, J.Zanetti, Recoba, Morfeo
    Vyloučen:
    Střely na bránu: 5-6
    Rohy: 1-7
    Diváci: 16.469
    Rozhodčí: Pellegrino

Inter (4-4-2) : Toldo; Vivas (63' Adani), Cordoba, Materazzi, Coco; Zanetti, Di Biagio (72' Almeyda), Morfeo, Emre; Crespo, Recoba (88' Dalmat). (Fontana, Pasquale, Beati, Conceiçao). Trenér: Cúper

Empoli (4-2-3-1): Berti; Belleri, Cribari, Atzori, Lucchini (46' Cupi); Grella (54' Vannucchi), Giampieretti; Buscč, Cappellini (54' Tavano), Di Natale; Rocchi. (Cassano, Pratali, Ficini, Grieco). Trenér: Silvio Baldini

Již v desáté minutě vedl Inter v Empoli 2:0 a vše nasvědčovalo, že by ho mohl čekat lehký zápas. Nakonec sice vyhrál, ale tři branky v jeho síti hovoří za vše.

Do zápasu nenastoupil Fabio Cannavaro, který má svalové problémy z duelu s Como, kde střídal po poločase. Neměl by hrát ani v neděli s Udinese. Tentokrát ho nahradil Materazzi. Volno dostal od trenéra Christian Vieri, takže v útoku vedle sebe hráli Crespo a Recoba. Trenér Cúper poslal na trávník nečekaně i Nelsona Vivase a Zanetti se tak postavil do zálohy. Na lavičce zůstal sedět Sergio Conceicao, kterého si kouč asi šetří pro důležitější zápasy, neboť portugalské křídlo je v poslední době v superformě. Už v úterý se hraje rozhodující zápas v Lize mistrů v Amsterdamu a pak dva těžké duely v lize v Římě s AS a derby s AC.

Empoli bylo před dohrávaným 1.kolem na 10. příčce s třemi výhrami a jednou remízou. Paradoxní bylo, že ty tři výhry byli na hřištích soupeřů, kde zatím neztratilo ani bod. Doma zatím nevyhrálo tým vedený Silviem Baldinim nevyhrál a nestalo se tak ani s Interem.

Vysoké konečné skóre načal v 6.minutě Hernan Crespo, když poslal za záda Bertiho bálon od Recoby. Ten samý El Chino se podílel i na další brance o čtyři minuty později. Jeho míč vyslaný z rohového kopu se odrazil ven z pokutového území, kde byl kapitán Javier Zanetti, který prudkou střelou po zemi zvýšil vedení. V 16.minutě skóroval za domácí Di Natale, keterého obrana nechala trestuhodně projít po levé straně až k Toldovi. Di Natale vystřelil přímo na gólmana, ten ale čekal přihrávku a vrhnul se na druhou stranu...

Krátce po přestávce padl nejhezčí gól utkání a postaral se o něj nikdo jiný než nejlepší hráč zápasu EL Chino alias Alvaro Recoba. Jeho bomba z levačky z pětadvaceti metrů skončila v horním růžku bezmocného Bertiho. Z podobně vzdálenosti se v 61.minutě trefil z přímého kopu přesně k tyči Vannucchi, Crespo skákající ve zdi míč jen lehce nadzvedl - 2:3.

"Je hezké, že jsem připravil čtyři góly, nejdůležitější je, že jsme vyhráli. Bylo to těžké utkání a empoli se nevzdávalo, má můj kompliment. Stále máme před sebou dlouhou cestu..." řekl Alvaro Recoba.

"S hrou týmu jsem byl spokojen jen do dvacáté minuty. nejdůležitěkjší bylo pro nás udržet se koncentrovaní celých devadesát minut. Sehráli jsme dobrý zápas a co je hlavní, vyhráli. Jestliže nechávám odpočinout některé hráče, je to kvůli tomu, že nás čeká ještě mnoho těžkých zápasů," prohlásil Cúper. Nehráli Vieri a Conceicao. "Vieri nehrál a přesto jsme vyhráli. To je důležité vědět pro Vieriho i pro tým. Naše hra není závislá na několika hráčích. Vivas hrál, protože jsem čekal, že Di Natale bude nebezpečný a také jsem chtěl dát Zanettimu větší volnost. Conceicao hrál tři zápasy v řadě, proto seděl jen na lavičce."