Venku36.667
    Doma68.190
    Venku60.000

Adriano a Vieri
    8' Adriano, 12' Adriano, 57' Vieri - 52' Mauri
    Nejlepší hráč: Adriano

INTER (4-3-1-2) : Fontana 6, Ze Maria 6 (63' Davids 6), Burdisso 6.5, Materazzi 6.5, Favalli 6.5 (77' Cordoba), Veron 7, C.Zanetti 6, Van Der Meyde 5.5 (50' J.Zanetti 6), Cambiasso 6.5, Vieri 7, Adriano 10 !!! (1 Toldo, 26 Pasquale, 21 Karagounis, 25 Stankovic). Trenér: Mancini 7.5

Udinese (4-4-2) : De Sanctis 6, Bertotto 6 (72' Belleri 6), Cribari 5, Kroldrup 5, Mauri 6, Pinzi 6 (66' Pazienza 6), Muntari 6.5, Felipe 5 (46' Di Michele 6), Jankulovski 5.5, Fava 5.5, Di Natale 5.5. (24 Handanovic, 20 Sensini, 26 Pieri, 22 Alberto). Trenér: Spalletti 6.5.

Bobo a Adriano

Božský Adriano a neméně dobrý Christian Vieri. Oba pánové zařídili krásnými góly vítězství nad Udinese 3:1. Adriano přitom za svůj výkon dostal od RaiSport neuvěřitelnou známku deset a Vieri hodně nadprůměrnou sedmičku.

V posledním měření sil vyhrál Inter na San Siru 3:1. Vítězství znamenalo postup do semifinále Italského poháru. Stejné vítězství si připsal i nyní. V lize to však s týmem, kterému se každoročně daří brát body těm nejsilnějším, tak slavné v poslední době nebylo. Ve dvou předchozích sezónách Inter ani jednou nevyhrál. Remizoval 0:0 a třikrát prohrál shodně 1:2. Poslední vítězství 3:2 se datovalo na 24.únor 2002.

Pro Inter jsou získané tři body nesmírně důležité. V šesti odehraných kolech sice ani jednou neprohrál, ale po řadě remíz se jedná teprve o druhou výhru a už byl čas zachytit únik vedoucích týmů. Na Juventus nyní ztrácí šest bodů. Další zápas bude prestižní. V neděli 24.října se na San Siru uskuteční slavné milánské derby. AC je před Interem s náskokem tří bodů. Nerazzurri tak budou moci svého odvěkého rivala v tabulce dohnat.

Mancini do brány podle mediálních předpokladů postavil Alberta Fontanu a Toldo tak dostal další čas na odpočinek. Tým dostává spoustu gólů... Do obranné čtyřky se protlačil mladý Burdisso, který hrál i v posledním zápase s AS Řím, a nevedl si vůbec špatně. Ve středu hrál s Materazzim, na krajích bránili Favallia a Ze Maria. Na trávník se až jako náhradníci dostali Javier Zanetti a Ivan Cordoba. Zálohu utvořili Veron, Cambiasso, van der Meyde a Cristiano Zanetti, který si po zranění zahrál poprvé v této sezóně posledních pár minut thrilleru na Olympijském stadiónu v Římě. Potřetí v řadě se Edgar Davids dostal na hřiště až jako náhradník. Stále častěji dává Mancini přednost mladému Cambiassovi. V útoku řádili již zmiňovaný Adriano a Vieri. Původně chtěl Mancini hrát se třemi útočníky, v trénincích se mu velmi líbil i Alvaro Recoba. El Chino si ale při závěrečném a dobrovolném kopání penalt na sobotním tréninku zranil sval. Zranění vyřazuje ze hry i nadále Kilyho Gonzalese, Martinse a Gamarru.

Problémy způsobil Mancinimu Adriano. Po středeční kvalifikace zmeškal páteční letadlo z Brazílie do Milána a nakonec přiletěl až v sobotu ráno. Protože se ale zranil i Recoba, neměl kouč moc na výběr. Po pár odehraných minutách duelu s Udinese si musel být jist, že udělal dobře. "Unavený" Adriano připravil divákům na San Siru parádní podívanou. Inter začal tlakem, první nebezpečnou akci zakončil střelou z dálky mimo tyče Andy van der Meyde. V 7.minutě fauloval 35 metrů od brány Vieriho Cribari. Míč si postavil tradiční exekutor Adriano a neuvěřitelnou bombou poslal míč do brány. Střela ani nešla k tyči a De Sanctis na ní stejně nedosáhl. Hned o minutu později dal o sobě vědět Vieri. Na první pohled na něm bylo zřejmé, že se dnes chce být a ukázat, že do starého železa rozhodně nepatří. Předvedl 20 metrový sprint po němž byl možná nedovoloně zastaven jedním z obránců. Sudí nepískal. Ve 12.minutě přišel jeden z nejkrásnějších okamžiků v historii Serie A. Hluboko na vlastní polovině dostal Adriano míč od Verona. S ničím se nepáral a sprintoval přímo k bráně. Nejprve se vyhnul jednomu z obránců, který se po té skácel na zem. Následně obelstil kličkou na opačnou stranu dalšího, počkal si až se přežene třetí a vypálil ke vzdálenější tyči 2-0! Supergól.

Ve 22.minutě zahrozil znovu van der Meyde, jeho pokus skončil jen těsně nad břevnem. Vedle střílel i Bobo. Na druhé straně střílel z příméo kopu nad bránu Jankulovski. Dlaší akcí hostí zastavil pěkně Nicolas Burdisso, odzbrojil Di Nataleho a vysloužil si potlesk. V nasteveném čase první půle i Di Natale mířil z přímého kopu nad.

Šest minut po pauze si vybrala defenziva slabší chvilku, ve vápně získal míč Mauri a překonal Fontanu 2-1. Udinese gól povzbudil a hned v další šanci se musel po Di Micheleho střele vyznamenat 37-letý Fontana. V 57.minutě přišel významný okamžík pro Boba. Po přihrávce Adriana, běžel s Cribarim v patách na bránu. Souboj vyhrál a střelou k tyči zvýšil na 3-1. Zatímco Adriano se radoval ze svého pátého ligového gólu, pro Vieriho to byl teprve první snad probouzející. Naposledy se v soutěžním utkání trefil v dubnu so sítě Juventusu.

Udinese se nezvdalo. Fontana musel předvést další zákrok při střele Di Nataleho. V další šanci střílel Vieri vedle. Následně poslal do šance Adriana, který byl na poslední chvíli zastaven Kroldrupem. Bobo si s Adrianem tentorkát velmi dobře rozumněl. I v další podařené akci měli prsty oba dva střelci. Po překonáních dvou soupeřů střílel Bobo vedle. V brance Interu musel ale i nadále čarovat Fontana. Při další ojedinělé akci hostí chytil jedovku z levé nohy Maurimu.