Žluté karty: Pisano, Toni, Appiah, Seric - C. Zanetti, Pasquale.
    Vyloučen: 62' Bilica - 34' C.Zanetti, 62' Vieri
    Rozhodčí: Farina

Inter (4-4-2) : Toldo 6, J. Zanetti 6.5, Gamarra 6, Materazzi 6.5, Pasquale 5.5, Conceicao 6 (45' Adani 5.5), C. Zanetti 4, Dalmat 7, Emre 5.5, Recoba 6.5 (80' Crespo 7), Batistuta 4 (45' Vieri 4) (12 Fontana, 16 Sorondo, 31 Vivas, 22 Okan).Trenér: Cúper

Brescia (4-4-1-1): Sereni 6, Martinez 6.5, Petruzzi 6, Bilica 5, Pisano 6 (42' Tare 6), Schopp 6 (67' Mareco 6), Appiah 6, Matuzalem 6, Seric 6 (79' Del Nero), Baggio 6, Toni 5.5 (12 Mucillo, 7 Jadid, 29 Alberti). Trenér: Mazzone 6.

Crespo

Inter se štěstím porazil Brescii 1:0 a díky prohře AC doma s Empoli 0:1 se vrátil na druhou pozici. Juve doma s AS Řím nezaváhalo a nadále má náskok šesti bodů. Brescia celých 16 zápasů v řadě neprohrála a Inter tak letos bude jediným týmem, který ji dokázal porazit dvakrát. Na podzim na San Siru nerazzurri vyhráli 4:0.

Jedinou branku utkaní vstřelil až v nastaveném čase v 93.minutě Crespo. Javier Zanetti střílel, obránce Del Nero střelu zblokoval a Crespo pohodlně z dvou metrů skóroval. Argentinská hvězda přišla na hřiště až deset minut před koncem za Recobu. V zápase vyloučil rozhodčí celkem tři hráče. Interu byl v první půli vyloučen za protesty Cristiano Zanetti. V 62.minutě šli předčasně do sprch Vieri a Bilica z domácího týmu za vzájemnou potyčku v pokutovém území. Vyloučení Vieri mě opravdu velmi potěšilo, proti Laziu hrát nebude a já ho tak na živo neuvidím...

Trenér Cúper překvapil složením útoku. Oproti očekáváné dvojici Crespo-Vieri hráli od začátku Recoba a Batistuta. Bobo přišel na hřiště až po přestávce za Batigóla, který byl téměř neškodný. Na hřišti však vydržel jen 17 minut... Uvolněné místo ve středu obrany za distancovaného Cordobu a zraněného Cannavara obsadil Gamarra. Adani dostal příležitost těsně před přestávkou, střídal zraněného Sergia Conceicaa. Dalším exzraněným hráčem, který si po delší pauze zahrál byl Stephane Dalmat. Předvedl skvělý výkon a podle TV Rai byl nejelpším hráčem hostí.

Zápas začal přímáky. Recoba svůj zatočil do náruče brankáře Sereniho. Baggiovi se povedl lépe, Bilica přeskočil obranu a hlavičkoval vedle. V osmé minutě to byl znovu Roberto Baggio a jeho přímák, co ohrozilo branku hostí. Tentokrát Baggio pálil z dvaceti metrů a Toldo musel předvést excelentní zákrok. Inter oplatil Conceicaem. Jeho přízemní střelu zlikvidoval Sereni. Conceicao zaměstnal obranu i na podruhé. Na pravé straně obešel čtyři protihráče a odcentroval do pokutového území, tam před Batistutou zasáhla znovu brankář Sereni. 17.minuta a další přímák. Recobův pokus skončil těsně vedle levé tyče. Za Brescii se pak předvedl Matuzalem. Z 20 metrů pálil nad. Ve 25.minutě znovu zahrozili domácí. Na střelu Serice musel reagovat Toldo. O chvíli později na sebe upozornil Stephane Dalmat. Atraktivní hrou s narážečkama od Emreho se dostal ke střele. Sensini v pohodě chytil. Potom přišel důležitý okamžik. Cristiano Zanetti je naprosto zbytečně vyloučen za kecy. Po druhé žluté kartě viděl ve svém jubilejním 100.ligovém zápase červenou a oslabil již ve 34.minutě svůj tým. Nelíbilo se mu, že rozhodčí odpískal faul na Toni a neustále proti tomu protestoval. Poločas skončil bez branek.

Do první větší příležitosti se dostal Tare. Od koncové čary zkoušel přihrát na bližší tyč, Adani odkopl. Na druhé straně Dalmat po přihrávce Vieriho bez přípravy pálil z hranice šestnáctky. Sereni chytil. V pokutovém území Interu pak na poslední chvíli zasahuje Adani proti Taremu a zblokuje mu střelu. Z brejku zahrozil Recoba, utekl třem obráncům a přízemní střelu otřel o tyčku (asi). V 63.minutě po ostré potyčce Vieriho s Bilicou rozhodčí Farina vyloučil oba hráče. Inter tak dohrává o devíti, Brescia o desíti. Vieri je již desátým hráčem Interu vyloučeným v této sezoně, v lize sedmým. O pět minut později zkouší Dalmat překvapit gólmana domácích, marně. Brescia zahrozila brejkem. Baggio vyslal Tareho, kterého odzbrojil až Adani. V 77.minutě zahrál El Chino na krátko roh na Dalmata, ten mu vrátil a uruguayský reprezentant zatočil střelu ke vzdálenější tyči, Sereni se vyznamenal. O dvě minuty to Recoba znovu zkoušel, z přímáku ze vzdálenosti snad 25 metrů pálil přímo na bránu. Sereni byl znovu dobře postavený a chytil. Následně El China vystřídal Hernan Crespo. Velkou šanci měla Brescia. Appiah střílel a Toldo konečky prstů vytáhl střelu na roh. Na druhé straně se poprvé ukázal Crespo, ve velké šanci střílel z voleje po přihrávce kapitána Zanettiho vedle. Rozhodčí nastavoval tří minuty a až v té poslední to přišlo! Del Nero zblokoval střelu Javiera Zanetti, míč se dostal k osamocenému Crespovi, který pohodlně ze dvou metrů nemohl netrefit odkrytou bránu. Inter šťastně vyhrál 1:0 a nadále čeká na zaváhání Juventusu. Loni vedl Inter po 29.kole před třetím Juventusem také o šest bodů, šance stále žije.

Cúper: "Vítězství je velmi důležitě. Zasloužil se o něj celý tým, nejenom Crespo. Naše seběvědomí je nyní velmi vysoké. Na konci zápasu se na nás usmálo štěstí, ale když vezmu v úvahu celých devadesát minut a uvědomím si, co všechno moji hráči předvedli, tak jsme si vítězství zasloužili. Měli jsme hodně šancí hlavně v podání Recoby."

Crespo byl spokojen. "Je přirozené, že jsem byl na lavičce zahořklý. Vždycky doufáte, že budete hrát. Už ta první přihrávka od Zanettiho byla skvělá, ale já ji nevyužil. Tohle vítězství je velmi důležité. Na cizím hřišti jsme vhráli i v devíti."