Venku37.044
    Nejvíce
    Doma75.831
    Venku78.334
    61' Recoba, 70' Adani
    Rozhodčí: Palanca

INTER (3-4-1-2): Toldo 6, Cordoba 6, Adani 6.5, Gamarra 5.5, Helveg 6, C.Zanetti 6, Stankovic 6, J.Zanetti 6.5, Recoba 7.5 (85' Brechet), Adriano 6, Cruz 5.5 (59' Martins 6).(71 Cordaz, 14 Farinos, 18 Kily Gonzales, 19 Karagounis, 32 Vieri). Trenér: Zaccheroni 6

Ancona (4-3-2-1): Marcon 6.5, Bolic 6, Esposito 5.5, Baggio 6, Zavagno 5.5, Goretti 6.5, Andersson 6, Berretta 6, Sommese 6 (69' Helguera), Ganz 6.5 (75' Bucchi sv), Rapaic 6 (66' Pandev). (1 Hedman, 3 Bilica, 13 Maini, 42 Sogliano). All.: Galeone 6.

El Chino měl svůj den

Vítězství! Až ve dvanáctém zápase v řadě nerazzurri dokázali vyhrát a zastavili propad v tabulce. Na hřišti beznadějně poslední Ancony rozhodli dvěma góly v druhém poločase. Nováček soutěže zatím ani jednou nevyhrál a na kontě má jen sedm bodů za remízy. Inter se vrátil na šestou příčku a na pátou Parmu ztrácí bod. Na vytoužené čtvrté příčce, která ještě zajišťuje postup do předkola Ligy mistrů je stále Lazio Řím. Před večerním římském derby má stejně bodů jako Parma. Kromě tohoto utkání však Bianconeri mají odložené ještě jedno utkání. V čele Serie A se zatím jasně drží AC Milán a směle míří k titulu. Třetí Juventus na něj ztrácí již jedenáct bodů. Přesto si však svou třetí příčkou může být před ostatními týmy zcela jist.

Trenér Zaccheroni kromě výsledků ke štěstí schází i nadále pár hráčů. Kallon a Materazzi mají distanc, Coco, Emre a Almeyda jsou zranění. Do útoku se tentokrát vtěstnal Adriano, Cruz a Recoba. Navíc hrál i další ofenzivní fotbalista - Stankovič. Hvězda týmu a nejlepší Interista podle vašeho hlasování Christian Vieri zůstal jen na lavičce. V 59.minutě vystřídal Cruze Martins a dvě minuty na to Inter vedl...

Inter začal tlakem. Skvělý zápas rozehrál především Alvrao Recoba. Znovu se tak potvrdilo, že když má svůj den, hraje super. V 7.minutě si narazil míč s Helvegem a pak našel přihrávkou Adriana. Obrana Ancony ale nebezpečí odvrátila. O dvě minuty se k brance soupeře svým typickým průnikem dostal Javier Zanetti. Centrem našel hlavu Adriana, který jen těsně minul levou tyč. V dalším pokusu mířil Recoba střelou z dálky také těsně vedle. Na druhé straně zlobil hlavně bývalý interista Maurizio Ganz. Domácí však na Tolda za celý zápas vyslali jen jednu střelu. El Chino ve 22.minutě obtancoval dva protihráče, třetí ho však zastavil. I u všech dalších pokusů Interu byl tento uruguayský reprezentant. Střílel a centroval, gól však zatím nedal a poločas skončil 0-0.

V 61.minutě se Alvaro Recoba konečně dostal. V polovině hřiště vybojoval míč a z pár metrů před šestnáctkou se napřáhl. Střela z jeho slavné levačky skončila přsně u tyče, Marcon neměl šanci. Gól poslal svému synovci. Nápis na jeho tričku ho vítal na světě "Vítej Franquito, včera narozený." O deset minut později se mohl radovat znovu. Jeho centr z přímáku našel Adaniho, který pohodlně hlavou zvýšil na 2-0. V 84.minutě mohl vstřelit druhý gól, ale ve vyložené šanci po přihrávce Adriana střílel přímo do brankáře. Pak už ho střídal Brechet.