Doma61.284
    Venku37.201
    Doma76.166
    Venku78.843
    69' Vieri, 72' Vieri, 85' Vieri
    Rozhodčí: Rodomonti

Inter (4-4-2) : Toldo 6.5, J.Zanetti 7, Cordoba 6, Cannavaro 6, Pasquale 6, Conceicao 5.5 (60' Okan 6), Almeyda (18' C.Zanetti 6.5), Emre 6, Morfeo 5 (67' Recoba 6), Batistuta 6, Vieri 7.5. (12 Fontana, 23 Materazzi, 11 Guly, 3 Kallon). Trenér: Cúper

Empoli (4-2-3-1): Berti 5, Belleri 6, Cribari 6.5, Pratali 5, Cupi 5.5, Grella 6, Giampieretti 5.5, Busce' 5.5 (68' Tavano), Vannucchi 6.5 (73' Grieco), Di Natale 6, Rocchi 6 (86' Cappellini). (16 Cassano, 25 Lucchini, 15 Agostini, 27 Ficini). Trenér: Baldini 6.

Po debaklu v Perugii Inter zabral a třígólovým rozdílem porazil Empoli. Výhra se zdaleka nerodila snadno. Ještě v 79.minutě drželi hosté na San Siru bezbrankovou remízu a to i přestože Inter jasně ovládal hru a po většinu času měli jeho hráči míč v držení. Pak přišli chvíle Boba. Během 16 minut nasázel do sítě brankáře Empoli Bertiho tři góly a připsal si tak již druhý hattrick v sezoně. 1.prosince se trefil proti Brescii dokonce čtyřikrát. Tentokrát jeho čtvrtý gól neuznal rozhodčí pro ofsajd... Vieri se celkem v lize radoval z gólu již šestnáctkrát a s přehledem vede tabulku kanonýrů. A to odehrál jen třináct utkání! Je někdo lepší?

Poprvé se v černomodrém dresu představil Gabriel Batistuta. Ve své premiéře branku nevstřelil. První půle byla poznamenána zraněním Almeydy. Po patnácti minutách byl argentinský záložník odnesen ze hřiště na nosítkách s podezřením na zlomeninu nohy. Spolupráce Boba s Batigólem vycházela již od úvodních minut. Ve druhé minutě Batistuta pálil po Vieriho přihrávce těsně vedle. Chvilí na to si pozice oba hráči vyměnili, Bobo si s Batistutou míč jen tak lehce přiťuknul, aby pak jeho střelu brankář Berti zneškodnil. Následná dorážka Morfea šla vedle. Domácí obrana Empoli ze začátku k ničemu nepustila. Nejprve Cannavaro odvrátil nebezpečí brejku a pár minut po té si potlesk na otevřené scéně vysloužil za nádherný zákrok Giovanni Pasquale.

Inter nepřestával útočit ve snaze vstřelil první gól. Neuspěl ani skvělý Javier Zanetti či hlavičkou Christian Vieri. Ve 28.minutě další Zanettiho rána šla jen těsně nad. O deset minut později zahrávali hosté přímý kop z hrancie pokutového území. Toldo skvělým zákrokem zlikvidoval Vannucchiho střelu. Těsně před koncem upadl ve vápně Gabriel Batistuta, píšťalka sudího mlčí...

Do druhého poločasu znovu vyrážejí Batistuta a Vieri. Zvláště ten druhý jmenovaný je pro obranu Empoli hodně nebezpečný. Do šedesáté minuty měl Bobo tři dobré příležitosti, branka je však pro něj stále zakleta. Nic nemění na tom ani další situace. Po Emreho rohu hlavičkoval Bobo do břevna! V další obrovské šanci pronikl Pasquale do šestnáctky, v dobré pozici selahli Vieri i Okan. Až v sedmdesáté minutě se San Siro dočkalo a bouří radostí. Po Batistutově přihrávce Bobo otevírá skóre. O tři minutky později již hosté prohrávají 2:0. Okan hlavou posílá oblouček Vierimu, který stejným náčiním rozvlnil síť podruhé. Na druhé straně se znovu při přímáku vytáhl Francesco Toldo. Batistuta střílel vedle, po kombinaci Emreho s Vierim ještě nic není až přichází 85.minuta. Po Zanettiho přihrávce dovršuje Vieri snadným způsobem hattrick. V nastaveném času mu čtvrtý gól kvůli ofsajdu neuznal rozhodčí Rodomonti. Inter vyhrál 3:0, když jeho hráči měli o čtrnáct minut déle míč v držení než jejich soupeř.

Po šestnácti zápasech v řadě konečně prohrálo Lazio. Stalo se tak dokonce na jeho vlastním stadionu. Jedinou branku Jiránkovi Regginy vstřelil Bonazzoli. Lazio v tabulce kleslo na čtvrou příčku. Třetí je po výhře nad Piaceznou 2:0 Juventus. Střelecky se jednou prosadil i Pavel Nedvěd. Inter je před večerní dohrávkou AC Milán v Udine o skóre druhý.

Matias Almeyda

Po zápase měl vekou radost Gabriel Batistuta. "Jsem velmi šťastný a chtěl bych poděkovat každému za vřelé přivítání tady. Nečekal jsem to, udělalo to na mě velký dojem. Bylo by hezké se tu uvést gólem, ale daleko důležitější jsou tři body. Spolupráce s Vierim byla dobrá, ale musíme ještě trénovat," řekl argentisnký střelec a dodal: "Přišel jsem vyhrát scudetto."

Trenér Cúper po zápase vyvrátil spekulace o tom, že by Vieri, Batistuta a Recoba nemohli spolu hrát již od prvních minut. Přiznal se ale, že nechce tým, který je závislý na výkonu individualit. "O přestávce jsme v kabině hráčům říkal, aby zůstali v klidu a nehnali se tolik do útočení. Přiznám se, že jsem s postupem času trochu nerzvoní z výsledku byl. Někdy nevyhrajete hezkou hrou ale srdcem. Inter předvedl dobrý výkon. Nevzdal se," řekl kouč, který také přiznal, že Vieri a Batigól hrajou podobným stylem. "Neměl by to být problém." Ve srovnání s Crespem, se zraněný útočník více vracel do pole pro míče než Batigól.

Po třetím góle ukazoval Vieri, že chce střídat, protože ale Cúper už třikrát hráče měnil, musel Bobo zůstat až do konce zápasu. "Jsem velmi šťastný za tři branky a vítězství. Chtěl bych je věnovat Matiasu Almeydovi," řekl Bobo. Jeho spoluhráč skončil v nemocnici a všichni hovoří o zlomenině pravé nohy. Nic překvapivého, zranění jsou v Interu na denním pořádku.