Doma63.510
    Venku35.645
    Doma76.660
    Venku78.843
    43' Crespo - 77' Inzaghi
    Rozhodčí: Collina

Inter (4-4-2) : Toldo 6.5, J.Zanetti 6, Gamarra 6, Materazzi 5.5, Cordoba 6, Conceicao 6 (83' Okan), Di Biagio 5.5 (56' Adani 6), Emre 6, Dalmat 5, Recoba 6 (74' Martins 6), Crespo 6.5. (12 Fontana, 31 Vivas, 40 Franchini, 41 Napolitano). Trenér: Cúper

Lazio (4-4-2): Peruzzi 6, Oddo 6, Negro 6.5, Couto 6, Favalli 6, Fiore 6 (64' Castroman 6.5), Simeone 6.5 (82' Liverani), Stankovic 5.5, Cesar 6 (46' Inzaghi 6.5), Corradi 5.5, Lopez 6. (1 Marchegiani, 15 Pancaro, 2 Colonnese, 16 Giannichedda). Trenér: Mancini 6.

Crespo

Tak na zápas jsem se nakonec bez problémů dostal. Lístky jsme koupili v předprodeji den předtím. Do prostředního patra stály na hlavní tribunu 26 Eur + 3 Eura byl příplatek za předprodej. Inter nutně potřeboval vyhrát. Juventus v odpoledním zápase, na kterém jsme taky byli, šťastně vyhrál nad Brescii 2:1. Stadion nebyl úplně zaplněný, nejhornější patro za bránou bylo zaplněno tak z poloviny. Dolní sedadla za jednou bránou byla prázdná z bezbečnostních důvodů, vedle byl sektor fanoušků Lazia. Stadion byl již půlhodiny před zápasem téměř zaplněn. Na tribuně Curva Nord nebylo snad volné jediné místečka a už dávno tifosi zpívali chorály. Těsně před přichodem hráčů na ní roztáhli obrovský transparent s nějakým nápisem a zeleným zvířetem, symbolem Interu. Nevím, jestli je to drak nebo had. Transparent zakryl téměř celou severní tribunu.

Cúper se sestavou tentokrát nepřekvapil. Důvěru dostal po pauze v Lize mistrů opět Sergio Conceicao a Javier Zanetti se tak vrátil na post levého beka. Ve středu obrany hrál Cordoba a Materazzi, vpravo Gamarra. Před ním Emre, ve středu zálohy Dalmat a Di Biagio. Do hry nejen kvůli zranění ale také kvůli vyloučení v posledním zápase nemohl zasáhnout Vieri. Góly tak měli dávat Recoba a Crespo. Batistuta nebyl ani na lavičce kvůli zranění, místo něj čekal na příležitost si aspoň pár minut zahrát mladý Martins.

Inter předvedl svoji typickou hru, z čehož jsem přirozeně moc nadšený nebyl. Hrál ze zajištěné obrany a čekal na chybu soupeře. Té se dočkal v závěru první půle a Crespo po přímáku Recoby rybičkou hlavou skóroval. V druhé pětačtyřicetiminutovce to byla tragédie. Inter se zatáhl a čekal, co předvede Lazio. Po několika slíbných šancích hostí bylo vyrovnáno. Inzaghi se po jednom trestňáku taktéž hlavou trefil. Inter to přirozeně probudilo ale nic závratného už nepředvedl. Naopak měl ještě štěstí, že Lazio nepřidalo druhý gól.

