Žluté karty: Gattuso 34, Stam 65, Mihajlovic 66, Shevchenko 75, C.Zanetti 78
    Rozhodčí: Sars (Francie)
    Nejlepší hráč: Cambiasso

INTER (4-4-2) : 1 Toldo; 4 J. Zanetti, 2 Cordoba, 11 Mihajlovic, 16 Favalli; 14 Veron (70’ Karagounis), 6 C. Zanetti (81’ van der Meyde), 19 Cambiasso, 25 Stankovic; 9 Cruz (55’ Vieri), 30 Martins (12 Fontana, 13 Ze Maria, 23 Materazzi, 18 Kily Gonzalez). Trenér: Mancini

AC Milán (4-3-1-2) : 1 Dida; 2 Cafu (92’ Costacurta), 31 Stam, 13 Nesta (71’ Kaladze), 3 Maldini; 8 Gattuso, 21 Pirlo, 20 Seedorf; 22 Kaka; 7 Shevchenko, 11 Crespo (83’ Ambrosini)(17 Abbiati, 10 Rui Costa, 27 Serginho, 15 Tomasson). Trenér: Ancelotti.

Inter prohrál v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů derby s AC 0:2. Domácím týmem byli rossoneri a k postupu tak bude potřebovat vyhrát minimálně o tři branky nebo 2:0 a doufat ve vítězství v prodloužení nebo po penaltách. Nerazzurri, kteří hráli tentokrát v bílém, byli jako obvykle aktivnější. Nic platné jim to ale nebylo a po dvou standartkách dostali dvě branky. AC se většinu času statečně a hlavně bezchybně bránilo a podnikalo rychlé brejky do otevřené obrany.

V prvním poločase si AC Milán vytvořil jen jednu jedinou šanci. Narozdíl od Interu, který neustále zaměstnával Didu, byla gólová. Po faulu Stankoviče odcentroval v nastaveném času Pirlo a Stam přeskočil Cordobu a hlavičkou poslal míč do sítě. Do té doby, byl blíže ke gólu jen Inter. V 10.minutě byl faulován Cruz, míč si postavil Mihajlovič a jeho typickou kroucenou bombu do šibenice vytáhl konečky prstů Dida na roh. Ve 30.minutě získal pro Inter Javier Zanetti roh, Mihajlovič ho rozehrál na přední tyč, kde Ivan Cordoba střílel z těžké pozice do boční sítě. O čtyři minuty později měli nerazzurri další možnost zahrání přímého kopu ze slušné vzdálenosti. Tentokrát vzal odpovědnost na sebe Verón. Jeho bombu doprostřed brány vyrazil Dida znovu nad břevno. Ve 41.minutě zastavil nadějný brejk AC v pokutovém území skvělým skluzem Cordoba. Ve 44.minutě dostal pěknou přihrávku od Favalliho do šestnáctky soupeře Cruz a střelou z kroku ale dobře umístěnou řádně zaměstnal Didu. I tentokrát brazilský gólman míč vyrazil. No a pak přišlo nastavení a Stam...

Po přestávce se znovu ukázal Mihajlovič a jeho slušná kopací technika. Střela z přímáku šla těsně nad. Na druhé straně ale pořádně zahrozili domác9. Po centru Kaka chyběl Ševčenkovi kousek k míči u zadní tyče. Na druhé straně odpověděl téměř Vieri. Po přihrávce za obranu od Stankoviče mu však stejně jako Ševčenkovi chyběl kousek, aby byl u míče dříve než Dida. V další nadějné akci Favalli centrem před bránou nikoho nenašel. V 75.minutě zbytečně u autové čáry fauloval Mihajlovič Ševčenka a ten samý hráč si naskočil na následný centr Pirla a zvýšil na 2:0. Na malém vápně na míč hlavou nedosáhl Cambiasso a Ševu nehlídal Cordoba ani Stankovič. Oba dva přitom stáli opodál.

Inter se samozřejmě nevzdal, ale proti dobře pracující defenzivě soupeře to měl hodně těžké. V 88.minutě našel přetaženým centrem van der Meyde řeckého záložníka Karagounise, který téměř z nulového úhlu napálil tyč. Na výsledku se nic nezměnilo. Inter letos prohrál teprve podruhé. I tentokrát to však bylo s AC. Odveta se hraje za týden v úterý.