Doma64.094
    Venku21.764
    Doma75.831
    Venku25.054
    26' Cruz, 50' Materazzi, 80' Vieri
    Rozhodčí: Gabriele

INTER (3-4-3): Toldo 6.5, Cordoba 6, Materazzi 6.5, Cannavaro 6, J.Zanetti 6, Emre 6 (71' Kily Gonzales), C.Zanetti 6, Coco 6, Van Der Meyde 6.5 (62' Lamouchi 6.5), Vieri 7, Cruz 7 (78' Martins). (12 Fontana, 15 Adani, 13 Helveg, 25 Almeyda). Trenér: Zaccheroni

Ancona (3-4-2-1):Scarpi 6.5, Bilica 5.5, Viali 6, Milanese 5, Berretta 5.5, Andersson 5 (46' Poggi 6), Carrus 5.5, Baccin 5 (58' Ganz 6), Parente 6, Sommese 5.5, Hubner 5 (68' Bruno 6). (31 Marcon, 20 Sussi, 8 Russo, 14 Esposito). Trenér: Sonetti 6.

Cruz

Inter si v 9.kole poradil s nováčkem Serie A Anconou a vyhrál 3:0. Lehce zraněného Recobu nahradil v útoku Julio Cruz a byl to právě on, kdo ve 26.minutě otevřel skóre střelou k tyči. Druhý gól přidal obránce Marco Materazzi. Po centru usměrnil míč do sítě hlavou. Pro něj to byl již třetí zásah v letošní sezoně a do 80.minuty byl dokonce nejlepším střelcem Interu. Pak se trefil Bobo Vieri a o jeden gól netradičního střelce předehnal. Christian Vieri se radoval z gólu počtvrté ze šesti startů, takže až tak moc za svým loňským průměrem co zápas to gól nezaostává.

Zaccheroni znovu slušně zamíchal sestavou. Do obrany se vrátil uzdravený Ivan Cordoba. Totéž se stalo i v záloze u Franesca Coca a Belezogla Emreho. Přiležitost dostal i Van Der Meyde. Kily Gonzales si tentokrát zahrál jen posledních dvacet minut. V útoku nahradil lehce zraněného El China Cruz. Martins hrál jen posledních 12 minut.

Nerazzurri vystartovali na Anconu ofenzivně a snažili se vstřelit co nejrychleji gól. Hosté si přijeli na San Siro pro bod a bránili ho v jedenácti hráčích na své půlce. Inter věděl, že čím dříve dá gól, tím méně se nadře. První šanci měl v osmé minutě Vieri a jeden z obránců nováčka Serie A Viali musel předvést akrobatický zákrok. Inter to zkouší všemi způsoby po narážečce Cruz-J.Zanetti odvrátila nebezpečí znovu obrana soupeře. Neujala se ani střela Emreho, která šla vedle. Až ve 28.minutě si míč k trestnému kopu na hranici pokutového území postavil Julio Ricardo Cruz a střelou do levého horního růžku rozvlnil síť.

Perfektní přímák. Inter na ně nemá jenom Recobu ale i Cruze, což je příjemné zjištění. Ancona byla i nadále neškodná. Prakticky se na půlku Interu ani nedostávala a za celý zápas vystřelila na Tolda jen dvakrát. V další šanci domácích hlavičkoval po rohu Emreho Vieri nad. Poločas skončil 1:0.

Důležitý uklidňující gól přišel pět minut po přestávce. Po van der Meydeho rohu se k míči dostal Marco Materazzi a z pár metrů překonal Scarpiho hlavou podruhé. Uklidňujicí gól sice přišel ale s ním také šance Ancony. Obrana černomodrých polevila a Bilica řádně natáhla střelou k tyči Tolda. Davkrát zahrozil Parente a druhého pokusu z voleje se znovu vyznamenal Toldo. Za Inter odpověděl pěknou střelou Lamouchi, ale i tady byl gólman úspěšnější než střelec. V 80.minutě se dočkal gólu i Vieri. Po vysunutí Lamouchi přešel přes brankáře Scarpiho a uzavřel stav na 3:0.

Inter se v tabulce posunul na pátou příčku a na vedoucí Juve nadále zrácí sedm bodů.