Žluté karty: Di Biagio, Materazzi, Toldo - Simic, Rui Costa, Gattus
    Rozhodčí: Rosetti

Inter (4-4-2) : Toldo 6, Cordoba 5, Materazzi 6, Cannavaro 4.5, Pasquale 5.5 (84' Gamarra), J.Zanetti 6, Di Biagio 5 (60' Okan 6), C. Zanetti 5.5, Emre 6, Recoba 6 (83' Batistuta), Vieri 6. (12 Fontana, 15 Adani, 7 Conceicao, 9 Crespo). Trenér: Cúper

AC Milán (4-4-2): Dida 6, Simic 6, Nesta 7, Maldini 6.5 (52' Laursen 6.5), Costacurta 6, Rui Costa 7.5, Gattuso 6, Ambrosini 6.5, Serginho 5.5 (72' Brocchi 6), Shevchenko 7, Inzaghi 7 (81' Rivaldo). (18 Abbiati, 2 Helveg, 28 Dalla Bona, 15 Tomasson). Trenér: Ancelotti

Inzaghi pokořuje Tolda

Čtvrté derby z posledních pěti Inter nezvládl a prohrál. O vítězi potřetí za sebou rozhodla jediná branka. Po Vierim a Serginhovi se stal hrdinou Inzaghi. AC Milán se tak o skóre dostal před Inter na druhé místo a bue čekat, jak si povede Juventus v Boloni. Pokud by snad náhodou prohrál, byl by náskok turínských nodále pětibodový. Do konce ligy zbývá 6 kol.

Cúper poslal na trávník jedenáctku v docela neočekávaném rozestavení obránců. Javier Zanetti se posunul z pravé strany obrany do zálohy. Na jeho místo dal kouč Ivana Cordobu, který na tomto postu hrál snad v Interu poprvé a taky se to něm podepsalo. Jeho výkon nebyl nijak oslnivý, navíc byl po ostrém faulu v 67.minutě vyloučen. Kolumbijský reprezentant si letos zahrál na všech místech defenzivy. V jeho oblíbeném středu, vlevo a teď i vpravo. A zrovna v derby... Docela risk. Na levé straně si zahrál mladý Pasquale, který většinou hraje jen Ligu mistrů. V lize nastoupil naposled ve 22.kole. V útoku hrál podle očekávání Recoba a Vieri. Crespo se nedostal na hřiště ani v průběhu zápasu.

V šesté minutě zahrozil za AC poprvé Gernnaro Gattuso, jeho střelu vytáhl Toldo konečky prstů nad břevno. Za Inter se prosadili Recoba s Emrem, kteří si skvěle rozuměli hlavně ve hře na jeden dotek. Míč se dostal od nich k Vierimu, který se pokusil nahrát do prava na Javiera Zanetti, Nesta však úmysl vystihl a bylo po... Chvilku na to dal o sobě vědět znovu El Chino. Protancoval kolem dvou obránců a až na hranici šestnáctky ho zastavil znovu Nesta. V 18.minutě po rohu Serginha střílel hlavou Manuel Rui Costa. Jeho nebezpečný pokus odvrátil na čáře Javier Zanetti. Také Inter se dostal do vážnější šance. Emreho střela však šla přímo na Didu.

Ve 32.minutě pálil v dobré pozici Ševa nad. V další dobré šanci byl Serginho. Jeho polostřela polopřihrávka naštěstí ve vápně nikoho nenašla. Di Biagio za Inter oplácel střelou z velké dálky, Dida s přehledem chytil. Ani další pokus nerazzurri nevyšel. Vieriho těsně před brankářem zastavil Costacurta. V obraně pak zazářil Materazzi. Odzbrojil Ševčenka, který před tím obešel Pasqualeho. První poločas skončil bez branek. Inter aktivnější než AC nebyl.

V 51.minutě musel střídat Maldini. V jednom ze soubojů ho Vieri udeřil loktem a zlomil mu nos. Maldini skončil v nemocnici. Chvíli na to střílel "zlý" muž jen těsně vedle Didovy brány. O dvě minuty později hořelo pro změnu u Tolda. Brankář musel předvést excelentní zákrok při střele Serginha. V 63.minutě byl již krátký. Rui Costa, kteý předváděl na hřišti přímo divy, našel skvělou přihrávkou Inzaghiho, který se protáhl kolem Cannavara a střelou přesně k tyči skóroval. Rui Costa zahrozil i sám. Po úprku likvidoval jeho střelu Toldo. Další rozhodující okamžik zápasu přišel pět minut po gólu. Ivan Cordoba ostře zajel do Serginha a na oplátku uviděl od rozhodčího Rosettiho červenou kartu. Pro již tak vyčerpaný a frustrovaný Inter to byla rána přímo do srdce. V další šanci AC střílel Ševčenko vedle. Za černomodré se prosadil Recoba. Jeho střelu vytáhl Dido nad břevno. Pak znovu nebezpečně pálil Ševčenko. Obě jeho střely šly vedle. Za Inter znovu oplatil Recoba. Jeho přízemní střelu likvidoval brazilský gólman. V 82.minutě aktivního Recobu nahradil Batistuta. Poslední šanci zápasu měl Ševa, nastřelil ruce Tolda. AC vyhrálo 1-0.

Znovu se ukázalo, že Inter je slabý hlavně ve středu pole. Chybí mu vůdce, nějaký kreativní hráč. Recoba a Emre na to nestačí. Di Biagio je sice dříč, ale velký technik to zdaleka není. Cristiano Zanetti pro změnu není tvořivý ale destruktivní hráč. Chybí někdo, kdo by dokázal nejenom nahrát Vierimu, ale v případě potřeby i bez problémů zakončit sám. Viděli jste snad někdy pálit Cristiana Zanetti? Byl někdy vůbec v nějaké šanci? Inter je zas v pytli a může jen doufat, že se mu bude dařit aspoň v Lize mistrů. Dařit znamená hlavně bránit a spoléhat na to, že to někdo nahraje Vierimu.