Doma57.252
    Venku35.952
    Doma75.831
    Venku78.334
    7' Martins, 45' Vieri p., 47' Stankovič - 25' Kily Gonzales (vlastní), 92' Di Vaio
    Rozhodčí: Collina

INTER (3-4-1-2): Fontana; Cordoba, Materazzi, Gamarra; J. Zanetti, Farinos (55' Almeyda), Kily Gonzalez (83' Helveg); Stankovic (69' Karagounis); Vieri, Martins. (Cordaz, Cannavaro, Pasquale, Cruz). Trenér: Zaccheroni 6

Juventus (3-5-2): Buffon; Legrottaglie, Tudor, Montero; Birindelli, Camoranesi (72' Conte), Tacchinardi, Appiah (46' Maresca), Zambrotta; Miccoli (57' Di Vaio), Trezeguet. (Mirante, Iuliano, Pessotto, Chiumiento). Trenér: Lippi

Ani ve čtvrtém zápase v řadě Inter nezaváhal a vyhrál. Dokonce porazil slavný Juventus, což se mu povedlo i v podzimní části. V listopadu vyhrál na Delle Alpi 3:1. Stejným výsledkem málem vyhrál i nyní na San Siru. Do 90.minuty vedl 3-1, paradoxně všechny branky přitom vstřelili hráči v černomodrém, vlastní gól si dal Kily Gonzales. Ve druhé minutě nastavení upravil na konečných 3-2 Marco Di Vaio.

Trenér Zac postavil do brány místo zraněného Francesca Tolda Fontanu, který ho s přeheldem zastoupil. Na trávník se ani na minutu nepodíval Adriano. Po dvouměsíčním distancu se hned v základní sestavě objevil Marco Materazzi. Zraněni jsou Adani, Emre, Recoba, Coco, Biava, Lamouchi, Brechet, Okan a Toldo (levý kotník).

Plný stadión Giusseppa Meazzy sledoval průměrné utkání. Vyčichlý Juventus nepředvedl vůbec nic. Už jenom to, že se mu podařilo vstřelit dva góly, musí považovat za úspěch. Na druhou stranu nerazzurri žádný extravýkon nepředvedli. Tři body si ale po kvalitním výkonu rozhodně zasloužili. Kromě vlastního gólu obrana nechybovala. Útočné duo Vieri - Martins se snažilo. Hlavně Martins dělal obraně bianconeri pěkné problémy. Také to byl on, kdo v 7.minutě vstřelil úvodní gól. Na začátku rychlé akce byl Kily Gonzales, který nahrál Vierimu. Ten na hranici šestnáctky posunul do leva osamocenému Dejanu Stankoviči, který však k údivu všech překvapivě nestřílel na osamoceného Buffona, ale vrátil míč na střed Martinsovi, který jen tak lehce přehodil brankáře hostí a tradiční "salta mortale by Oba" byla na světě 1-0.

Inter po vedoucí brance držel míč na svých kopačkách a soupeře do ničeho vážnějšího nepouštěl. Jenže přišla 25.minuta ojedinělý brejk Juve a nešťastný vlastní gól Kilyho Gonzalese, který zbytečně hlavičkoval v obranném zákroku. Camoranesiho centr poslal do vlastní sítě 1-1. Gól na chvíli zacloumal se sebevědomím týmu a Juve zahrozilo po chvíli z dalšího brejku. Naštěstí neúspěšně. Pak už to byli zase domácí, kteří se snažili něco vymýšlet. O Juventusu se dá říct jen, že hrálo. Na konci poločasu unikl po pravé straně Dejan Stankovič a Zambrotta ho bez míče ve vápně jasně podrazil. Sudí Collina nejprve žádný faul neviděl, po upozornění od asistenta nakonec správně nařídil penaltu. Christian Vieri nekompromisní polovysokou střelou doprostřed brány dostal Inter znovu do vedení 2-1. Buffon si na míč jen lehce sáhnul nohou.

Start do druhé půle měl byl perfektní. Ve 47.minutě zahrával Javier Farinos rohový kop. Na přední tyči ho Cordoba prodloužil, Vieri na míč hlavou nedosáhnul, takže přistál přesně před rozběhnutým Stankovičem, který ho z voleje napálil přímo k tyči 3-1. V další šanci se ocitl Martins. Po úniku po pravé straně pálil nad bránu. Utkání pak ovlivnil hrubý faul Montera na Martinse. Mladý Nigerijec si u postranní čáry poslal míč patičkou za sebe, než se ale stačil rozběhnout a sprintovat za ním, nekompromisně ho sejmul obránce Juventusu. Collina jeho zákrok ocenil žluotu kartou a jelikož byla již druhá, uviděl i kartu červenou. Juve vyloučení dorazilo a na obrat v zápase již nemělo. Inter bezpečně kontroloval hru a čekal na závěrečný hvizd. Do pár šancí se sice dostal, ale nic vážnějšího z toho nebylo. Za zmínku stojí střela střídajícího Karagounise z hranice pokutového území, která šla jen těsně nad břevno. Ve druhé minutě nastavení Juve snížilo hlavou Marca Di Vaia, který si naskočil na centr z přímého kopu.

Nerazzurri sice znovu vyhráli, ale na posun v tabulce na vysněné čtvrté místo musí prozatím zapomenout. Stejně úspěšní jsou i konkurenti - Lazio a AC Parma. Nadále tak chybí jeden bod.