Doma65.079
    Venku21.764
    Doma75.831
    Venku25.054
    33' Cannavaro, 43' Martins, 49' Van Der Meyde, 60' Farinos, 66' Cruz, 75' Vieri
    Žluté karty: Vieri, Pasquale - Baiocco
    Střely na bránu: 8-2
    Držení míče:
    Rohy: 5-7
    Diváci:
    Rozhodčí: De Santis

INTER (3-4-3): Toldo 6.5, Cordoba 6, Adani 6, Cannavaro 7, J.Zanetti 6 (65' Luciano 6), Lamouchi 6, C.Zanetti 6 (55' Farinos 6.5), Pasquale 6.5, Van Der Meyde 7.5 (65' Cruz 6.5), Vieri 6, Martins 7. (12 Fontana, 24 Gamarra, 25 Almeyda, 20 Recoba). Trenér: Zaccheroni

Reggina (3-5-2): Belardi 6, Franceschini 5, Sottil (11' Torrisi 4.5), Jiranek 5, Martinez 5.5, Baiocco 5, Tedesco 5, Paredes 5 (52' Leon 5,5), Falsini 5, Cozza 5.5 (51' Dall'acqua 5), Di Michele 6. (16 Lejsal, 20 Mesto, 22 Mozart, 28 Giachetta). Trenér: Colomba 5

Andy van Der Meyde

Léčebná Zaccheroniho kůra se i nadále daří. Inter deklasoval Regginu 6:0 a pod jeho vedením ještě neinkasoval. Zisk tří bodů mu zajistil po sobotním večeru posun v tabulce na čtvrtou příčku.

Před zápasem kolovaly zvěsti, že Zaccheroni nechá pár klíčových hráčů odpočívat na dúležitý duel s Arsenalem. Nakonec však nastoupili všichni - Christian Vieri, Javier Zanetti i Ivan Cordoba. Kvůli lehčím zraněním chyběli Marco Materazzi a Belozoglu Emre, který má problémy s kolenem. Materazziho ve středu obrany nahradil Daniele Adani. V záloze pak dostal možnost se ukázat po delší době mladý Giovanni Pasquale. Nechyběli ani oba Zanettiové a čtvrtým záložníkem byl Sabri Lamouchi. Góly měli dávat Bobo, van der Meyde a Martins.

Inter začal velice aktivně. Na gól si však musel počkat až do 34.minuty. To se nevídaným způsobem trefil Fabio Cannavaro. Netradiční střelec vypálil z 35 metrů a jeho bomba skončila přesně pod břevnem. V té době nikdo netušil, že gólman hostí bude lovit míč ze sítě ještě pětkrát a tato branka bude jasně nejhezčí. Skvělý zápas odehrál Andy van der Meyde. Byl to právě tento Holanďan, který byl skoro u všech nebezpečných situací, vymyšlel skvělé přihrávky svým kolegům a zaroveň i sám nebezpečně střílel. Nejprve krásně akrobaticky vypálil z voleje. Jeho střelu brankář vyrazil na roh. I při jeho druhém pokusu musel zasahovat gólman a dorážející Martins měl z úhlu těžkou pozici. Pak přišel již zmiňovaný první gól a těsně před přestávkou i druhý, který vstřelil devatenáctiletý O9ba Martins. Mladý rychlík prošel přes čtyři obránce Regginy včetně Martina Jiránka střelou podél brankáře rozvlnil síť. Hosté vážně ohrozili Tolda jen jednou. Těsně před přestávkou Di Michele z voleje nádherně vypálil a vše nasvědčovalo tomu, že se bude radovat z gólu. Francesco Toldo však excelentně míč vyrazil a znovu dokázal svoji extratřídu.

Co deset minut, to gól, pokračovalo i po přestávce. Andy van der Meyde dostal přihrávku od Martinse, v pokutovém území si udělal protor a střelou k tyči zvýšil na 3:0. Tradiční pomyslné střílení z pušky nemohlo chybět. Obrana Regginy byla i nadále hodně děravá. Za pár minut inkasovala znovu. Van der Meyde poslal geniální kolmou přihrávku za obranu a "ztracený" Javier Farinos, který už měl být dávno znovu na hostování ve Španělsku, pohodlně přehodil gólmana a náležitě oslavil gól. Španělský fotbalista se v černomodrých barvách trefil naposledy před dvěma lety a od té doby se mu nijak zvlášť dobře nevedlo. Z gólu měl přirozeně velkou radost, otázkou je, jestli mu k setrvání v klubu pomohl a zda vůbec v Miláně chce zůstat.

Zaccheroni dal příležitost i dalším nahrádníkům. Na trávník se za Zanettiho a hrdinu zápasu van der Meydeho dostal Luciano a Cruz. Zatímco první hrál ve svém tradičním stylu - nic moc, ten druhý po pár vteřinách na hřišti slavil gól. Ivan Cordoba poslal z vlastní poloviny centr až před pokutové území Regginy přímo ke Cruzovi, který pohodlně obešel vyběhnutého brankáře a střelou do prázdné branky zvýšil na 5:0. Zajímavostí na tom všem bylo to, že z těch pěti gólů nedal ani jeden Christian Vieri. Loňský nejlepší střelec Serie A se ale přeci jenom dočkal. Sám se probil se přes obranu soupeře a ač byl jasně faulován, nespadl a střelou, která se odrazila od tyče, upravil na konečných 6:0. Ani tentokrát se však Bobo nijak výrazně neradoval, něktěří fandové na něj v prvním poločase znovu pískali. Vieri se probouzí pomalu ale jistě. Na kontě má již pět přesných zásahů.

Inter nevídanou kanonádu završil již v 75.minutě, takže všech šest branek padlo v rozmezí 45 minut. Snadná výhra snad náležitě posilnila ztracené sebevědomí a dává dobré vyhlídky na dva přetěžké souboje. V úterý hostí nerazzurri Arsenal Londýn a o víkendu pak hrají v Turíně s Juventusem. Až po těchto zápasech bude jasné, jak na tom Inter doopravdy je.

Výtěžek ze zápasu byl věnován příbuzným obětem atentátu v Iráku v městě Nassirija.