Doma21.769
    Venku44.785
    Doma27.638
    Venku64.569
    46' Martins, 60' Recoba, 64' Vieri, 71' Martins - 36' Nuno Gomes, 67' Nuno Gomes, 77' Tiago
    Žluté karty: Okan 42', Cordoba 69', Recoba 80' - Tiago 23', Pereira 57', Armando 79'
    Střely na bránu: 6-6
    Střely mimo: 11-9
    Držení míče: 23:54 - 26:43
    Rohy: -
    Diváci: 27.638
    Rozhodčí: Alain Sars

INTER (3-4-1-2): Toldo; Cordoba, Adani, Gamarra; Okan (59' Recoba), J. Zanetti, Lamouchi, Kily; Karagounis (73' Brechet); Martins (86' Almeyda), Vieri. (Cordaz, van der Meyde, Cruz, Farinos). Trenér: Zaccheroni 6

Benfica (4-1-4-1):Moreira; Monteiro, Ricardo Azevedo, Anderson, Armando Sa (63' Tavarez); Petit (86' Geovanni); Joao Pereira, Zahovic (65' Sokota), Tiago; Nuno Gomes. (Bossio, Cristiano Rocha, Aguiar, Helder). Trenér: Jose Antonio Camacho

Martins v akci.

Vzrušující thriller se šťastným koncem pro Inter, tak přesně taková byla odveta osmifinále Poháru UEFA. Po bezbrankové remíze v Portugalsku přijela Benfica Lisabon do Milána se solidními nadějemi. Interu se v poslední době vůbec nedaří a kromě toho, že dostával hodně branek, žádné nedával. Až v posledních pár zápasech se zlepšila obranná činnost. Střelci se do tohoto zápasu moc nepředváděli.

Když Nuno Gomez vstřelil ve 36.minutě vedoucí gól hostí vypadalo to s Interem zle. Na to, aby postoupil, potřeboval vyhrát. Vstřelit dva góly je pro něj poslední dobou téměř utopií. Navíc Nuno natřelil ve 40.minutě i tyčku. Jenže tentokrát se snad stal zázrak. Ve 42.minutě se radoval z gólu Martins. Zbytěčně, nebyl uznán pro faul Vieriho. Regulérní vstřelil o chvíli později. V nastaveném čase prvního poločasu dostal přihrávku od Karagounise. Ten se prodral přes tři protihráče a perfektně našel mladého Nigerijce. V 59.minutě vystřídal Okana Alvaro Recoba. Na gól mu stačilo mu šedesát vteřin. Jeho střela po zemi mířila k levé tyči 2-1. Hned o čtyři minuty později zakončoval Vieri super akci Martinse s Recobou 3-1.

Benfica se nevzdala a vrátil zápas do dramatičnosti za tři minuty. Nuno Gomes svým druhým gólem z blízka snížil na 3-2. Gólová přestřelka však pokračovala. Po chybě portugalské defenzivy centroval Recoba a Martins zvýšil na 4-2. Jak se později ukázalo, až tento gól byl teprve ten postupový. V 77. minutě Tiago snížil znovu na rozdíl jediného gólu po přihrávce od Sokota. Vzrušující závěr změnu ve skóre nepřinesl. Samostatná "nájezd" v 93.minutě zakončil Vieri střelou nad břevno. Inter tak rozdílem jediné branky postoupil do čtvrtfinále, kde na něj čeká přemožitel Liverpoolu - Olympique Marseille.