Doma64.353
    Venku32.805
    Doma75.831
    Venku58.700
    42' Corradi, 82' Zauri - 30' Vieri
    Rozhodčí: Trefoloni

INTER (3-4-1-2):Toldo 6, Cordoba 5.5, Adani 6, Cannavaro 5.5, J.Zanetti 5.5, Almeyda 4.5, Emre 6, Pasquale 6 (73' Okan 5.5), Recoba 5.5 (46' Kily Gonzalez 5.5), Vieri 6.5, Cruz 6 (69' Martins 5.5). (12 Fontana, 24 Gamarra, 22 Okan, 8 Lamouchi, 11 Luciano, 30 Martins). Trenér: Zaccheroni 5

Lazio (4-5-1): Sereni 5.5, Stam 6.5, Negro 6, Couto 5.5 (67' Zauri 6.5), Favalli 6, Fiore 6.5, Albertini 6 (81' Delgado 6.5), Liverani 6.5, Stankovic 6, Muzzi 5 (46' Oddo 6), Corradi 6.5. (15 Casazza, 6 Dabo, 17 Gottardi, 11 Mihajlovic). Trenér: Mancini.

Almeyda

Tradice pokračuje. Inter znovu nedokázal porazit velkoklub. Kromě výjimky v Turíně s Juventusem, prohrál v derby, remizoval s AS Řím a nyní prohrál i s Laziem. Ve 14.kole však nebyl jediným klubem z čela tabulky, který zaváhal. AC Milán doma senzačně prohrál s Udinese a Juventus vyrovnával na konečných 1:1 v Lecce až v 88.minutě. Jediné AS Řím znovu nezaváhalo. Kdyby Inter uspěl na Olympijském stadiónu s Biancocelesti, posunul by se v tabulce na druhou příčku! Ještě nedávno byl přitom náskok vedoucího tria téměř k nedostižení. První ligová porážka pod vedením Alberta Zaccheroniho tak přišla po šesti výhrách v řadě a znamená, že Lazio se na čtvrtý Inter bodově dotáhlo.

Zápas začal pětiminutovým protestemřímských fanoušků. Teprve pak přišli na jejich oblíbenou tribunu a začali fandit. Mezitím jim však uniklo pár zajímavých momentů. Lazio zahrozilo střelou z dálky,kterou Toldo chytil a na druhé straně měl vyloženou šanci Bobo Vieri. Po centru Pasquala vyskočil nejvíce a hlavou mířil těsně vedle. Lazio ohrožovalo branku žlutých nerazzurri hlavně zdálky. Pokus Liveraniho Toldo také chytil. Inter měl o něco více ze hry a byl aktivnější. Odměnou mu byl gól po půlhodině hry. Recoba poslal po zemi přihrávku z levé strany za obranu. Před Vierim byl ale u míče dřív brankář Sereni, který ovšem místo, míč jen lehce vyrazil před sebe do jednoho z obránců. Od něj se pak míč dostal za záda Vieriho, který pak z otočky mířil skrz nohy obránce do opuštěné branky. Po minele domácího gólnana tak Inter vedle 1:0. Dlaší velkou šanci měl znovu Inter. Skvělou přihrávku za obránce dostal Alvaro Recoba. Z úhlu šel sám na brankáře Sereniho. Míč však El China moc neposlouchal, takže s ním po lehkém zákroku skončil vedle brány. Z úhlu pak hledal nabíhající spoluhráče. Žádného nenašel. Lazio odpovědělo Corradim, který z akrobatické pozice mířil vedle. Vyrovnání se domácí tifosi dočkali ještě před pauzou. Obráncům Interu se nepodařilo po jednom útoku odkopnout míč do bezpečí. Lazio se rychle vrátilo zpět do šestnáctky a Interu nevyšel ofsajd systém. Na levé straně se kdosi zapomněl a místo toho, aby stíhal Corradiho, vehementně reklamoval ofsajd a utíkal na druhou stranu. Osamocený Coraddi pak na centr Stankovíče z pravé strany jen nastavil nohu a usměrnil míč za bezmocného Tolda - 1:1.

Druhá půle pokračovala podobným způsopem jako ta první. Nejprve byla hra vyrovnaná a a jak čas ubíhal, byl Inter stále aktivnější a domácí uzavíral na jejich vlastní polovině. Velká šance však žádná nepřišla. Po 25 minutách přišel rozhodující okamžik. Alemyda zajel do jednoho z hráčů Lazia. Rozhodčí zapískal faul a dal mu žlutou kartu. Argentinský záložník si dál něco vyřikával s Corradim a když mu došly slova, tak do něj strčil a přitom ho zasáhl do krku. V následném chumlu před rozhodčím uviděl Almeyda červenou kartu. Rozhodnutím byl zjevně dost překvapen, takže ho museli spoluhráči držet, aby rozhodčího neinzultoval... Ještě než mu sudí červenou kartu ukázal, Almeyda mu ji stačil ukrást :-) Inter se z nepříjemného vývoje utkání celkem otřepal a nadále ohrožoval branku Lazia. Bohužel se ale začala objevovat okénka v obraně. Obrovskou šanci nevyužil Corradi, ke kterému se dostal míč po jednom z centrů ze strany. Zcela osamocený ve vápně pálil nepochopitelně nad. Defenziva si z prvnío varování ponaučení nevzala a po téměř identické situaci z levé strany osm minut před koncem střídající Zauri nezaváhal. Sám před odkrytou bránou mířil přesně 2:1. V 85.minutě nastřelil Liverani z přímáku břevno.