Doma63.510
    Venku35.292
    Doma76.660
    Venku78.843
    71' Gautieri - 13' Martins
    Rozhodčí: Tombolini

Inter (4-4-2) : Toldo 6, Vivas 6.5, Cannavaro 6, Materazzi 6.5, Pasquale 5.5, Conceicao 6, J.Zanetti 6, Emre 6, Guly 6 (45' Franchini 5), Morfeo 6 (69' Recoba 6), Martins 6.5 (76' Di Biagio) (12 Fontana, 41 Napolitano, 3 Kallon, 9 Crespo). Trenér: Cúper

Bergamo (4-4-2): Calderoni 7, Siviglia 5.5 (78' Bellini), Natali 6, Foglio 6, Zauri 6, Zenoni 6.5, Dabo 7, Berretta 6 (49' Gautieri 6.5), Doni 6.5, Rossini 6.5, Inacio Pia' 5 (62' Vugrinec 6.5).(28 Agazzi, 20 Carrera, 10 Pinardi, 32 Biachi). Trenér: Finardi 6.5.

Emre a Guly

Inter nevuil zaváhaní Juventusu v Římě s Laziem a definitivně pohřbil naděje na scudetto. Teoreticky lze titul sice ještě získat, ale to by Juve musel všechny tři zbývající zápasy prohrát... Inter v současné krizi bude mít co dělat, aby udržel před dotírajícím AC druhou příčku, která zaručuje přímý vstup do Ligy mistrů. AC porazilo doma Como 2:0 a ztrácí dva body na nerazzuri. Před pátým Chievem má Inter dostatečný náskok 9 bodů, takže i v tom úplně nejhorším případě bude hrát příští sezonu předkolo nejlepší klubové soutěže v Evropě. Inter z posledních 6 ligových zápasů jen jednou vyhrál a třikrát remizoval.

Poprvé v lize si od začátku zahrál rychlík Obefami Martins. Teprve osmnáctiletý útočník se trenérovi Cúperovi odvděčil brankou. Ve 13.minutě mu na ní nahrál Morfeo a Martins ji oslavil stylově, několika salty. Regionání derby bylo vyrovnané. Domácí v druhém poločase srovnali na 1:1 a získali životně důležitý bod v boji o záchranu. Trefil se Gautieri nízkou střelou k bližši tyči.

Cúper před středečním derby v Lize mistrů řádně zamíchal sestavou. V základní jedenáctce se objevilo po delší době dost návrátilců. Nelson Vivas oedhrál kvůli zranění teprve svoje čtvrté utkání v sezoně a poprvé celý zápas. Cannavaro se již také uzdravil a hrál ve středu obrany s polu s Materazzim. Na levé straně tentokrát běhal Pasquale. V záloze zůstal vpravo Sergio Conceicao a do středu se posunul univerzál Javier Zanetti. Právě toto místo bylo v sestavě nejožehavější. Di Biagio je poslední dobou úplně z formy a nikoho jiného Cúper zatím nemá. Splu s kapitánem hrál ve středu zálohy Emre a na levo po pětizápasové pauze Andreas Guly, kterého po přestávce nahradil mladý Franchini. Pro něj to byl ligový debut. Netradiční složení měl i útok. Crespo a Recoba zůstali na laviččce a úkol střílet branky měli Morfeo a Martins. El Chino přišel místo Morfea až v průběhu druhé půle. Cúper tak poslal do boje viditelně slabší tým než mohl a šetřil hvězdy na derby. Základní jedenáctka se lišila od té poslední v šesti jménech.

Dobrá zpráva pro fanoušky Interu je, že Kallon je již uzdravený a seděl na lavičce. A další zranění? Do zápasu nemohli nastoupit kvůli menším zdravotním problémům Adani, Stephane Dalmat, Carlos Gamarra a Okan Buruk. Coco již s týmem trénuje, měl by být připraven na zápas s AC. S Almeydou je to horší, ještě stoprocentně v pořádku není. Ventola se zlepšuje každým dnem, ale stále v pohodě není.

"Odehráli jsme excelentní poločas. Ukázalo se, že máme silný tým a mohou hrát i jiní hráči. Potěšil mě Martins. Dal gól ale další šance nevyužil. Měli jsme vyhrát. Martins se zdál ke konci trcohu unavený a je dobře, že byl vystřídán," řekl prezident Moratti.

Martins byl za premiérový gól v lize rád. "Jsme velmi šťastný. Měl jsem ale trochu štěstí. Děkuji mým spoluhráčům, kteří mu vždy pomohli. V druhé půli jsme nedokázali podržet balón a hráli jsme moc defenzivně." Cúper o tomto problému ví, v týdnu hráči trénovali speciálně držení míče. "Teď se koncentrujeme na středu," dodal Martins.