Žluté karty: Kily Gonzalez, C.Zanetti, Emre, Vieri - Blasi
    Diváci: 65.000
    Rozhodčí: Rosetti

INTER (3-4-1-2): Toldo 6.5, J.Zanetti 6, Cannavaro 6, Materazzi 6.5, Cordoba 6, Kallon 5 (56' Adriano 7), C.Zanetti 6, Emre 6.5, Kily Gonzalez 6 (84' Recoba), Stankovic 7, Vieri 5 (86' Helveg). (12 Fontana, 24 Gamarra, 14 Farinos, 19 Karagounis). Trenér: Zaccheroni 6

Parma (4-2-3-1): Frey 6, Castellini 6.5, Bonera 6, Ferrari 6.5, Potenza 6 (64' Seric 6), Barone 5.5, Blasi 5.5, Marchionni 6, Carbone 7 (51' Morfeo 6.5), Bresciano 6 (76' Zicu), Gilardino 6. (34 Amelia, 3 Benarrivo, 15 Donadel, 38 Cammarata). Trenér: Prandelli 6.

Adriano porazil Parmu a Inter je na čtvrtém místě. Již se zdálo, že bitva o Ligu mistrů je po porážce v Lecce ztracená, ale výhra nad přímým konkurentem Parmou a porážka Lazia v Brescii znamená, že kolo před koncem je inter na vysněné příčce. Zbývá poslední krok, neméně těžký. Ve 34.kole hraje Inter na hřišti týmu z Empoli, který bojoval o udržení v Serii A. V tomto kole však senzačně prohrál na půdě sestupující Ancony a v příští sezóně tak svého soupeře do Serie B doprovodí. Inter by tak měl mít poslední a veledůležitý zápas sezóny mnohem jednodušší.

Trenér Zaccheroni se sestavou příliš netaktizoval a vyslal na hřiště ofenzivní jedenáctku. Důvodem bylo to, že Parma byla o dva body před jeho týmem a tak ji musel porazit. Štěstí přeje odvážným. Zac šokoval znovu složením útočného dua. Zatímco v předešlém utkání hrál Vieri až posledních pár minut, teď dostal šanci hned od začátku. O hodně větší překvapení však bylo, že spolu s ním nehrál ani Adriano ani Recoba či Martins a dokonce ani Cruz, který dostal příležitost proti Lecce, ale Mohammed Kallon. Africký střelec hrál přitom kvůli dopingové aféře naposledy v 5.kole. Kallon byl na fotbal viditelně nažhavený a podal velice slučný výkon. Gól však nedal a od toho tam přeci jenom je. Po pár minutách druhé půle ho střídal Adriano. Moc nechápu, proč Zaccheroni tento experiment vůbec dělal. Vždyť přeci platí, že pokud hraje fotbalista proti svému bývalému klubu, vždy dá gól. A Adriano ho také Parmě dal. Měl hrát ale již od začátku...

Důvěru v základní jedenáctce dostal vedle samozřejmého Francesca Tolda v bráně Marco Materazzi, Ivan Cordoba a Fabio Cannavaro. Obranné trio tedy v plné síle, tak jak mělo hrát asi ve většině zápasů a nehrálo kvůli zranění a trestům. Nutno podotknout, že za celý zápas si vedli velmi dobře. Zaváhali jen při nastřelené tyčce od Carboneho. V záloze nemohl nechybět kapitán Javier Zanetti a jeho jmenovec Cristiano Zanetti. A zbytek? To už byli jen ofenzivní hráči. Inter tak hrál jen s pěti defenzivními hráči a to byl ještě Javier Zanetti dost často na výletě v šestnáctce soupeře. Podporovat útočníky Vieriho s Kallonem měli Dejan Stankovič, Belozoglu Emre a Kily Gonzales.

Zápas začal velmi svižně. Již v 6.minutě nastřelil Dejan Stankovič po rohu Kilyho Gonzalese hlavou břevno Freyovi brány. O tři minuty později měl obrovskou šanci Christian Vieri, krásně si na hranici malého vápna na prsou zpracoval těžký míč a vystřelil. Jen o centimetry minul pravou tyč... Oba týmy předváděli otevřený fotbal, Parma také strašil ofenzivními výpady ale domácí byli nebezpečnější, jasně lepší byli třeba na počet rohových kópů. Když má Inter velké šance a nepromění je, velmi často se stane, že naopak gól inkasuje. V 17.minutě většině fanoušků na San Siru řádně zatrnulo. Parma měla autové vhazovaní. Na Gilardina se stáhli dva obranci v černomodrém, on však jen hlavou přiťuknul za sebe volnému Carbonemu, který se na gólmana řítil úplně sám. Jeho střelu líznul Toldo jen konečky prstů. Již se zdálo, že skončí v síti, ale nakonec se od tyče odrazila ven z brány.

J. Zanetti

Oba týmy se dál pokoušeli útočit, do větších šancí se do přestávky nedostali. V druhém poločase jako by Parmě došly síly. Přestala útočit nebo jinak řečeno obrana Interu ji do svého pokutového území prakticky nepustila. Důležitý okamžik přišel se střídaním Kallona. Na trávník přišel exparmista Adriano. Krátce na to mu při přímáku ze slušné pozice přiťuknul míč Emre a brazilská novodobá superstar zamířila bombou přesně k tyči 1-0. Sebastienu Freyovi sice chybělo málo, ale střela byla opravdu mistrovsky přesná a hlavně velice rychlá, a tak na míč nedosáhl. Utkání to bylo dost nervózní. Přeci jenom šlo o hodně a párkrát došlo i na strkanice. Na straně hostí byl nejvíc vidět Blasi. Právě tento hráč pak po jednom z ostrých zákroků uviděl od rozhodčího druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Inter tak měl dohrání zápasu jednodušší. Co se týče výkonu sudího Rossettiho, tak musím říct, že mě mile překvapil. Proti černomodrým rozhodně nepískal. A jen v závěru utkání nesmyslně otočil faul před pokutovým územím Interu ve prospěch Parmy.

S vědomím nadějného výsledku začal Inter ještě více a disciplinovaněji bránit. Navíc Adriano mohl přidat z přímého gólu téměř na vlas stejný gól, ale tentokrát jeho sřela mířila těsně vedle. Dlaší velkou šanci měl v závěru Javier Zannetti. Emre mu poslal z dalšího přímého kopu nadherné lob za obranu a kapitán šajtlí zamířil o kousek vedle pravé tyče. Inter důležitý výsledek nepustil, vyhrál nad Parmou 1-0 a přeskočil ji tak v tabulce Serie A.