Venku33.414
    Nejvíce
    Doma75.831
    Venku78.334
    47' Tonetto, 70' Bovo - 36' Adriano p.
    Rozhodčí: Rosetti

INTER (3-4-1-2): Toldo; Cordoba, Materazzi, Cannavaro; J. Zanetti,, Stankovic, Emre, Pasquale (71' Karagounis); Kily Gonzalez (83' Vieri); Adriano, Cruz (60' Martins). (Fontana, Gamarra, Okan, Helveg). Trenér: Zaccheroni 5.5

Lecce (4-4-2): Sicignano; Siviglia, Bovo, Stoini, Sonetto; Cassetti, Bolano (79' Abruzzese), Ledesma, Franceschini; Konan (89' Giacomazzi), Chevanton (86' Bojinov) (Poleksic, Billy, Silvestri, Dalmat). Trenér: Rossi.

Adriano

Inter prohrál a klesl na pátou příčku. Díky remíze Lazia však má stále vše ve své moci. Pokud v příštím kole porazí na San Siru Parmu vrátí se na čtvrtou příčku a v posledním kole, pokud i Parma a Lazio zvítězí, bude muset vyhrát na hřišti Empoli. Dvě kola před koncem je tak účast v Lize mistrů stále reálná. Jestliže budou mít na konci týmy bojující o čtvrté místo stejný počet bodů, mělo by rozhodnout dodatečné utkání tzv. Spareggio.

Trenér Zaccheroni i nadále s hvězdami rozhodně nezachazí v rukavičkách. Christiana Vieriho poslal na hřiště až osm minut před koncem. Přitom Lecce se ujalo vedení v 70.minutě. Nejzajímavější na to ovšem je, že vedle Adriana nehrál Martins ale Julio Cruz. Argentinský střelec přitom nastoupil naposledy v 27.kole a ne v moc dobré formě... To už je hodně divné. Interu jde o milióny z Ligy mistrů a trenér si dovolí toto. Jako by už snad myslel na příští sezónu a s Bobem do ní nepočítal. Jak své počínaní vysvětli sám trenér. "Bylo to technické rozhodnutí. Cruz se v týdnu ukazoval ve vynikající formě a myslel jsem, že by mohl otevírat prostory mezi zálohou a obranou soupeře." Něco podobného přitom říkal i posledně. Vieri se mu viditelně do sestavy nehodí. "Nepovedlo se to. Soupeř byl viditelně v dobré fyzické i psychické konidici," pokračoval Zac. "Udělal jsem jen to, co je podle mě pro tým nejlepší. Já o tom rozhoduju. Absoluně není pravda, že by Vieri nehrál kvůli tomu, že nastoupil za reprezentaci. Remíza by byla spravedlivější. Za stavu 1-0 pro nás jsme měli dvě tutovky. Naneštěstí jsme je ale nedali a soupeři dovolili otočit skóre."

První velkou šanci otevřít gólový účet měl Javier Chevanton. Po faulu Materazziho si postavil míč k přímému kopu a orazítkoval z něj břevno. To běžela 13.minuta. O pár minut později stejný hráč v dobré šanci střílel do boční sítě. Domácí viditelně zlobili nerazzurri dál. Konanova rána šla jen těsně vedle. Za Inter odpověděl podobně Adriano. Ve 35.minutě byl brazilský hráč v další akci. Konan ho fauloval v pokutovém území a sám postižený šel penaltu zahrávat. Míč poslal přesně k levé tyči 0-1. Nadějný výsledek držel Inter i do přestávky.

Hned dvě minuty po návratu z kabin domácí srovnali. Chevanton utekl Cordobovi po branové čáře, přihrál do malého vápna Tonettovi, který šťastně dostal míč za Toldova záda 1-1. V další šanci pálil Cassetti z voleje vedle. Inter byl sice v držení míče jasně lepší, k ničemu dalšímu mu to ale nepomohlo. I na střely na bránu prohrál. Za Inter hrál vepředu jen Adriano. Na druhé straně zas zaměstnával defenzivu černomodrých Chevanton. Cannavaro v 65.minutě před ním zachraňoval na poslední chvíli... Pět minut na to chyboval Franceco Toldo. Vyražený míč doklepl do brány Bovo a Lecce tak bylo blízko k alší cenné výhře. Po skalpu Juventusu, přišel na řadu Inter. Další šance měl znovu Chevanton, skóre se ale neměnilo.