Inter začal zápas ofenzivněji a zkoušel to hlavně po křídlech. Pár centrů zkoušel Sergio Conceiao, bohužel ani jeden mu nevyšel. Recoba z levé strany nebyl o nic úspěšnější. Hodně vidět byl v první půli Stephane Dalmat, to co předváděl s míčem bylo sice pěkný ale nic víc. Finální přihrávka nebo pořádná střela chyběla. Interu se dařili akorát rychlé protiútoky, v momentě kdy se zarazili o obranou hráz Lazia, postrádala hra myšlenku a byla statická. Velkou nevýhodou Interu oproti ostatním klubům je, že v celém týmu není nikdo, kdo by ze střední vzdálenosti dokázal dělovkou ohrozit bránu soupeře. Recoba střílí akorát technicky Dalmatovu se povede průměrně každý patý pokus, Emre je také technik a Di Biagio ví, že na to nemá a raději rovnou přihraje. V první půli byl Inter o málo lepší a zasloužil si vstřelit gól. Ten přišel až ve 43.minutě. Emre při postupném útoku nerazzurri si těsně před pokutovým územím vymodlil faul. Recoba levačkou našel hlavu Crespa, který rybičkou poslal balón od sítě. Lazio mělo v první půli jedinou slibnou šanci. Osamocený Stankovič před Toldem se hlavou netrefil. Tragický výkon předvedl znovu Di Biagio. Publikum jej doslova vypískalo. Nejenomže nedokázal vystřelit ale kazil i jednoudhcé přihrávky a ztrácel zbytěčně míč.

Di Biagio

V druhé půli se Inter dokonale zatáhl a prakticky neohozil branku Peruzziho. Lazio se pokoušelo vyrovnat většinou centry za obranu. Šanci měli Stankovič, Corradi, Lopez i Inazghi. Až posledně jmenovanému to vyšlo. Conceicao při obran=é práci stíhal jednoho ze soupěřů a naprosto zbytečně do něho zajel. Od Colliny viděl žlutou kartu a kopla se přímák. Simeone poslal centr do vápna, kde Cordoba neuhlídal Simeone Inzaghio - 1:1. Inter se mírně po vyrovnání mírně zvedl. Na hřiště přišel těsně před gólem místo Recoby mladý Obefami Martins a trošku to vepředu rozběhal Hned jeho první kontakt s míčem byl famózní. Utekl po levé straně obráncům, pronikl do vápna ale příhrávkou nikoho nenašel. Peruzziho po té ohorzil Dalmat. Jeho bomba však skončila vedle brány. Na druhé straně mohl strhnout vedení na stranu Lazia Castroman, tváří v tvář však proti Toldovi zaváhal.

Inter remízou znovu ztratil a prakticky přenechal titul Juventusu. V posledních čtyřech zápasech by museli Bianchoneri třikrát prohrát... Za Inter bojoval hlavně Toldo, který pořád hnal své spoluhráče do útoku a přitom se neváhal ani hádat s hráči Lazia. Javier Zanetti hrál dobře, tentokrát se do útoku moc nepouštel. Přes Ivana Cordobu padl vyrovnávající gól, Materazzi nic nezkazil a Gamarra kupodivu také ne. Navíc se mu dařilo i v ofenzivní činnosti. Sergio Conceicao byl vidět hlavně v první půli. Byl docela dost aktivní, při finální nahrávce mu chybělo trošku štěstí. Sedm minut před koncem ho nahradil Okan. Dalmat byl vidět nejvíce v první půli, kdy předváděl technické kousky, kterými bavil publikum, v druhé naopak nejvíce kazil. Di Biagio byl jasně nejhorším mužem zápasu. Vůbec nic se mu nedařilo a tak ho v 56.minutě nahradil Adani. Cúper znovu raději betonoval než, aby poslal ofenzivnějšího hráče. Emremu to na levém křídle šlo, párkrát utekl, ale přihravkou v pokutovém území nikoho nenašel. Recoba v útoku jako střelec moc vidět nebyl, s nahrávkami to bylo lepší. Po jeho centru padl také jediný gól. V 74.minutě ho nahradil Martins, který se ukázal sprintem přes půl hřiště. Kombinace mu příliš nešla. Crespovi se dařilo. Bylo na něm vidět, že chce dávat góly, dostával špatné míč, nejčastěji příliš vysoké centry. Po přímáku Recoby vstřelil branku.