Doma66.658
    Venku22.750
    Doma76.166
    Venku30.000
    95' Vieri - 89' Del Piero p.
    Žluté karty: Cordoba, Emre - Iuliano
    Vyloučen: 90' Morfeo - 90' Conte
    Střely na bránu:
    Rohy: 5-4
    Diváci: 76.166
    Rozhodčí: Collina

Inter (3-4-3) : Toldo 7,5, Cordoba 6, Materazzi 6, Cannavaro 6, J.Zanetti 6,5, Di Biagio 6,5, Almeyda 5,5 (61' Emre 5), Coco 4,5, Vieri 6, Crespo 5,5, Recoba 5,5 (75' Morfeo). (12 Fontana, 15 Adani, 26 Pasquale, 31 Vivas, 22 Okan). Trenér: Cúper

Juventus (3-5-2): Buffon 7, Thuram 6,5, Ferrara 6, Iuliano 6, Birindelli 6 (61' Zambrotta 6,5), Camoranesi 6,5, Tudor 6 (81' Conte 4), Davids 7, Nedved 7, Salas 6 (69' Zalayeta 6), Del Piero 6,5. (12 Chimenti, 6 Fresi, 20 Baiocco, 18 Di Vaio). Trenér: Lippi

V Itálii měli po dlouhé době fotbalový svátek. Hrálo se utkání mezi dvěma nejoblíbenějšími kluby v zemi. Lídr tabulky Inter Milán hostil Juventus Turín.

Do branky domácích se po zranění vrátil Francesco Toldo. Fontanovi nepomohl ani skvělý výkon v posledním zápase. Ani Toldo však nezklamal, byl jednoznačně nejlepším fotbalistou Interu. Hráčům Juventusu pochytal spoustu šancí. Jinak trenér Cúper poslal na hřiště svoji oblíbenou sestavu. V útoku hráli vedle sebe Recoba, Vieri a Crespo.

Juventus byl po většinu zápasu lepší jen v držení míče. V této statistice vyhrál nad Interem o šest minut. Na střely na bránu to bylo vyrovnané 4-4. Juve hlavně hrozilo ze střel z větší vzdálenosti. Pavel Nedvěd dvakrát těsně minul Toldovi tyče. Inter zahrozil z trestného kopu. Recoba si připravil míč jako že pošle svoji vyhlášenou technickou parádu do šibenice... Z ničehonic se však rozběhl Di Biagio a napálil míč vší silou těsně nad. V další šanci se pak po přihrávce Recoby ocitl Crespo. Balón však pořádně nezpracoval a tak pro Buffona nebyl problém jeho pokus zlikvidovat.

V druhé půli se hosté začali trefovat také do brány a Toldo musel třikrát vytečně zasahovat. Del Piero ani Salas z toho moc velkou radost neměli. Na druhé straně si na centr naskočil nehlídaný Crespo a hlavou přestřelil. Největší šance zápasu příšla v 76.minutě a měl ji Inter. Vieri utekl obráncům, Buffonovi však nestačil udělat kličku, ten mu míč vypíchl a odrazil se ke Crespovi, který měl před sebou prázdnou bránu. Jeho prudká střela skončila na tyči. Jak málo chybělo!

Vše nasvědčovalo tomu, že zápas skončí třetí remízou v řadě. Děvetaosmdesát minut se hrálo bez branek. Pak přišel zákrok Coca v pokutovém území a rozhodčí Pierluigi Collina ztrestal domácí penaltou. Camoranesi utekl Cocovi, který ho těsně stíhal. Dával si přitom velký pozor, aby mu zezadu nepodtrhl nohy. Camoranesi však šikovně zpomalil a chudák Coco, to už neubrzdil :( Podle Pavla Nedvěda prý jasná penalta. Já bych to slovíčko "jasná" vypustil.

Del Piero chladnokrevně proměňil, jen těsně nepřestřelil a šokoval zaplněné San Siro. Minutu na to, do sebe začali strkat Domenico Morfeo, který nahradil Recobu, a Conte. Oba dva dostali červenou kartu a atmosféra ještě více zhoustla. Už to vypadalo, že nerazzurri poprvé v sezóně v lize prohrají... Collina nastavil pět minut a až v samém závěru Inter vybojoval rohový kop. Z něho pak nerazzurri zázračně vyrovnali. Bezologlu Emre poslal centr do vápna, kde již byl také připravený brankář Interu Toldo. Buffon na míč pořádně nedosáhl a při výskoku naskočil na Vieriho. Oba dva spadli na zem. Nastal závar těsně před brankovou čarou, z něhož vítězně vyšel Toldo. Jeho střelu ještě tečoval Vieri. Podle Nedvěda to měl být faul na brankáře. Podle mě ne!

Na stadionu zavládlo nadšení. Aspoň remíza. V televizním rozhovoru byli Buffon a Toldo vedle sebe a měli oba dva velmi dobrou náladu. Bylo na nich jasně vidět, že jsou dobří kamarádi.

Slavný duel skončil potřetí v řadě bez vítěze. Loni se hrálo v Turíně 0:0 a v Miláně 2:2, kde také v nastaveném čase vyrovnával Inter. Nadhernou střelou se tehdy trefil do šibenice Seedorf.