Doma62.422
    Venku37.201
    Doma76.166
    Venku78.843
    8' Ze Maria p., 32' Vryzas, 50' Fusani, 59' Vryzas - 74' Vieri p.
    Rozhodčí: Paolo Bertini

Inter (4-4-2) : Toldo; J.Zanetti, Cordoba, F.Cannavaro, Coco (45' Pasquale); Conceicao (65' Materazzi), Di Biagio, Almeyda (57' Morfeo), Emre; Kallon, Vieri. (Fontana, Beati, Okan, Martins). Trenér: Cúper

Perugia (3-5-2): Kalac; Sogliano, Viali, Milanese; Zč Maria, Tedesco, Blasi (89' Gatti), Fusani, Grosso; Miccoli (86' Berrettoni), Vryzas (75' Caracciolo). (Tardioli, Sulcis, Pagliuca, Loumpoutis) Trenér: Cosmi.

Lekci, na kterou asi jen tak nezapomenou, dostali nerazzurri na hřišti Perugie. Doposud jedenáctý tým tabulky nasázel do Toldovy brány čtyři góly. Výsledek korigoval až 15 minut před koncem Vieri, před tím ještě dostal Di Biagio červenou kartu. Čtyři branky dostal Inter naposledy ve smutně slavném 34.kole loňské sezony na Olympijském stadiónu od Lazia. O nejméně jak tři góly prohrál naposledy v dalším neméně smutně slavném květnovém zápase v derby od AC 12.5.2001 0:6.

Paradoxní je, že Interu se na Perigiu doposud dost dařilo. Posledních šest vzájemných duelů vyhrál s celkovým skŕem 18:4! Jednou dokonce deklasoval soupeře z Perugie 5:0 a 4:0. Teď to málem dopadlo stejně, jenže obráceně. Trenér Cúper se musel obejít bez zraněných útočníků Crespa a Recoby.

Trenér Cúper poslal do boje prakticky to nejlepší, co měl k dispozici. Do branky se vrátil po zranění lokte Francesco Toldo a super výkon rozhodně nepředvedl. Obrana byla již tradiční J. Zanetti, Cordoba, Cannavaro a Coco. Po poločase vystřídal Coca mladý Giovanni Pasquale a po obdržení čtvrtého gólu přišel do obrany ještě pátý hráč Marco Materazzi... Cúper se patrně bál ještě většího výprasku. V záloze se představil Conceicao, Di Biagio, Almeyda a Emre. Útok byl jasný dávno před výkopem. Crespo, Recoba a Ventola jsou zranění, takže k Vierimu šel hrát Kallon. Poslední jediný zdravý útočník Martins seděl na lavičce. Osud Crespa je známý, zahraje si nejdříve za dva měsíce. Moratti za něj naštěstí již sehnal náhradu. Do konce sezony přijde na hostování z AS Řím Gabriel Batistuta. V případě Recoby se jedná o lehčí zranění a El Chino by měl být do příštího zápasu fit.

Inter nezačal na stadionu Renata Curiho vůbec špatně. Kallon v šesté minutě po Emreho rohu hlavičkoval těsně vedle tyče. Do vedení šli ale domácí. V desáté minutě hlavičkoval Tedesco a Cordoba odvrátil míč na brankové čáře stehnem. Rozhodčí však viděl ruku, Kolumbijec vyfasoval žlutou a kopala se penalta, kterou Brazilec Ze Maria proměnil střelou do pravého růžku brány. Toldo neměl šanci. Inter obdržený gól viditelně naštval a snažil se za každou cenu vyrovnat. Vieri pálil nad, Kallon ve vyložené pozici selhal, v další šanci pak pálil vedle. Nerazzurri jasně dominovali v držení míče. Obrana domácích si je však držela v dostatečné vzdálenosti od pokutového území a Interu převaha nebyla nic platná. Navíc v 32. minutě zvýšil vedení Perugie Řek Vryzas. Po centru z rohového kopu poslal míč k bližší tyči, nebylo to však hlavou ale po zásahu rukou, gól platil. O pár minutek později Toldo bravurním zásahem zastavil míč na brankové čáře po pokusu Tedesca a uchránil nerazzurri hrající tentokrát v bílých dresech od třetího gólu, prozatím.

Zatímco dva góly domácích v první půli byli neregulérní a přesto platili, druhé dva byli jednoznačné. Pět minut po přestávce si Fusani ve vzduchu zpracoval míč a ještě než dopadl na zem, ho poslal z deseti metrů přesně k tyči. V 60.minutě našel excelentní přihrávkou Miccoli Vryzase, který střelou ke vzdálenější tyči pokořil Tolda počtvrté. Cúper na to reagoval posílením obrany, Sergia Conceicaa nahradil Marco Materazzi. S Interem to vypadalo ještě hůř, když musel předčasně do sprch Luigi Di Biagio po brutálním skluzu na Fusaniho. Jedenáct minut před koncem fauloval brankář Kalac ve vápně Vieriho, který z následné penalty aspoň snížil na konečných 4:1. Svoji bombu poslal nahoru doprostřed brány.

Všichni soupeři Interu v boji o scudetto vyrháli. Juve porazilo Chievo na jeho půdě 4:1, AC otočilo nepříznivý vývoj utkání s Piacenzou a vyhrálo 2:1 a stejným výsledkem vyhrálo také Lazio nad Udinese. Po polovině soutěže tak vede AC s tří bodovým náskokem před Laziem a Interem.