Doma57.252
    Venku34.222
    Doma75.831
    Venku78.334
    50' Di Francesco, 58' Hubner - 24' Adriano, 86' Adriano, 88' Adriano
    Rozhodčí: Messina

INTER (3-4-1-2): Toldo 6, Cordoba 6, Materazzi 6.5, Gamarra 6, J. Zanetti 6, Farinos 5.5 (74' Emre), C. Zanetti 5 (58' Almeyda, 5.5), Helveg 5.5, Karagounis 5.5, Van Der Meyde 5 (55' Martins 6), Adriano 7. (12 Fontana, 15 Adani, 26 Pasquale, 32 Vieri). Trenér: Zaccheroni 6.5

Perugia (4-4-2): Kalac 5.5, Ze Maria 5.5, Di Loreto 6, Diamoutene 5, Fabiano 5.5, Di Francesco 6, Codrea 6, Obodo 6.5, Mandredini 5.5 (46' Hubner 6), Ravanelli 6 (63' Do Prado), Brienza (76' Gatti). (12 Pardini, 18 Fresi, 20 Fusani, 9 Bothroyd). Trenér: Cosmi 6

Adriano je zpátky a Inter hlavně díky němu dokázal vyhrát na hřišti Perugie. V 86.minutě přitom ještě prohrával 2-1! První dvě branky černomodrých vstřelil brazilský útočník, v 88.minutě na 3-2 uzavíral nigerisjký talent Oba Martins.

Zac po čtvrteční porážce v Marseille mírně zamíchal sestavou. Do branky se po zranění vrátil Francesco Toldo. Do obrany pak Marco Materazzi, který nahradil Cannavara, a hrál i Carlos Gamamara místo Adaniho. V záložní řadě dostal po delší době znovu šanci od začátku Thomas Helveg. Hrál i Javier Farinos a znovu oba Zanettiové. V útoku došlo k zemetřesení. Vieriho šetřil Zac na středeční odvetu s Olympiquem a tak šanci dostal Adriano, van der Meyde a Karagounis. Martins čekal na příležitost na lavičce.

Zápas začal nepřesnostmi na obou stranách. Ve žlutém dresu Interu byl nejvíce aktivní Andy van der Meyde na levém křídle. V první velké šanci se ale ocitli domácí. Obodo napálil míč z voleje do tyče. Za dvě minuty prožili stejný šok fanoušci Interu znovu. Codrea hledeal v pokutovém území z pravé strany polovysokým centrem své spoluhráče. Ravanelli míč pustil a Babiano střílel znovu do tyče! Ve 20.minutě mohl Inter prohrávat již 2-0. Ale co se nestalo. Hned za tři minuty přešel Adriano přes dva obránce Perugie Di Loretu a Diamouteneho až byl úplně sám před gólmanem Kalacem a nezaváhal 0-1! Super akce v podání Adriana a jeho dvanáctý gól v sezoně.

Perugia se zaskočit nenechala a dál se tlačila dopředu. V další šanci se ocitl Obodo ale Toldo jeho pokus fantasticky zneškodnil. Inter oplatil brejkem v podání Van der Meyde a Karagounise. Oba šli na jediného obránce. Střelu Nizozemce však Kalac chytil. Znovu to zkoušel i Adriano, tentokrát však na Kalace nevyzrál. Na druhé straně zahrozil Manfredini a Toldo nejistým zákrokem vyrazil nad břevno.

V druhém poločase se fanoušci Perugie na stadiónu Renata Curiho dočkali gólu. Ve 49.minutě našel Codrea volného Di Francesca, který zblízka hlavou vyrovnal 1-1. Za 8 minut bylo skóre otočeno. Perugia zahrávala přímý kop blízko šestnáctky. Ze Mariúv centr Toldo vyrazil a dobíhající veterán Dario Hubner, který přišel na hřiště až po přestávce, nekompromisně zakončil 2-1. Domácím dva góly vydatně zvedly sebevědomí a Inter se v tu dobu nezmohl na nic než na pár faulů. Iniciativu však nakonec přeci jenom převzal. Na hřiště totiž přišl Martins a skvěle si rozuměl s Adrianem. V 66.minutě vracel Martins míč zleva na prostředek přimo Adrianovi, který ovšem situaci nezvládl a v dobré pozici střílel vedle. Za pár okamžiků si stejný hráč staví míč k trestňáku z 30 metrů. Jeho bobma končí jen těsně vedle. Patnáct minut před koncem už brání hubené vedení všichni hráči Perugie. Inter však i při ofenzivních akcích fauluje a do vážnějších šancí se nedostává.

V 80.minutě se nadechoval k sólu na brankáře Martins, Diamoutene ho však stihl faulovat a uviděl za to žlutou kartu. Bežela 83.minuta a Inter nadále prohrával 2-1. Chtěl-li mít šanci hrát Ligu mistrů i příští rok, musel bezpodmínečně aspoň remizovat. Perugia nejenom, že již jenom bránila ale už ani nepodnikala brejky a míče přímo odkopávala na půlku. soupeře. V 86.minutě to přišlo. Almeyda vhzaoval, Adriano se obtočil kolem Diamouteneho a tvrdou ranou vyrovnal. Kalac nestačil ani zareagovat 2-2. To nebylo ale všechno. Dvě minuty na to se Perugia vrhla do útočení a to neměla dělat. Inter z brejku otáčí skóre! Martins pokořil ofsajd systém domácí obrany a překonáva brankáře 2-3.

Inter se štěstím porazil sestupem ohroženou Perugii a uchoval si naděje na čtvrtou příčku zajišťující Ligu mistrů. Lazio nezvládlo souboj s Juve a prohrálo 0-1, v tabulce tak kleslo až za inter na šesté místo. Parma znovu vyhrála a je nyní čtvrtá. Inter na ní z patého místa ztrácí bod. Za týden hostí Boloňu.