Venku79.775

Vieri a Recoba

Christian Vieri

Alvaro Recoba
    44' Tonetto, 82' Kutuzov - 88' Martins, 90'+1' Vieri, 90'+4' Recoba
    Nejlepší hráč: Recoba

INTER (4-4-2) : Toldo 6, J.Zanetti 6, Cordoba 5.5, Materazzi 6, Favalli 6, Stankovič 6, Cambiasso 6, C.Zanetti 5.5 (63' Martins 7), Emre 4.5 (84' Karagounis), Vieri 7.5, Adriano 5.5 (75' Recoba 7). (12 Fontana, 3 Burdisso, 77 Coco, 13 Ze Maria). Trenér: Mancini

Sampdoria (4-4-2) : Antonioli 7, C.Zenoni 6, Castellini 6, Falcone 7 (57' Pavan 5), Pisano 5.5, Diana 6.5, Volpi 7, Palombo 6, Tonetto 6.5, Flachi 6 (90' Carrozzieri), Rossini 5 (73' Kutuzov 6). (1 Turci, 7 Pagano, 15 Donadel, 8 Edusei). Trenér: Novellino 6.

El Chino

Infarktový zápas, jaký nemá obdoby. Inter ještě v 88.minutě prohrával 0:2. Přestože byl jasně lepší a jeho hráči neproměnili spoustu vyložených šancí, obracel zápas až v závěru zápasu. Rozhodující gól dal v 94.minutě Alvaro Recoba. Obrat v utkání začal právě s jeho příchodem na trávník.

Bez sedmi hráčů se musel obejít Roberto Mancini. Vedle zraněných Davidse, Veróna, Kily Gonzalese, Carlose Gamarry, Siniše Mihajloviče a Julia Cruze nemohl hrát také distancovaný Andy van der Meyde. Do hry se tak dostal Materazzi a do zálohy Emre. Ostatní složení základní jedenáctky se neměnilo.

Inter byl v prvním poločase jasně lepším týmem. Na branku Antonioliho se valil jeden útok za druhým, šance střídala šanci jenže úspěšnost střelců Interu je špatná. A to i přesto, že žádný jiný tým Serie A nevstřelil víc branek. Skvělý výkon podával hlavně gólman Sampdorie. Jeho zázračné zákroky doslova deprimovali všechny černomodré. Nejenomže Inter nevstřelil v první půli branku, ale on ji i dostal z ojedinělé šance hostí.

První obrovská šance přišla hned v 5.minutě. Javier Zanetti se dostal po pravé straně k šestnáctce, nahrál Vierimu, který hned posunul Adrianovi. Adriano se ocitl sám před brankářem a nastřelil jeho tvář. Minutu na to vytahoval povedenou střelu Cambiassa Antonioli jen konečky prstů z brány. V 18.minutě střílel Adriano, dvě minuty na to i Stankovič. První střelu zastavil brankář, druhá šla těsně vedle. Za další dvě minuty vypálil Adriano dělovku z 28 metrů, těsně vedle. Pak stejný muž našel ve vápně Vieriho, ten ale brazilci míč vrátil, bohužel nepřesně. Ve 33.minutě neproměnil další super šanci Stankovič. Po Emreho centru hlavičkoval těsně nad břevno. Ve 35.minutě neproměnil další tutovku pro změnu Cambiasso. Nejprve si vyměnil míč s Adrianem a pak nechal vyniknout skvělého Antonioliho. A znovu tutovka po dalších dvou minutách. Volpi fauloval na rohu pokutového území Adriana. Míč si postavil Emre a našel centrem Vieriho. Jeho hlavičku však neuvěřitelně zlikvidoval znovu gólman hostí. Ve 43.minutě přišel stoprocentní šok pro všechny příznivce nerazzurri. Z první příležitosti vstřelila Sampdoria gól. Po centru z pravé strany si zaběhl za obranu Tonetto a přestože ho doběhl Emre, z úhlu z voleje překonal Tolda střelou, která se odrazila od vzdálenější tyče.

I po přestávce byl Inter hodně aktivní. V 50.minutě přišla série několika šancí pro Cambiassa a Adriana. Skóre neovlivnila. O čtyři minuty se v dobré šanci ocitl Flachi. Jeho střela však Tolda nezaměstnala, šla vysoko nad. V 57.minutě našel Cambiasso ve vápně Adriana, ani tentokrát však nejlepší střelec ligy nebyl úspěšný. O minutu později je znovu v obrovské šance a naprosto sám! Protože si však myslel, že je v ofsajdu, tak se na chvíli zastavil. Jeho střela nakonec netrefila bránu... Druhý gól pro hosty mohl přidat Rossini. Naštěstí v dobré pozici z voleje netrefil cíl. V 64.minutě začal Mancini riskovat, Cristiana Zanettiho nahradil třetím útočníkem - Martinsem. V 70.minutě střílel Cambiasso a jeho křižnou střelu málem dva metry před bránou zachytil Adriano, málem... V další šanci střílel nepřesně Oba. V 76.minutě střídá Adriano. Šanci ukázat své kvality dostává Alvaro Recoba, o pět minut později však přichází smrtící brejk. Flachi vyslal Kutusova, který pokořil Tolda 0-2. Byla to teprve třetí střela hostí, která šla mezi tři tyče. Nerazzurri jsou na kolenou a vsadil bych se, že nikdo nevěří ani remízu. Na stránkách, které píšou online průběh zápasu, se objevuje připomínka toho, že Inter v této sezóně ještě jako jediný neprohrál a drží šňůru 28 zápasů bez porážky...

Vieri a El Chino

V 84.minutě nahradil Emreho Karagounis. Minutu na to zahodil velkou šanci Kutuzov a hlavičkoval nad. V 87.minutě se poprvé z dálky zastřeloval Alvaro Recoba. Jeho výstavní střela z 28 metrů skončila zatím jen na tyči. O minutu později gól přeci jenom přichází. Na 1-2 snižuje Martins. Recoba mu prostrčil míč, Oba se obtočil kolem obránce a absolutně netradičním způsobem zakončil svoji povedenou akci. Vnějším nártem své levé nohy poslal o vzdálenější tyč míč do brány. Obrovská šance na vyrovnání přišla v 90.minutě. Vieriho střelu zblokoval Zenoni a dorážka v podání Stankoviče skončila na boční síti. Vyrovnání však přeci jenom přišlo. Vieri poslal hlavou oblouček za obranu, Martinse však u autové čáry doběhl obránce a tak akrobaticky přes hlavu vrátil míč na střed na malé vápno. Tam byl Vieri a z voleje poslal míč do poloprázdné brány - 2-2. A stále není konec. Ve třetí minutě nastavení znovu střílel Alvaro Recoba a znovu z 28 metrů. Antonioli vyrazil. Ve čtvrté minutě nastavení je však již krátký. Alvaro Recoba přivedl San Siro do extáze. Zhruba šest tisícovek fanoušků Sampdorie nevěří. Po přistrčení míče Stankovičem, poslal El Chino míč tentokrát naprosto přesně do spodního rohu brány. Inter se neuvěřitelně ujal vedení 3-2. Dvě minutu se zápas ještě dohrává. Nastavovat se původně měli čtyři minuty.

Inter naprosto zaslouženě vyhrál a v tabulce zůstává před pátou Sampdorií. Jen na střely vyhrál 27-9, z toho do brány šlo střel 14-3.