Doma58.324
    Venku31.830
    Doma82.000
    Venku79.775
    36' Simplicio (p), 60' Gilardino - 76' Cordoba, 82' Vieri (p)
    Asistence: Mihajlovič, Cordoba (penalta kvůli faulu na něj)
    Žluté karty: Bonera 29', Bettarini 86' - J. Zanetti 43', Stankovic 48', Mihajlovic 71'
    Nejlepší hráč: Verón

INTER (4-4-2) : Carini 6, J. Zanetti 6, Cordoba 5.5, Materazzi 5, Coco 5 (46' Mihajlovic 6), Stankovic 5, C. Zanetti 5.5 (69' Adriano 5), Davids 5 (78' Ze' Maria 5.5), Veron 6, Vieri 6, Martins 4.5. (1 Toldo, 19 Cambiasso, 3 Burdisso, 20 Recoba). Trenér: Mancini 5.5

Parma (4-4-1-1) : Frey 6.5, Cannavaro 6, Bonera 6, Bovo 6, Bettarini 6, Marchionni 6 (43' St Vignaroli Sv), Simplicio 6.5, Grella 6, Bresciano 6, Morfeo 7, Gilardino 7. (37 Bucci, 26 Ferronetti, 14 Contini, 3 Cardone, 19 Pisanu, 27 Sorrentino). Trenér: Carmignani 6.5

Bobo

Inter nevyužil další prohry Juventusu k stáhnutí ztráty a pouze remizoval na hřišti 17. Parmy. Potvrdil tak, že se mu s tímto soupeřem nedaří. Z dosavadních 14 zápasů hraných v Parmě vyhrál jen jeden. Vzhledem k průběhu utkání však může být spokojený i se získaným bodem. Domácí vedli 2:0, nastřelili tyč a břevno a navíc již od prvního poločasu hráli proti oslabenému Interu. Po ruce byl vyloučen Materazzi. I přesto se však Inter tradičně v závěru vzchopil a nenechal si vzít letošní neporazitelnost. Drtivý tlak v závěru nastartoval snižující gól Cordoby ze 76.minuty. Vyrovnávající branku vstřelil o pět minut později z penalty Vieri.

Mancini plány na ideální základní jedenáctku znovu zhatila chřipka. Přestože již k zápasu byl Francesco Toldo připraven, do brány se postavil Fabian Carini. Uruguayský brankář pak poprvé v černomodrém dresu inkasoval. Dalšího nemocného Favalliho nahradil Francesco Coco. V záloze hrál Davids, Verón, Cristiano Zanetti a Stankovič. Útok patřil Vierimu a Martinsovi. Kvůli vyloučení Materazziho se v druhém poločase místo Davidse a Coca objevil na hřišti Ze Maria a Mihajlovič. Protože však domácí svůj náskok ještě zvýšili, změnil Mancini schéma na 4-2-3. Třetím útočníkem byl uzdravený Adriano, ten nahradil Cristiana Zanettiho.

Domácí vstoupili do utkání ofenzivně a několikrát postrašili Cariniho střelou z dálky. Vzhledem k tomu, že Udinese vyhrálo, klesl Inter na čtvrtou příčku. Za Inter se jako první prosadil v útoku Martins. Obešel dva protihráče, pak byl ale v pokutovém území zastaven. Po Verónově rohu hlavičkoval nebezpečně Materazzi. Hned po té pak sám Verón poslal tvrdou střelou těsně nad břevno. Ve 14.minutě však byli velmi blízko ke gólu domácí. Nebezpečná situace vznikla z rychlého brejku. Po přihrávce Marchionniho pálil Bresciano z voleje do břevna. Na druhé straně hlavičkoval Vieri nad. Ve vlastním pokutovém území pak skvělým zákrokem Cordoba zlikvidoval přihrávku do jasné pozice Gilardinovi. Ve 34.minutě však Parma nastřelila podruhé konstrukci brány. Simplicio napálil tyč. V následném závaru však Marco Materazzi zastavil Brescianovu střelu na brankové čáře rukou a od Collina uviděl červenou kartu. Nařízenou penaltu proměnil Simplicio. Carini sice vystihl směr, na prudkou a přesnou střelu k tyči však nedosáhl - 1-0.

Inter se nevzdával a dál se snažil. Ve 41.minutě nádherně odcentroval Stankovič, Vieri přiťukl Edgaru Davidsovi, kterému jeho dobrou střelu vyrazil gólmana nohama. Další skvělý zákrok nohama předvedl exinterista Frey v nastaveném čase. Skórovat nedovolil Vierimu.

I začátek druhé půle patřil černomodrým. Verón prostrčil míč na Stankoviče, který se pokusil Freye přelobovat. Míč však skončil nad břevnem. V 70.minutě udeřilo, jenže na druhé straně. Gilardinovu nepovedenou střelu zachytil Gilardino a přestože byl zády k brance zvýšil na 2-0. Míč dostal nohou do vzduchu a přes hlavu ho poslal přes bránícího Cordobu do sítě. Carinimu proletěl míč nad hlavou. V 69.minutě vytáhl Mancini žolíka. Na trávník poslal uzdraveného Adriana. Bývalý hráč Parmy, tak měl zavelet k ofenzivě. A povedlo se. Nejprve ještě Verónovi Frey střelu z dálky zlikvidoval, v 76.minutě však již byl krátký. Mihajlovič našel centrem ve vápně Cordobu, který v záklonu dokázal míč nasměrovat do brány 1-2.

Když teče Interu do bot, dokáže se po vstřelené první brance neuvěřitelně vzchopit. Platilo to i tentokrát. S výjimkou nastaveného času, byl od tohoto okamžiku Inter jasně lepší a měl i pár jasných tutovek. Minutu po Cordobově brance, hlavičkoval Vieri po Martinsově centru těsně vedle. V 80.minutě znovu Vieri. Jeho střelu i tentokrát Frey chytil. Ve stejné minutě držel ve vápně Bonera Cordobu a Collina ukázal po druhé na značku pokutového kopu. Míč si postavil Bobo a nezaváhal. Jeho 100.gól za Inter v Serii A znamenal další comeback týmu v této sezóně. V 84.minutě se dostal Adriano do šestnáctky a poslal ideální přihrávku do malého vápna Vieirimu. Ve vyložené šanci však Vierimu prošla přihrávka mezi nohama... V další šanci Adriano napálil z přímáku po faulu na Martinse zeď. V 90.minutě zahrozila i Parma. Morfeova střela šla vedle. Další obrovskou šanci Interu znovu zlikvidoval zázračně Frey. Verónovu střela z 20 metrů přitom tečoval Bonero. Rozhodující gól během dvou minut nastaveného času nepřišel.

Inter ve 23.kole po patnácté remizoval a klesl na čtvrtou příčku.