Rozhodčí: Trentalange

INTER (3-5-2): Toldo; Cordoba, Materazzi, F.Cannavaro (59' Gamarra); J.Zanetti, Dalmat (71' Conceiçao), Emre, C.Zanetti (46' Di Biagio), Pasquale; Crespo, Kallon. (Fontana, Vivas, Okan, Guly) Trenér: Cúper

Perugia (3-4-2-1): Kalac (46' Tardioli); Sogliano, Di Loreto, Milanese; Ze Maria, Fusani, Obodo (80' Lompoutis), Blasi, Grosso; Miccoli (70' Crocetti), Berrettoni. (Sulcis, Rezaei, Pagliuca, Galeri) Trenér: Cosmi.

Crespo

Ani v posledním zápase sezony nedokázali fotbalisté Interu prolomit krizi a na domácím stadionu popáté v řadě nevyhráli. Naposledy se z vítězství radovali 16.března. Tehdy porazili Como 4:0 a mohli se chlubit sedmi domácími zápasy v řadě, které vyhráli s neuvěřitelným skórem 20:1! Z těch posledních pěti zápasů mají skóre 7:8.

Inter přišel o výhru až v předposlední minutě zápasu. Na 2:2 vyrovnal Di Loreto a nerazzurri tak získali bod, který jim bez ohledu na zápas Piacenza-AC zajistil druhou příčku zajišťující Ligu mistrů. I bez něj by ale nakonec druzí skončili. Rossoneri prohráli s již sestupující Piacenzou 2-4 (a mimochodem zase kopali penaltu, fakt nechápu). Kdyby Lazio aspoň remizovalo s Udinese, vyměnilo by si s AC místo, škoda :-)

Sestava byla znovu poskládaná nejlépe, jak mohla. Ani na konci sezony, tak Cúper své hráče nešetřil. Kapitán Javier Zanetti odehrál všech 34 zápasů. Obrana znovu hrála tříčlenná, v záloze křídla J.Zanetti a Pasquale, uprostřed pak Dalmat, Emre a Cristiano Zanetti. V druhé půli si zahráli i Conceicao, Di Biagio a Gamarra. Góly měli dávat Crespo a Kallon. Rodák ze Sierra Leone se tentokrát netrefil a tak ho zastoupil Hernan Crespo. Síť rozvlnil dvakrát a hodnotu v kolonce počet ligových gólů upravil na sedm.

Perugia vstoupila do utkání aktivněji a několikrát zahrozila. Z první branky se ale radoval Inter. V 10.minutě dostal od Cristiana Zanettiho přihrávku Hernan Crespo, vběhl do pokutového území a překonal Kalaceho. O čtyři minuty později to Crespo zkoušel znovu, neúspěšně. Hosty obdržený gól nezlomil a nadále se snažili prosadit. Ve 26.minutě se ukázal Javier Zanetti, utekl po pravé straně a našel ve vápně Crespa. Toho odzbrojil až Di Loreto a uchránil tak branku Perugie od druhé branky. Ve 30.minutě to zkusil Emre z trestného kopu. Jeho střelu z 20 metrů Kalac chytil. Chvíli na to se v obrovské šanci po přihrávce Crespa ocitl Kallon, ale gólman hostí se znovu vytáhl. Ve 40.minutě se prosadil Dalmat, jeho střela šla nad. V nastavení první půle se ke střele dostali Pasquale a Kallon, oběma radost překazil výborný Kalac.

V 51.minutě se Perugia dočkala vyrovnání. Z rohu šestnáctky pokořil Tolda Obodo. Odpověď Interu byla poměrně rychlá, za pět minut se po centru Javiera Zanettiho krásně trefil hlavou znovu Crespo a Inter vedl 2-1. V další šanci se octilli po individuální akcich Kallon a pak i Crespo. V 65.minutě znovu zahrozil Mohammed Kallon, nejprve přestřelil a pak po třicetimetrovém sprintu byl zastaven soupeřovými obránci a reklamoval penaltu. Tři minuty na to měli nerazzurri štěstí. Milanese hlavičkoval jen do tyče. Perugii to povzbudilo a chtěla vyrovnat. Ze Maria pálil nad, Soglianovu střelu kontroloval Toldo a Fusani střílel vedle. Inter už skoro neútočil a bránil těsné vedení. V 89.minutě přeskočil Di Loreto černomodrou obranu a hlavičkoval do sítě. Inter tak remizoval s Perugií 2-2.