Žluté karty: Conticchio, Delli Carri - Emre
    Diváci: 25.000
    Rozhodčí: Racalbuto

Inter (4-4-2) : Toldo 6, J. Zanetti 7, Cannavaro 6, Materazzi 5,5, Pasquale 6, Okan 7 (85' Gamarra), C. Zanetti 5,5, Emre 6,5 (92' Beati), Recoba 7, Vieri 6,5 (81' Morfeo), Batistuta 5,5. (12 Fontana, 17 Conceicao, 18 Dalmat, 3 Kallon). Trenér: Cúper

AC Turín (3-5-2): Bucci 5, Comotto 5,5, Delli Carri 6,5, Fattori 5, Mezzano 6, Sommese 4, Conticchio 5,5, Donati 6,5, Castellini 6, Franco 5 (65' Omolade 6), Magallanes 4,5 (75' Osmanowski 5). (16 Sorrentino, 23 Mantovani, 18 Lopez, 3 Frezza, 32 Statuto). Trenér: Ulivieri 6

Poslední zápas 19.kola se hrál na Delle Alpi v Turíně. Domácí AC hostil Inter Milán. Nerazzurri věděli, že pokud zvítězí zůstanou v tabulce Serie A na druhé příčce. Vedoucí AC totiž porazil Modenu 2:1. Ještě patnáct minut před koncem byl stav zápasu bezbrankový, pak přišla penalta a vedení AC zásluhou Pirla... Juve a Lazio pouze remizovali, takže vedoucí duo milánských klubů má tříbodový náskok.

Trenér Cúper se musel znovu obejít bez distancovaného Luigi Di Biagia, který dostal za zákeřný faul v 17.kole distanc na dva zápasy. Dlouhodobě zranění jsou i Crespo a Almeyda.

Inter začal tradičně ofenzivně, hlavnmě zásluhou Gabriela Batistuta. Nejblíže k úvodnímu gólu byli ale domácí. Ve 12.minutě Comotto nastřelil břevno. O chvíli později zahrozil El Chino z přímáku. Mířil doprostřed brány, kde stál Bucci a střelu chytil. Z dalšího přímáku tentokrát zahrozil Batistuta. Z jeho dělovkou z 30 metrů měl Bucci větší problémy. V 38.minutě, do třetice přímák, Alvaro Recoba střílel nad. Inter se do vyložených šancí moc nedostával. Z přímáku znovu zahrozil Recoba a znovu jeho pokus skončil nad břevnem. Poločas skončil bez branek.

Začátek druhé půl byl rozhodující. Ve 48.minutě chyboval Bucci při odkopu od brány. Míč doběhl Recoba a poslal z levé strany přízemní centr do vápna, Batistuta ani Bucci na míč nedosáhli. Od paty obránce se balón dostal až k osamocenému Vierimi, který pohodlně skóroval do opuštěné brány. Čtvrtý gól v řadě a po čtvrté z bezprostřední blízkosti do poloprázndé branky. Skoro to vypadá, jak kdyby to nebyl Bobo ale Inzaghi. Byl to jeho sedmnáctý gól. V další šanci vyzkoušel pozornost turínského brankáře znovu El Chino, podle SoccerAge nejlepšího muže utkání. O chvíli později se uruguayský útočník podílel i na druhém gólu. Prokličkoval kolem třech obánnců, vnikl do pokutového území a nádhernou přihrávkou našel úplně volného Okana. O výsledku bylo prakticky rozhodnuto, takže do konce zápasu se toho moc nestalo. Krom dvou přímáku Recoby a Batistuty :-). V nastaveném čase střílel ještě argentinský střelec Batigól těsně vedle.

Hráči a prezident klubu se po zápase shodovali v názorech. Kvalitní hra, využité šance a důležité tři body. Okan si pochválil spolupráci se svým tureckým spoluhráčem Emrem a také pochválil Recobu za jeho skvělou přihrávku při druhém gólu. "Byl to spíš jeho gól než můj," řekl Okan. Okana, Batistutu a Recobu pochválil jejich defenzivní kolega Marco Materazzi: "Hráli výtečně."

Cúperovi se v utkání líbila hlavně hra obrany. "Dneska byla perfektní a hra byla kompaktní. Sehráli jsme skvělé utkání, hlavně v druhé půli. Batistuta sice ještě gól nedal, ale jeho pohyb je úžasný a udělal toho pro vítězství hodně."