Doma65.079
    Venku28.187
    Doma75.831
    Venku53.883
    89' Montero - 12' Cruz, 68' Cruz, 73' Martins
    Žluté karty: Nedved, Appiah, Montero, Tacchinardi - Cruz, Pasquale, Adani
    Střely na bránu: 5-5
    Držení míče: 30:06 - 24:33
    Rohy: 3-3
    Diváci: 53.883
    Rozhodčí: Trefoloni

INTER (3-4-3): Toldo 7,5, Cordoba 7, Adani 7, Gamarra 6,5, J. Zanetti 6,5 Almeyda 7, C. Zanetti 6,5, Pasquale 7, Van Der Meyde 6,5 (57' Emre 6), Martins 6,5, Cruz 8 (81' Recoba). (12 Fontana, 7 Luciano, 14 Farinos, 18 Kily Gonzalez, 31 Brechet). Trenér: Zaccheroni 7

Juventus (4-3-2-1): Buffon 6, Thuram 5,5, Legrottaglie 5, Montero 6, Birindelli 6, Appiah 5 (75' Conte), Tacchinardi 5,5, Camoranesi 4,5 (46' Di Vaio 5), Nedved 5,5 (72' Miccoli), Del Piero 5,5, Trezeguet 5. (12 Chimenti, 2 Ferrara, 5 Tudor, 26 Davids). Trenér: Lippi 5.

Nevídáná událost! Inter porazil velkoklub a to dokonce Juventus Turín a ještě k tomu na jeho hřišti. Dosud suvererní bianconeri po prohře 1:3 klesli až na třetí příčku tabulky Serie A a Inter je hned za nimi. Přitom šance milánského klubu před tímto zápasem nebyly velké. Před týdnem sice deklasoval Regginu 6:0, ale v úterý pak přišlo tvrdé vystřízlivění a nejhorší porážka v evropských pohárech. Arsenal na San Siru vyhrál 5:1.

Trenér Zaccheroni neměl při sestavování základní jedenáctky moc na výběr. Kvůli zraněním mu scházeli takové opory jako Marco Materazzi, Fabio Cannavaro a hlavně Christian Vieri. Třičlenná defenzivní řada tak vypadal dost nezvykle - Ivan Cordoba, Daniele Adani a Carlos Gamarra, který si letos téměř vůbec nezahrál. V útoku hráli Julio Cruz, Oba Martins a Andy van der Meyde.

Inter předváděl plně koncentrovaný a hlavně disciplinový výkon. Defenziva to bylo to nejdůležitější na co nerazzurri spoléhali. Domácí zkoušeli překonat Tolda hlavně střelami zdálky. Pavel Nedvěd, tradiční zabiják černomodrého týmu, však tentokrát vyšel naprázdno. Ani jeho kolegům se střely moc nevedly a tak jedinou vyloženou šanci měl Camoranesi, který pár metrů před gólmanem pálil nad. V té době již Juve prohrával. Ve 12.minutě devatenáctiletý Obafemi Martins utekl domácím obráncům a jeden z nich ho těsně před pokutovým územím zastavil faulem. Míč si postavil tradiční exekutor Julio Ricardo Cruz a místo toho, aby se tradičně zastřeloval, napálil míč rovnou do šibenice. Buffon neměl šanci a Inter tak nečekaně vedl. Další šance hostí do přestávky nepřišli. Za zmínku stojí jen průnik Javiera Zanettiho a střela těsně vedle.

V druhém poločase se hrálo podle stejného scenáře jako v tom prvním. Juventus zkoušel něco vymyslet, ale pozorná obrana Interu mu nic nedovolila. Střely z větších vzdáleností končili buď vedle nebo byly zblokovány hned při zrodu. Další šok domácímu publiku připravil znovu Argentinec Cruz. Při jednom z brejků na sebe nalákal kapitán Zanetti hned dva obránce, šikovně prostrčil míč na Cruze, který sice na poprvé nastřelil Buffona ale odražený míč již v poklidu poslal do prázdné brány. O pět minut později bylo o vítězi definitivně rozhodnuto. Fatální hrubku vyrobil Legrottaglie. Martins mu při napadání sebral míč rovnou od nohy a hnal se sám na Buffona, kterého překonal střelou mezi nohy - 0:3! Naprosto nečekaný vývoj utkání. Kdy naposledy porazil Inter Juventus? Domácí v předposlední minutě jen snížili na konečných 1:3. Po rohovém kopu se trefil Montero. Jeho střelu na brankové čáře ještě rukou tečoval Alvaro Recoba.

Inter se díky senzačnímu vítězství dotáhl blíž k vedoucímu triu AC Milán, AS Řím a Juventus. Nadále však ztrácí pět bodů a další soupeře (Parma, Lazio) má hned za sebou. Scudetto ztracené rozhodně není...