Vieri a Adriano

Adriano

Adriano

Mihajlovič a Adriano
    3' Adriano, 13' Adriano, 36' Adriano, 55' Mihajlovic, 84' Vieri
    Nejlepší hráč: Adriano

INTER (4-4-2) : Toldo 6, J.Zanetti 7, Cordoba 6.5, Mihajlovic 6.5, Favalli 6, Van Der Meyde 6.5 (50' Carini 7), Cambiasso 7, C.Zanetti 6.5, Stankovic 6.5 (85' Ze Maria), Vieri 7, Adriano 8 (78' Davids) (Burdisso, Materazzi, Davids, Cruz, Recoba, Ze Maria). Trenér: Mancini

Messina (4-4-2) : Eleftheropulos; Zoro, Zanchi, Rezaei, Aronica; Rafael, Cucciari (Iliev 60'), Donati (Gonias 46'), Parisi (Bernardo 69'); Yanagisawa, Amoruso. (Sorriso, Ametrano, Eramo, D'Alterio). Trenér: Mutti.

Adriano

Stankovič měl pravdu. V týdnu prohlásil, že vsadí cokoliv na to, že Inter konečně protrhne remízovou šňůru a Messinu porazí. A byl to právě on, kdo byl téměř ve všech šancích. Nejlepším hráčem byl ale Adriano. Hattrick stihl za 35 minut. Také trenér Mancini předpovídal. Tvrdil, že se nový brazilský fenomén řádně ukáže. Za poslední tři týdny to byl jenom jeho druhý zápas a přestávka mu velmi prospěla. Messině mohl přitom dát víc než tři branky.

Inter začal tlakem, který trval prakticky celý poločas. Hned ve druhé minutě se po rohu míč odrazil ke Stankovičovi, kterému se příliš nepovedla střela. Nemusel ale zoufat, protože skončila přímo u osamoceného Adriana, který nadvakrát překonal gólmana hostí 1:0. Druhou branku mohl přidat Bobo Vieri. Z levé strany odcentroval Stankovič a Vieri vyslal nebezpečnou hlavičku. Balón chytil brankář. Oslavy v hledišti mohli propuknout po dalších minutách. Rozhodčí Collina nařídil přímý kop po faulu na Vieriho. Mihajlovič přiťuknul Adrianovi, který napálil zeď. Collina však nechal přímák zopakovat. Yanagisawa totiž vyběhl ze zdi dřív. Druhý pokus začal podobně. Mihajlovič přiťuknul Adrianovi, jenže proti němu už stál obránce. Brazilec si tak raději míč posunul ještě o kousek do středu hřiště a propálil vše co mu vběhlo do cesty. Míč skončil přesně u tyče bezmocného gólmana 2-0.

Inter nepřestával v ofenzivním pojetí. Messině nedovolil téměř nic. Po další geniální Stankovičově přihrávce běžel na osamoceného gólmana Eleftheropoulose Adriano. Udělal mu kličku, finální střelu do prázdné brány však dost podcenil. Brána již totiž nebyla tak prázdná, stačil se vrátit obránce Zanchi, čehož si "Císař" zřejmě nevšiml, a míč z brankové čáry odkopl. I v další tutovce Adriano selhal. Obdržel míč za obranou a sám před gólmanem tentokrát volil přímou střelu. Tu mu gólman vyrazil. V další šanci nastřelil Vieri tyč. Zasloužený třetí gól a první hattrick v dresu nerazzurri přišel pro Adriana pár okamžiků po té. Po rohovém kopu vyrazil gólman balón přímo k němu a on ho akrobaticky z voleje poslal z pár metrů před čárou do sítě 3-0.

Domácí byli v pohodě a bylo zřejmé, že si tuto výhru vzít nenechají. Vieri v další šanci nastřelil tyč. Dejan Stankovič pálil z 25 metrů jen těsně nad. Po přestávce Inter hru kontroloval, ale do dalších šancí se již tak často nedostával. Navíc přišel problém, skvělá přihrávka na Yanagisawa, kterou nezachytil Cordoba. Yanagisawa utekl Javieru Zanettimu a hnal se na bránu. Francesco Toldo stihl vyběhnout, před pokutovým územím však soupeře složil. Collina byl nekompromisní a poslal Tolda ve 49.minutě předčasně do sprch s červenou kartou. Mancini vystřídal van der Meydeho a poslal do brány Fabiana Cariniho. Pro něj to byla premiéra v černomodrém dresu. Letní posila, která přišla z Juventusu za Cannavara, tak mohla konečně ukázat své kvality. Dřív než se tak stalo, přišel gólový okamžik na druhé straně. Přímák, střela do tyče, míč se odrazil od zad nešťastného gólmana a skončil v síti. Adriano? Ne, tentokrát Siniša Mihajlovič. V pátém ligovém zápase si tak připsal již druhý gól. Děkovat však musí i Adrianovi, který ho vůbec k rozehrání standartky pustil. Messina přestože hrála v početní převaze hru nezlepšila. Jednou zahrozila z brejku, Carini však nebezpečnou střelu ze střední vzdálenosti zlikvidoval.

Pak se ukázal Collina. Nejprve zapískal prapodivný faul Cristiano Zanetti na Rafaelu a penaltu. Amoruso střílel přesně k levé tyči a Carinimu chyběl kousek, aby míč vyrazil. Collina však gól neuznal a zřejmě pro předčasné vběhnutí hráče Messiny do pokutové území, nechal pokutový kop opakovat. To se však stává téměř vždy a ve většině případů, sudí předstírá, že to nevidí a gól platí. Navíc v této situaci to bylo jen pár kroků... Druhý pokus poslal Amoruso k té samé tyči, tentokrát ale ne tak umístěně a Fabian Carini mu ho chytil!

Z decimovanou Messinu pak mohl dorazit Adriano. Po přihrávce od Vieriho vyslal bombu jen těsně nad. Právem mu však po té řádně vyčinil Stankovič. Na levé straně byl úplně sám. Adriano mu však jeho časté asistence neoplatil. Pátý gól tak zasadil hostům až Vieri. Po dlouhém Favalliho pasu z vlastní šestnáctky se ubránil neustálého držení Rezaeiho a prostřelil Eleftheropoulose mezi nohamam 5:0.

Inter ve 14.kole teprve potřetí zvítězil. Stále sice zůstává neporažen, na vedoucí Juve však ztrácí bodů hodně.