Doma61.904
    Venku22.750
    Doma66.134
    Venku30.000
    73' Maresca - 34' Di Biagio, 51' Di Biagio, 69' Recoba, 85' Crespo
    Žluté karty: Tosto - Di Biagio
    Vyloučen: 57' Hubner
    Střely na bránu:
    Rohy: 7-5
    Diváci: 15.500
    Rozhodčí: Paparesta

Inter (3-4-1-2) : Fontana; Cannavaro, Cordoba, Adani; J. Zanetti, Di Biagio (59' Beati), Almeyda, Coco (67' Pasquale); Morfeo (81' Dalmat); Crespo, Recoba. (Rossi, Gamarra, Vivas, Martins). Trenér: Cúper

Piacenza (3-5-2): Guardalben; Cristante, Lamacchi, Mangone (71' Tramezzani); Camapagnaro (59' Caccia), Riccio, Maresca, Di Francesco, Tosto; Montano, Hubner. (Oralandoni, Boselli, Gurenko, Marcolin, Obolo). Trenér: Agostinelli.

Čtvrtý zápas, čtvrtá výhra a čtyři góly. Nějaký problém? Inter i tentokrát vyhrál, v Piacenze nasázel domácím čtyři góly a vede Serii A. Trenér Cúper znovu již tradičně vyslal na trávník odlišnou jedenáctku oproti posledním zápasům. Důvody byly jednoduché. Hromadí se zranění. Nově přibyli Francesco Toldo a Marco Materazzi. Vieri, Emre a Okan stále ještě nejsou fit, dlouhodobě zranění jsou Ventola, Guly, Kallon a Serena. I přes tyto problémy zachoval Cúper své nové rozestavení 3-4-1-2. Do branky se letos poprvé postavil Alberto Fontana a byl to právě on, kdo podla jednoznačně nejlepší výkon černomodrých. V obraně se na levo postavil Adani, před něj pak Francesco Coco, kterého v průběhu druhé půle nahradil mladý Pasquale. Zahrál si i další mladíček. Devatenáctiletý Nicola Beati odehrál svých prvních pár minut v dresu Interu. V záloze nahradil Di Biagia a nevdel si vůbec špatně. Na lavičce seděli další nové tváře Martins a Rossi.

První přiležitost měli hosté. Morfeo byl faulován těsně před pokutovým územím a recoba namířil svůj trestňák doprostřed brány. Za Piacenzu odpověděl Riccio, ani nadvakrát se mu Fontana nepodařilo překonat. velkou šanci měli znovu i Inter. Adani po rohu recoby hlavičkoval těsně vedle. na druhé sttraně zlikvidoval pokusy Hubnera a Di Francesca náhradník Tolda - Alberto Fontana. První branku vstřelil ve 34.minutě italský reprezentační záložník Luigi Di Biagio. Míč z rohového kopu v podání Alvara Recoby usměrnil přesně mezi tyčku a obránce a Inter se tak dostal do vedení. Neuvěřitelnou šanci vyrovnat měla Piacenza o pět minut později. Hubnerovu dělovku však zázračně vytáhl Fontana mimo tři tyče.

Druhá půle začala pro Inter tím nejlepším způsobem. Alvaro Recoba ve vápně místo střely volil přihrávku na Di Biagia, který si míč jen přiťuknul před sebe hrudí a posleze nohou dopravil balón do branky Guardalbena podruhé. Další výhoda pro nerazzurri přišla o chvíli později. Pro inzultaci asustenta rozhodčího byl vyloučen Dario Hubner, nejlepší střelec domácích. Při početní výhodě unikl Crespo, jeho pokus částečněš zlikvidovala obrana, mič se odrazil k Recobovi, který pohodlně přehodil osamoceného gólmana. Inter vedl 3:0.

V 73.minutě nádhernou ranou do šibenice z třiceti metrů snížil ze standartní situace Maresca. V 85.minutě Recoba rozehrál rohový kop, míč obrana domácích k němu vrátila zpátky a z druhého centru našel přesně hlavu Crespa, pro kterého to byla první ligová branka za Inter. Recoba se tak podílel na všech čtyřech gólech.

Trenér Cúper byl spokojený. "Trpěli jsme, ale viděl jsme dobrý zápas. Jsem velmi spokojen. Fontana odchytal parání zápas, nadherně zlikvidoval šanci Hubnerovi. Pro nás je to velmi důležité vítězství. Částečně jsme odčinili porážku s Lyonem. Teď musíme jen v těchto výkonech pokračovat."