Doma61.309
    Venku32.805
    Doma75.831
    Venku58.700
    50' Cruz, 60' Cordoba, 85' Vieri - 3' Bovo
    Rozhodčí: Rodomonti

INTER (3-4-3): Toldo, Cordoba, Adani, Cannavaro, J.Zanetti, Emre, Farinos, Pasquale (84' Helveg), Cruz (69' Lamouchi), Vieri, Martins (88' Recoba). (12 Fontana, 24 Gamarra, 18 Kily Gonzalez, 7 Van der Meyde). Trenér: Zaccheroni

Lecce (4-4-2): Poleksic, Siviglia, Bovo, Stovini, Abruzzese, Tonetto, Cassetti, Ledesma, Rullo (81' Diarra), Konan (77' Bojinov), Chevanton. (1 Amelia, 2 Billy, 13 Silvestri, 16 Testa, 10 Giacomazzi). Trenér: Rossi

Hned ve druhé minutě zaskočili domácí hráči Lecce. Osamocený Bovo v pokutovém území překonal hlavou Tolda a outsider vedl na San Siru 0-1. Inter se ze šoku nemohl dlouho vzpamatovat a měl co dělat, aby neinkasoval další góly. Obrat přišel až po přestávce. Nejprve vyrovnal Julio Cruz svým šestým gólem. V 60.minutě strhl vedení na stranu nerazzurri hlvičkou Ivan Corodba a pět minut před koncem upravil na konečných 3-1 Christian Vieri. Pro Boba to byla jeho jubilejní stá ligová trefa v dresu Interu, za níž při oslavě na trávníku vyfasoval zlatou korunu.

Zaccheronimu se během vánoční přestávky uzdravila většina zraněných hráčů (Materazzi, Helveg, C. Zanetti, Coco). Aby však mohli hrát, musí nejprve nabrat fyzičku. A tak post středního obránce místo Marca Materazziho dál okupuje Daniele Adani. Defenzivní štít středové řady dělal Javier Farinos. Za Cristiana Zanettiho by normálně hrál Matias Almeyda, ale ten dostal za vyloučení proti Laziu stop na tři zápasy. Trojčlenný útok byl tradiční. Cruz - Vieri - Martins. Alvaro Recoba se dostal na hřiště až v závěru utkání.

Již ve druhé minutě zahrávali hosté rohový kop. Míč směřoval do vápna, kde si ho nikdo z obránců Interu nevšímal, odrazil se od země a doplachtil na hlavu osamconého Bova, který obloučkem přehodil malého Emreho stojícího u tyče. Gól hráče Lecce viditelně nabudil a místo, aby se bránili nájezdům nerazzurri, byli to právě oni, kdo tlačil soupeře na jeho půlce. Velké šance měli Konan, který střílel po zemi jen těsně vedle, a Chevanton. Proti střele největší hvězda hostujícího týmu musel Toldo předvést skvělý zákrok. Další dva pokusy si Chevanton připsal při přímých kopech. Oba mu ale kryl Toldo. Další šanci měl i autor prvního gólu Bovo. Jeho přímák vytlačil konečky prstů Toldo na roh. Inter se snažil ale v útoku mu to moc nešlo. Trio útočníku si s hostující obranou nedokázalo poradit. Šanci měl až v závěru utkání Javier Zanetti a Adani. Proti němu se musel vytáhnout Poleksic.

Inter se vrátil do zápasu pět minut po přestávce. Hosté faulovali Martinse a Julio Cruz si při rozehrání přímáku narazil s jedním ze spoluhráčů a tečovanou střelou olízl obě tyče Poleksicovi branky. Balón se pak odrazil do sítě. Hned dvě minuty na to měl ale další velkou příležitost Chevanton. Naštěstí nedal. Vyrovnávací branka Inter uklidnila, začalo se dařit i útočníkům. Po pěkné kombinaci celého tria Cruz - Vieri - Martins však druhý gól nepřišel. Vše si pak zopakovali znovu po pár minutách. Vieriho střela šla jen těsně nad. O minutu později již Inter přeci jenom vedl. Na roh Emreho si na přední tyč naskočil obránce Ivan Cordoba a hlavou prodloužil k zadní tyči 2-1. Inter pak ovládl hru. Další šance měli Vieri a hlavně aktivní Martins. Pojišťovací branku dal až pět minut před koncem Bobo. Po brejku utekl obraně, brankář Poleksic vyběhl a skočil mu pod nohy. Vieri se však nenechal rozhodit, nechal míč míčem, gólmana přeskočil, doběhl míč a pod vracejícím se obráncem skóroval do prázdné brány.

V 15.kole, které se hrálo netradičně v úterý, prohrál doposud neporažený AS Řím doma s AC Milán. Díky tomu i zůstává Inter i nadále na čtvrté příčce. Páté Lazio překvapivě prohrálo v Reggině a ztrácí tři body.