Venku34.161
    Doma82.000
    Venku79.775

Christian Vieri
    44' Materazzi, 74' Vieri p.
    Asistence: van der Meyde, van der Meyde (faulován)
    Nejlepší hráč: Vieri

INTER (4-4-3) : Toldo, J.Zanetti, Burdisso, Mihajlovič (27' Materazzi), Favalli, Van der Meyde, C.Zanetti, Cambiasso, Stankovič; Adriano (67' Martins), Vieri (89' Emre). (12 Fontana, 13 Ze Maria, 77 Coco, 20 Recoba). Trenér: Mancini

Livorno (3-4-1-2) :Amelia; Galante, Vargas, A.Lucarelli; Ruotolo (65' Vigiani), Vidigal, Passoni, Doga (65' Pfertzel), Giallombardo, Protti, C.Lucarelli. (22 Mareggini, 7 Grandoni, 79 Melara, 14 Grauso, 9 Danilevicius). Trenér: Colomba

Bobo

Úvod do nového roku vyšel Interu perfektně. Na půdě nováčka z Livorna vyhrál 2:0 a připsal si tak tři body. Protože třetí Udinese prohrálo v Janově se Sampdorií, ztrácí na něj nyní Inter čtyři body. Zaváhal i vedoucí Juventus. Na půdě předposledního týmu tabulky Parmy pouze remizoval. Rozdíl mezi ním a Interem je třináctibodový. Zatímco tým měl letošní premiéru vydařenou, jeho nejlepšímu střelci se nevedlo. Adriano v první púli za stavu 0:0 nedal penaltu a v druhém poločase ho nahradil Martins. Branky zařídili Materazzi a Vieri z penalty.

Po zranění ještě stále nejsou Mancinimu k dispozici Kily Gonzales, Carlos Gamarraa a Sebastian Veron. Den před zápasem se navíc Davidsovi ozvaly ty samé bolesti, jaké měl na konci roku a tak musel i on zápas s Livornem vynechat. V brance chytal Toldo, obranu tvořili Javier Zanetti, Siniša Mihajlovič, Giuseppe Favalli a trochu překvapivě Nicolas Burdisso. Kvůli žlutým kartám nemohl hrát Ivan Cordoba. Marco Materazzi se dostal na trávník po dvaceti minutách, když vystřídal zraněného Mihajloviče. Své šance tentokrát vyžil dokonale. Stejně jako jeho konkurent na postě středového obránce Mihajlovič v posledním zápase skóroval. Po rohu Andy van der Meydeho si naskočil s Vierim na balón u vzdálenější tyče a hlavou ho poslal do sítě. Stránky Gazzetta dello Sport ale tvrdí, že gól dal Vieri...

Dřív ale než vůbec první gól padl měl Adriano možnost poslat Inter do vedení z penalty. Lucarelli zahrál v pokutovém území rukou a Rosetti ukázal nekompromisně na značku penalty. Jeho slabá střela sice šla na opačnou starnu než skákal gólman, bohužel však vedle. Ještě před tímto pokusem měl slušnou šanci v 17.minutě. Jeho střela z voleje však skončila na síti zboční strany. V druhém poločase byl v pokutovém území faulován Andy van der Meyde Giallombardem a Vieri nezaváhal. Adriano již v té době na hřišti nebyl. Po vstřelené brance vnikl na trávník fanoušek. Odvést ho musel domácí Cristiano Lucarelli. V nastaveném čase zachraňoval čistý štít Cambiasso, když na brankové čáře vykopával míč.