Doma58.591
    Venku36.506
    Doma75.831
    Venku78.334
    71' Cruz - 52' Pinzi, 66' Fava
    Rozhodčí: Palanca

INTER (3-4-3): Toldo 6.5, Helveg 6.5, Adani 6.5, Cordoba 5.5, Zanetti 5, Farinos 5.5 (69' Karagounis 6.5), Stankovic 5, Pasquale 6, Adriano 5 (53' Vieri 5), Cruz 5.5, Recoba 5 (46' Lamouchi 5.5). (12 Fontana, 22 Okan, 18 Kily, 7 Van Der Meyde). Trenér: Zaccheroni 6

Udinese (4-4-2): De Sanctis 7.5, Bertotto 6, Sensini 6.5, Kroldrup 6.5, Jankulovski 6, Pinzi 7, Muntari 6.5, Pieri 6.5 (87' Felipe), Pizarro 7.5 (78' Pazienza), Jorgensen 7, Fava 6.5 (74' Iaquinta). (90 Renard, 22 Alberto, 7 Castroman, 9 Jancker). Trenér: Spalletti 7

Skvělé zápasy pokračují. Inter si tradičně nedokázal poradit s týmem z Udine. Letos ho přitom již jednou celkem v pohodě porazil. Ve čtvrtfinále Italského poháru vyhrál na San Siru 3-1. V Udine obě utkání, jak ligové tak pohárové, skončilo 0-0. 4-2-6. Ligová bilance za posledních šest let je následující. Inter vyhrál čtyřikrát, Udinese šestkrát a dvakrát se hrálo nerozhodně. V Italském poháru jsou vzájemné zápasy bez vítěze: 1-2-1.

Hráči po zápase uznali, že soupeř byl lepší a zasloužil si vyhrát. Trenér Zaccheroni řekl, že důvodem, proč jeho tým hrál špatně, byla únava. Přeci jenom obránci Materazzi, Cannavaro a Coco jsou v testu nebo zranění a náhradníci nedosahují aspoň takových kvalit jako Helveg a Adani. V záloze pak citelně chybí zranění Cristiano Zanetti, Matias Almeyda a Emre. Jediní, kdo by neměli bý unavení jsou útočníci. Přesto hvězdný útok vyprodukoval jen jediný gól, možná ale nedostával přihrávky... Po pauze proti Juventusu hrál znovu Recoba a místo, aby rozpumpoval ofenzivu jako v zápasech před tím, mco toho nepředvedl a trenér ho po přestávce vystřídal. V útoku vedle něj dostal před Vierim přednost Cruz. Dalo by se říct, že si Zac docela věří, když nechal Boba na lavičce. Třetí, kdo měl na starosti góly, byl Adriano. Ani on však nezářil.

Blízko úvodního gólu byl nejprve Inter. Ve 14.minutě obešel Recoba hned tři protihráče, vnikl do pokutového území a vypálil. De Sanctis však jeho pokus chytil. Hosté odpověděli slibnou akcí. Fava pěkně našel Jorgensena, který hlavou střílel vedle. Další šance Interu přišla z přímáku. Alvaro Recoba zamířil přesně, jenže míč znovu chytil De Sanctis. Na druhé straně vážně zahrozil Jorgensen. Z voleje nastřelil levačkou vzdálenější tyč. Ani Jankulovskiho přímák neskončil v síti, šel ale jen těsně nad Toldovou bránou. Inter odpověděl Adrianem. Ve velké šanci však brazilský útočník střílel těsně vedle. Poločas skončil bombou Recoby z 35 metrů přímo do náruče gólmana Udinese a Jankulovského střelou, kterou také chytil brankář.

I po přestávce pokračoval vzrušující zápas. Toldo chytil pokus Favy. V další šancí hostí ale na míč už nedosáhl. Osm minut po pauze napřáhl z 25 metrů Pinzi a zamířil přesně k tyči 0-1. Zaccheroni na to reagoval tím, že stáhnul Adriana a nahradil ho Vierim. Než se stačil Bobo na hřišti rozkoukat mohl prohrávat jeho tým o dva góly. Hlavička Favy skončila jen těsně vedle tyče. V další šanci střílel Martin Jorgensen znovu jen těsně mimo. Inter nestíhal a druhý gól visel na vlásku. Přišel 66.minutě po rychlém brejku. Zprava odcentroval po zemi Jankulovski a Fava překonal obranu a z malého vápna se nemýlil 0-2. Jedne z obránců Interu před ním nestačil odkopnout míč do bezpečí. O pět minut dal naději domácím Cruz. Po lobu za obranu 'ukradl' míč Vierimu a těsně před ním napálil míč pod břevno 1-2. Na hřiště se dostal i Karagounis a jako jediný zanechal dobrý dojem. Nejprve prošel přes dva obránce a skvěle nahrál Vierimu, jehož střela šla vedle. Pak si dobře rozuměl s Lamouchim a nakonec znovu obehrál dva protihráče a centrem hledal a nenašel Vieriho. V nastaveném čase pak pálil nad.

Další tentokrát tříbodová ztráta znamená sestup na pátou příčku. Lazio doma vyhrálo a posunulo se před nerazzurri, které na něj teď ztrácejí tři body. Parma vyhrála v Sieně a na Inter se bodově dotáhla.