Venku35.843
    Nejvíce
    Doma76.166
    Venku78.843
    20' Corini p., 36' Corini p. - 69' Vieri
    Rozhodčí: Racalbuto

Inter (4-4-2) : Toldo 6, J. Zanetti 6, Cordoba 5.5, Gamarra 5, Cannavaro 5.5, Recoba 7 (85' Morfeo), Okan 4.5, Di Biagio 5.5 (60' Dalmat 6), Zanetti C 5.5., Batistuta 4, Vieri 6. (12 Fontana, 3 Kallon, 11 Guglielminpietro, 23 Materazzi, 26 Pasquale). Trenér: Cúper

Chievo (4-4-2): Lupatelli 6.5, Moro 6, Legrottaglie 6.5, D'anna 6.5. Lanna 5.5, Luciano 7 (66' Franceschini Sv), Corini 6.5, Perrotta 6, Della Morte 6.5 (76' Andersson), Cossato 6, Pellissier 7 (68' Bierhoff) (67 Ambrosio, 2 Mensah, 25 Lorenzi, 11 Bjelanovic). Trenér: Del Neri 7.

Interu se na Chievo Verona moc nedaří. Loňského nováčka a překvapení Serie A v jeho první sezoně mezi elitou nerazzurri neporazili. Letos se jim to povedlo ve 4.kole. Na San Siru sice vedli hosté již od druhé minuty, Vieri pak dvěma góly ale výsledek otočil. Dnešní odveta dopadla přesně obráceně. Chievo vyhrálo 2:1 a ukončilo tak třízápasovou vítěznou šňůru Interu bez obdržené branky. Obě dvě branky domácích přitom padly z pokutových kopů a Inter odehrál přes 50 minut o deseti mužích!

Trenér Cúper sice mohl postavit do útoku Gabriela Batistutu, kterému byl dvouzápasový distanc odpuštěm, nadále mu však chyběli další zranění hráči - Crespo, Adani, Emre, Ventola, Almeyda a nově také Nicola Beati, který se zranil v tréninku a měl by být mimo asi osm měsíců. Ještěže se Vieri rychle zotavil po zranění z posledního zápasu a byl připraven do hry. Jedinou branku hostí vstřelil právě on. Celkově to byla jeho jubilejní stá v Serii A!

Ve 21.minutě zahrál Fabio Cannavaro v pokutovém území rukou a kopala se penalta. Stalo se tak podruhé za sebou. V minulém kole s Regginou se také dotkl míče rukou a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Tehdy to ale ještě konzultoval s asistentem a nakonec z toho byl faul a přímák Interu. Toldo vystihl směr Corriniho střely, na balón nedosáhl. Ještě horší to bylo ve 34.minutě Javier Zanetti jasně fauloval Pellissiera ve vápně a domácí dostali výhodu pokutového kopu podruhé. Navíc Buruk Okan za protesty uviděl červenou kartu. Corrini tentokrát poslal Tolda na druhou stranu a Chievo vedlo 2:0. Zatímco doposud domácí vzorně bránili, zbytek prvního poločasu byl jejich. Inter byl doslova omráčen. Šance zvýšit vedení měli Lanna a Eriberto.

Inter se nevzdal a na všech jeho hráčích bylo v druhé půli vidět, jak moc chtějí otočit skóre. Chievu jde obrana ale velmi dobře. Až v 70.minutě Cannavro přihrál Bobovi. Tradiční střelec a lídr tabulky střelců se nemýlil a krom toho, že vstřelil stý gól v italské lize, dal také letos již devatenáctý. Závěrečný tlak Interu byl neškodný. Jedinou šanci měl Vieri z přímáku Jeho dělovku zázračně chytil Lupatelli. V 92.minutě uviděl červenou kartu autor obou gólů domácích po druhé žluté kartě.

Massimo Moratti byl po zápase velmi naštvaný:"Je velmi těžké vyhrát, když hrajete v deseti proti čtrnácti." Trenér Cúper prohlásil, že porážka hodně bolí. "I přesto jsem na hráče hrdý, odevzdali ze sebe vše."