Nejlepší hráč: Juan Verón

INTER (4-3-3) : Toldo 7.5, J.Zanetti 6, Cordoba 6, Materazzi 5.5, Favalli 6, Veron 6.5, C. Zanetti 6, Cambiasso 6, Stankovic 5.5 (70' Kily Gonzalez), Martins 7 (92' Ze' Maria), Vieri 7.5 (76' Cruz 6). (15 Carini, 3 Burdisso, 5 Emre, 11 Mihajlovic). Trenér: Mancini

Palermo (3-5-1-1) : Guardalben 4, Biava 5.5, Terlizzi 5.5 (70' Possanzini 6), Barzagli 6, Zaccardo 5.5, Barone 5 (46' Mutarelli 5.5), Corini 6, Morrone 5.5, Grosso 6.5, Brienza 6 (79' Santana 6), Toni 6. (1 Santoni, 19 M. Gonzalez, 20 Raimondi, 81 M. Ferri). Trenér: Guidolin 4.

Inter

Inter je třetí. Po 21.kole si může konečně aspoň na chvíli oddechnout, ve stíhací jízdě překonal Palermo a díky tomu, že Udinese potřetí za sebou prohrálo, se posunul zatím na nevyšší pozici v této sezóně. Před ním jsou již jen AC Milán a suverérní Juventus.

Ambiciózní nováček z Palerma měl velmi dobrý začátek sezóny. Párkrát se hřál na pro něj příjemném 5.místě, v poslední době však jeho forma klesá. Základní jedenáctka Interu, který proti růžovým domácím hrál v bílých dresech, byla v téměř optimálním složení. Kvůli zraněním chyběl jen Adriano. Siniša Mihajlovič hrál čtvrteční Italský pohár a tak Mancini hned po něm oznámil, že tentokrát bude hrát Materazzi. Spolu s ním hrál stopera Cordoba a na stranách byli Javier Zanetti a Giuseppe Favalli. V záloze hrál Juan Verón, Cristiano Zanetti, Esteban Cambiasso. Do útoku se posunul Dejan Stankovič. Góly měli obstarávat Bobo Vieri a Mr. Oba Oba.

Inter na svého soupeře doslova vlétl. Již v 1.minutě ohrozil bránu střelou z trestného kopu Verón. Skončila na horní síti. Aktivní Martins se pak probil ke střele, kterou však gólman chytil. O pár minut později již gól padl. Další podařený kousek se povedl Verónovi z přímého kopu. Z třiceti metrů napálil míč nečekaně přímo na bránu. Gólmanovi míč vypadl z náručí a dobíhající Vieri hlavou ho poslal ke vzdálenější tyči 0-1. Inter vedoucí gól až moc uklidnil. Téměř přestal hrát a přenechal iniciativitu soupeři. Palermo toho využilo a párkrát zahrozilo. Všechny ale jejich nebezpečné pokusy mezi tři tyče a centry do vápna pochytal skvělý Toldo. Zlikvidoval Toniho nůžky přes Cordobu a také největší šanci Palerma za celý zápas. Grossiho bombu z přímáku ze vzdálenosti 22 metrů vytáhl konečky prstů těsně vedle tyče. Inter zahrozil znovu až na konci poločasu. Aktivní Martins, který neustále zaměstnával svým pohybem obránce, si vykoledoval faul v rohu šestnáctky. No a kdo jiný než Verón ho rozehrával. Jeho centr v těžké pozici Vieri mírně nadzvedl hlavou a Cambiassovi chyběl u vzdálenější tyče krok k doťuknutí míče do odkryté brány.

I začátek druhé půle Interu vyšel. Z dalšího přímáku vystrašil gólmana Guardalbena Verón. Jeho přízemní střelu k bližší tyči chytil. Z opačné strany pak stejný hráč rozehrál roh. Výsledkem byla přihrávka Martinse Stankovičovi, který patičkou pár metrů před bránou málem skóroval. Zasahovat musel kromě brankáře i jeden z obránců. O dalších pár minut později Našel Verón na levé straně Stankoviče, který chytře místo střely nebo přihrávky na nabíhajícího Martinse, poslal míč zpátky na střed, kde osamocený Vieri nezaváhal. Dvě šance, dvě branky. Nic víc, nic míň. Dnes stoprocentní Vieri se radoval již z osmého gólu v Serii A v této sezóně.

Vedení 2:0 Inter znovu uklidnilo. Strach však mít jako v první půli již nemuselo. Palermo totiž zápas téměř vzdalo. Přestalo být aktivní a Inter tak v poklidu ovládl střed hřiště. Žádné šance na dlouhou dobu na obou stranách nebyly. Z jiných situací stojí za zmínku jen oplácení Stankoviče, po kterém mohl vidět již druhou žlutou kartu a následně červenou. Rozhodčí ho ušetřil. V 75.minutě vystřídal Mancini Vieriho a poslal na trávník Julia Cruze. Ten se krátce na to po chybě obrany řítil spolu s Martinsem sám na gólmana. Šanci na vstřelení třetího gólu však neuvěřitelně zazdil. Místo toho, aby nahrál lépe postavenému Martinsovi nebo aspoň šel ještě blíž k bráně, poslal z hranice pokutového území slabou střelu, s kterou si brankář Guardalben v pohodě poradil. V závěru utkání měl Inter ještě pár menších šancí, skóre se ale neměnilo.

Další kolo se hraje již ve středu. Inter hostí Atalantu Bergamo, kterou po infarktovém závěru v první části soutěže porazil gólem Adriana 3:2. Momentálně se nachází na poslední příčce tabulky.