Žluté karty: Inzaghi,Serginho - Di Biagio, Cordoba
    Diváci: 78.843
    Rozhodčí: Racalbuto

Inter (4-4-2) : 1 Toldo; 31 Vivas (46' J. Zanetti), 2 Cordoba, 13 Cannavaro, 77 Coco; 7 Conceicao (74' Okan), 14 Di Biagio, 8 Farinos (82' Kallon), 10 Morfeo; 32 Vieri, 20 Recoba (12 Fontana, 21 Beati, 24 Gamarra, 26 Pasquale). Trenér: Cúper

AC Milán (4-3-2-1): Dida; 14 Simic, 19 Costacurta, 3 Maldini, 4 Kaladze; 8 Gattuso, 21 Pirlo (65' Ambrosini), 20 Seedorf; 11 Rivaldo, 27 Serginho (82' Chamot); 9 Inzaghi (68' Shevchenko) (18 Abbiati, 2 Helveg, 32 Brocchi, 15 Tomasson). All. Trenér: Ancelotti.

AC Milán oplatil Interu loňskou porážku 1:0 a díky zaváhání Juventusu s Bolognou 1:1 se dostal do čela Serie A. Šlágr ligy před 80 tisíci diváky rozhodl již ve dvanácté minutě Serginho, kterého skvěle našel kolmou přihrávkou za obranu Rivaldo. Ani skluz Nelsona Vivase, který překvapivě nastoupil od začátku utkání místo Javiera Zanettiho, přihrávku nepřekazil a tak si Serginho mohl položit Tolda a skórovat do prázdné brány.

Inter měl šanci vyrovnat, chvíli po vedoucím gólu AC hlavičkoval po přímáku Di Biagia Recoba nepochopitelně jen do náručí Dida, přitom měl spoustu času se ho zeptat, kam to chce.

V druhé půli to byl jiný Inter. Prvních dvacet minut přímo drtil AC v pokutovém území, nic z toho ale nevytěžil. Povzbuzení do řad nerazzuri vnesl hlavně střídající Javier Zanetti. V 60.minutě Concaicao místo přihrávky na volného Boba střílel vedle, pak také Recobův pokus z dvaceti metrů skončil jen těsně vedle. Šance měli i domácí. Serginho pálil nad. V 73.minutě mohl v poslední velké šanci Interu Vieri vyrovnat. Po přímém kopu Recoby však neuvěřitelně těsně před brankovou čarou přestřelil. Pak už přišli jen brejky AC. Ševčenkovi nebyl uznán gól po faulu na obránce a v další šanci pak střílel těsně vedle tyče.

Inter i když měl o pět minut více času míč v držení tedy prohrál a z posledních tří zapasů získal pouhý bod z duelu Římě s AS. Špatné výsledky se podepsali na pozici v tabulce, před nedělními zápasy klesl na třetí příčku.

Víceprezident Interu Giacinto Facchetti hovořil po zápase celkem jasně. "V první půli měli oba týmy šance, ale v druhé části byl na hřišti jen jeden - Inter. Přehráli jsme AC a to svědčí o tom, že jsme velmi silní a předvádme dobrý styl hry." Na otázku, zda Facchetti souhlasí se sestavou, jakou Cúper poslal na trávník, odpověděl diplomaticky. "Cúper nejlépe ví, v jaké formě a kondici hráči jsou. Jistě měl pro toto složení své důvody."

Trenér Cúper nechal překvapivě odpočívat své krajany Javiera Zanettiho, Hernana Crespa a Almeydu, poslední dva nebyli ani na lavičce náhradníků. Největším šokem pro fanoušky nerazzurri musel být start Javiera Farinose v základní sestavě. Pro španělského záložníka to byl vůbec první start v této sezoně po zranění. Úplně stejně na tom byl i Mohammed Kallon, útočník ze Sierra Leone vystřídal Farinose v 82.minutě. A aby toho nebylo málo na lavičce ještě seděl uzdravený Carlos Gamarra a Nicola Beati, ten měl na kontě aspoň odehraných dvacet minut.

Jediný gól zápasu padl po zaváhání Nelsona Vivase. O poločase ho vystřídal Zanetti. Cúper viditelně neposlal na hřiště nejsilnější sestavu. Crespo odpočíval na Ligu mistrů a Emre sám prohlásil, že se cítí unaven. Za "odměnu" seděl na tribuně.