Venku18.992
    Nejvíce
    Doma76.166
    Venku30.000
    3' Vieri - 25' Jorgenson, 55' Muzzi
    Žluté karty: Cordoba - Rossitto, Gemiti, Bertotto
    Vyloučen:
    Střely na bránu: 7-5
    Rohy: 12-3
    Diváci: 58.962
    Rozhodčí: Farina

Inter (4-3-1-2) : Toldo; J.Zanetti, Cordoba, Materazzi, Coco; Conceicao, Di Biagio (70' Almeyda), Emre; Morfeo (70' Crespo); Vieri, Recoba. (Fontana, Adani, Pasquale, Vivas, Okan). Trenér: Cúper

Udinese (3-5-2): De Sanctis; Kroldrup, Sensini, T.Manfredini; Martinez (34' Gemiti), Rossitto, Pizarro, Jorgensen, Pieri; Muzzi (69' Iaquinta), Jancker (74' Bertotto); (Renard, Caballero, Warley, Muntari). Trenér: Spalletti

Po osmi zápasech přišla první porážka. Inter se na San Siru v sobotní předehrávce 9.kola dostal do vedení již ve třetí minutě. Přihrávku Morfea zpracoval hlavou do sítě Christian Vieri a dal tak svojí tradiční jednu branku v zápase.

Hosté se po rychlé brance nevzdali a ještě v první ppli srovnali. Z pětadvaceti metrů se rásně do růžku brány trefil Jorgensen. O minutu později měl znovu šanci vrátit Inter do vedení Vieri, ale přestřelil.

Po přestávce se Inter tlačil dopředu. Recoba z přímáku jen těsně minul, Emre z hranice pokutového území nastřelil tyč. Druhý gól však paradoxně dali hosté. Z brejku po chybě Coca skóroval Muzzi. Cúepr poslal na hřiště i třetího útočníka Crespa a Almeydu za Di Biagia a Morfea, ani to však nepomohlo. Nerazzurri jasně ovládali hru a míč soupeři skoro nepůjčili, přesto vyrovnat nedokázali. Brankář Udine De Sanctis exceloval a pochytal vše, co na něj letělo. Hosté znovu zahrozili z brejku a Toldo musel likvidovat nebezpečný pokus Pizarra. Inter v nastaveném čase finišoval ve svém tlaku, střelu Vieriho však DE Sanctis chytil.

Inter vyhrál na vše ostatní jen na góly ne. Střely na bránu 7-5, rohy 12-3 a držení míče neuvěřitelných 35 minut ku 24 na straně Udinese. Inter by i přes porážku nemusel přijít o první místo v tabulce. Večer se hraje duel Juve - AC Milán a pokud hosté nevyhrají, zůstanou nerazzurri. v čele Serie A.

Na konci prvního polasu došlo ke kontaktu obránce Sensiniho a Vieriho v pokutovém území. Není to penalta? Více fotografií najdete na stránkách inter.it

Crespo byl po zápase hodně zklamaný. "Hráli jsme snad nejlepší fotabl v sezoně a oni dávali góly. Tlačili jsme je ale gól jsme dát nedokázali. V kabině jsme byli všichni naštvaný. Mohli jsme zvýšit náskok v tabulce, ale nepovedlo se. Nevadí, nadále jsme první v tabulce a tento zápas musíme, co nejdříve vymazat z paměti a myslet na úterý. V Amsterdamu nemůžeme selhat. Je pravda, že hrát dvakarát v týdnu důležitý zápas může přinést potíže," řekl argentinský útočník. Podobně mluvil i Cúper. "Je to kruté. Byli jsme lepší a prohráli jsme." Na otázku, zda někteří hráči nebyli unavení z náročného programu, odpověděl, že dva asi ano.