Nejlepší hráč:

INTER (4-3-2-1) : Toldo 6, Ze' Maria 5.5, Burdisso 5.5, Cordoba 6, J. Zanetti 6.5, Veron 6, Cambiasso 7, Stankovic 6.5 (83' C. Zanetti), Recoba 6.5 (85' Cruz), Adriano 6, Martins 5 (44' Davids). (12 Fontana, 7 Van Der Meyde, 23 Materazzi, 26 Pasquale). Trenér: Mancini 6

Roma (4-2-3-1) :Pelizzoli 6, Panucci 6 (46' Dellas 6), Ferrari 6, Mexes 6, Cufre' 6.5, De Rossi 7.5, Perrotta 6.5, Mancini 5.5, Totti 7, Cassano 5 (62' Mido 6), Montella 6.5 (71' Dacourt). (1 Curci, 7 Sartor, 11 Corvia, 23 Aquilani). Trenér: Luigi Del Neri

Cordoba

Zápasy mezi Interem a AS Řím vždy patřili k těm lepším. Oba soupeři se vždy snažili hrát útočně a nejinak tomu bylo i v nedělní dohrávce 5.kola. Diváci na Olympijském stadiónu viděli hned šest gólů, remíza 3:3 byla spravedlivá.

Mancini poslal do obrany znovu mladého Burdissa, který nedávno pokazil malou domů, díky které Bergamo vstřelilo gól. Tentokrát si vedl lépe. Spolu s ním měli čistě defenzivní úkoly Cordoba a Javier Zanetti. Ze Maria měl bránit i útočit. V záloze vládl Veron spolu s Cambiassem, na křídlech se pohyboval Stankovič a Recoba. Góly měli obstarávat Adriano a Martins. Nigerijského talenta však jeden z domácích hráčů zranil a tak ještě v první půli ho nahradil Davids.

Zápas načal gólem Vincenzo Montella. V 9.minutě znovu špatně odvracela obrana Interu útok domácích. Míč se k nim dostal zpět a při následném přečíslení našel centrem z pravé strany Mancini osamoceného Montellu, který si na prsou zpracoval míč a z voleje vypálil do šibenice. Ze Maria pouze příhlížel a nebránil. Šanci na zvýšení měl Cassano, jeho střela šla těsně nad. Na druhé straně Inter hrozil jen střelami z větší vzdálenosti. Dobré pokusy byly od Veróna a Stankoviče. Z oběma si Pelizzoli v bráně poradil. Zkoušel to i Alvaro Recoba, jeho střely mířili mimo. Zajimavý zákrok na Martinse se stal v pokutovém území. Sudí penaltu nepískl. AS Řím byl v prvním poločase lepší. Zatímco Inter to zkoušel postupným útokem, soupeř mu nic jiného také nedovolil, domácí měli přechod do útoku snazší. V černomodré obraně byly znovu pěkné díry. Přesto však přišlo vyrovnání. Adriano v nastaveném čase vybojoval roh. Míč se dostal k Recobovi, který odcentroval a obrana Říma zaspala. Před gólmanem se zjevil Esteban Cambiasso a hlavou pod gólmanem vstřelil svůj premiérový gól v dresu Interu 1:1.

To nejlepší si oba týmy nechali až na druhou část bitvy. V 51.minutě si Davids získal rohový kop. Sám ho zahrál, přetaženým centrem našel volného Juana Veróna, který střelou z hranice šestnáctky poslal díky teče jednoho z obránců přímo do šibenice 1:2. I pro něj to byl první gól v novém klubu. Hned za další tři minuty zasadil další ránu domácím Alvaro Recoba. Využil toho, že před ním upadl jeden z obránců, prohnal se do vápna a nekompromisní ranou z novu do šibenice nedal gólmanovi šanci 1:3. Skvěle rozehraný zápas pro Inter. Domácí se nevzdali a v čele s Francescem Tottim, který byl ve všech důležitých situacích, se hnali na Toldovu bránu. Nerazzurri byli pod neustálým ofenzivním snažením domácích a velmi často a zbytečně se uchylovali k faulům. Dvougólové vedení vydrželo jen tři minuty. K trestňáku se postavil Francesco Totti a bombou z 31 metrů zamířil nikam jinam než do šibenice. Nejehzčí gól krásného zápasu. Toldo se po míči natahoval marně a sám pak uznal, že to byl famózní kousek v poaání jeho dnes již bývalého reprezentačního kolegy 2:3.

Gól římské hráče nabudil. Inter se do šance dostal jen dvakrát. Adriano nejprve po individuální akci střílel k tyčce, gólman míč vyrazil. Podruhé to zkoušel z přímého kopu. Jeho dělovka letěla jen těsně nad. Vyrovnání přišlo v 75.minutě po standardní situaci. Po přetaženém centru se míč dostal do vápna, kde byli dva hráči Romy a De Rossi mohl běžet oslavovat gól k věrným fanouškům - 3:3. Do konce zápasu se o bod mohli bát oba dva týmy. V nastaveném čase se ocitl sám na penaltě Burdisso, v obrovské šanci ale updal. Další branka tak nepadla a myslím, že remíza je spravedlivá.

Inter z pěti zápasu ještě neprohrál. Ze zisku tří bodů se však zatím radoval pouze jednou.