Doma56.115
    Venku38.464
    Doma75.831
    Venku78.334
    44' Cassano, 54' Mancini, 89' Totti p., 92' Mancini - 73' Vieri
    Rozhodčí: Rosetti

INTER (3-5-2): Toldo 6, Cordoba 5, Adani 5, Cannavaro 6, Helveg 5, J. Zanetti 6.5, Farinos 6 (83' Van Der Meyde), C. Zanetti 6.5, Kily Gonzalez 5 (67' Karagounis), Vieri 6, Adriano 5 (58' Martins 6). (71 Cordaz, 26 Pasquale, 8 Lamouchi, 9 Cruz). Trenér: Zaccheroni 5

AS Řím (4-4-2): Pelizzoli 6.5, Panucci 6, Zebina 6, Samuel 6.5, Candela 6, Mancini 7, Emerson 7, Dacourt 6.5 (76' Tommasi), Lima 5.5, Totti 7, Cassano 7.5. (12 Zotti, 31 Dellas, 27 De Rossi, 21 D'Agostino, 24 Delvecchio, 23 Carew). Trenér: Capello 7.

Čtvrtá porážka v řadě. Inter není v krizi ale v Krizi.

V 5.minutě minutě nebyl uznán pro ofsajd gól Emersonovi. Chvíli na to propálil Pelizzolliho Adriano. Jeho střela se odrazila od tyče mimo bránu. Na Olympijském stadionu se hrál otevřený fotbal. Víc šancí měl AS. Toldo je ale prozatím všechny pochytal a když ne tak zasáhl rozhodčí. Ve 33.minutě nevyužil obrovskou šanci Vieri. Stačilo pokořit samotného brankáře, ale Bobo střílel vedle. Ve 37.minutě dali domácí druhý gól. Totti stál v ofsajdu a stav tak znovu zůstal bezbrankový. Za pět minut se AS Řím podařilo vstřelil třetí gól - Samuel. Ani ten však nebyl uznán! Zatímco v předešlých případech šlo o ofsajd, tentokrát ví snad jen sudí, proč ho neuznal. Samuel šel do vzdušného souboje s Toldem a vyhrál ho. Míč pak doklepl do prázdné brány. Toldo míč v rukou v žádném případě nedržel. Vlkům to nevadilo. Za dvě minuty se trefil Cassano a AS se konečně dočkalo regulérní branky. Totti mu poslal za obranu nádherný lob. Pět obránců stalo v jedné linii, i přesto tudy proklouzl Cassano a s přehledem zakončil. Dobíhající Cannavaro ani Cordoba mu v tom nezabránili. Poločas tak neskončil 4-0 ale jen 1-0.

Druhá půle začala ofenzivním snažením Interu. Zatímco obrana totálně propadávala, vepředu šance na srovnání rozhodně byly. Nejprve předvedli krásnou kombinaci Adriano a Vieri. Končila tím, že Bobo poslal patičkou míč ke zcela volnému Adrianovi, který ale prováhal správnou chvíli a než stačil vystřelit, byl zblokován. Po té přišel na hřiště Martins a řádně rozběhal obranu Říma. Po přihrávce Cristiana Zanettiho se mu podařilo utéct všem soupeřům, ve vyložené pozici Pelizzoliho nepřekonal. Škoda. Další pěkný kousek předvedl Řek Karagounis. Jeho dalekonosná střela skončila jen těsně mimo. Mezitím udeřilo na druhé straně. Javier Zanetti nezastavil rychlíka Manciniho, ten vběhl do pokutového území, udělal kličku Adanimu a před dobíhajícím Cordobou nekompromisně zakončil přesně k tyči. Ofenzivní snažení Interu nakonec nepřišlo vniveč. Martins pálil, Pelizzoli vyrážel a Vieri doklepával do prázdné brány 2-1.

Dvě minuty před koncem viděl už svoji druhou červenou kartu v sezóně Ivan Cordoba. i tentokrát byla podle mého názoru přísná. Ve vápně nejprve do jednoho z útočníků, který mu utekl, strčil tělem, využil jeho klopýtnutí a odkopl míč. Rozhodčí zapískal penaltu. Dejme tomu, že správně. Ale proč vytahoval červenou kartu, nechápu. Šel by sice sám na gólmana, ale... Totti ji proměnil jen díky tomu, že byla dost prudká. Toldovi prolétla mezi prsty. V 92.minutě pak byl další pohřeb Interu dokonán. Cassano si pohrál s Helvegem a předložil nádhernou přihrávku Mancinimu, který do prázdné brány zakončil ofenzivní představení domácích 4-1. Pěkný výkon ale na jiné stránky.

"Je těžké vysvětlit naší situaci. Pracujeme na dobré hře ale máme špatné výsledky. Musí to skončit. Doufejme, že to bude co nejdřív," řekl Adriano. "Ta penalta být asi neměla. Teno rok máme spoustu zraněných a není lehké hrát, když je spusta hráčů mimo. Všichni co nemůžou hrát, jsou přitom důležítí hráči. Postupně se vrácí a jsem lepší a lepší. Dnes jsme spokojeni s naší hrou a s tím, jak jsme bojovali. To je dobré znamení," prohlásil Bobo. "Byli jsme blízko vyrovnání a konečný výsledek trochu klame," řekl vyloučený Cordoba.

"V první půli jsme měli čtyři gólové šance a nemyslíj, že by to bylo málo. Je velká škoda, jak zápas skončil. Do penalty byl zápas velmi vyrovnaný. Oba týmy hráli bez ostychu a chtěli dávat góly," řekl po zápase trenér Zac.