Siniša Mihajlovič

J.Zanetti a S.Mihajlovič

Esteban Cambiasso

Fans (Inter-Roma)
    23' Mihajlovič, 92' Mihajlovič
    Asistence: Adriano (přímák po faulu na něj), Martins (přímák po faulu na něj)
    Žluté karty: Cambiasso 59', Cordoba 65', C.Zanetti 71' - Perrotta 17', Mexes 81', Cassano 85'
    Nejlepší hráč: Mihajlovič

INTER (4-4-2) : Toldo 7, J.Zanetti 6, Cordoba 7, Mihajlovic 7, Favalli 5.5 (84' Burdisso), Veron 5.5 (70' Ze Maria), Cambiasso 6, C.Zanetti 6, Kily Gonzalez 5 (60' Stankovic 6), Martins 5.5, Adriano 6. (15 Carini, 8 Davids, 9 Cruz, 32 Vieri). Trenér: Mancini

AS Řím (4-4-2) : Pelizzoli 6, Ferrari 6, Dellas 6 (59' Mancini 5.5), Mexes 6, Panucci 6.5, Perrotta 5.5, De Rossi 7 (71' Aquiliani), Cufre 6, Montella 6, Totti 6, Cassano 6.5 (85' Cerci). (12 Zotti, 19 Scurto, 3 Xavier, 28 Virga). Trenér: Del Neri 6.

Sinisa

Očekávání se naplnilo. Sobotní šlágr 24.kola Serie A přinesl napínavou bitvu ve vypjaté atmosféře. Inter na domácím stadiónu odehrál excelentní zápas a zaslouženě vyhrál 2:0. Skvěle si vedla hlavně obrana, která hráče AS Řím téměř k ničemu nepustila. Vítězství zařídil dvěma náhernými góly z přímých kopů "náhradník za Materazziho" Siniša Mihajlovič.

Mancini tentokrát překvapil hned dvakrát. Místo očekávaného dua Adriano - Vieri, poslal místo Boba do akce mladého Martinse. Na Dejana Stankviče zbylo jen místo na lavičce náhradníků, příležitost dostal po zranění Kily Gonzales. Dejan ho střídal v 60.minutě. Materazzi nemohl hrát kvůli červené kartě z posledního zápasu a tak již dopředu bylo jasné, že jeho místo zaujme Siniša Mihajlovič. Oba dva se v poslední době v sestavě střídají. V záloze se Verón posunul na pravé křídlo.

Jako první zahrozili na zaplněném San Siru hosté. Montella se protlačil ke střele, Toldo mu ji chytil. Dalším nebezpečím pro nerazzurri byla střela Cufreho, která šla z 22 metrů jen těsně nad. Odpověděl na ní podobným způsobem na druhé straně hřiště Verón, Pelizzoli chytil. V šanci se pak ocitl i Adriano, jeho hlavička šla mimo. Brazilský útočník o sobě dával vědět i uprostřed pole, kde obcházel jednoho hráče za druhým. Do další šance se však neprotancoval a postupem času se vytrácel.

Ve 23.minutě fauloval Mexes Adriana a míč si na pravé straně postavil expert na zahrávání standartek - Mihajlovič. Jeho technická ale i tvrdá střela, no prostě jeho typická, se obtočila kolem zdi z levé strany a zaplula k pravé tyči. Pelizzoli nedosáhl - 1:0.

Ve 27.minutě fauloval Cristiano Zanetti v nebezpečné vzdálenosti od brány Tottiho. Sám postižený si postavil míč a pravačkou napálil zeď. Míč se však k němu odrazil a levou nohou z voleje poslal míč směrem do šibenice. Francesco Toldo neuvěřitelným zásahem střelu vytáhl na roh. Ve 41.minutě měli hosté poslední a zároveň i největší šanci. Panucci našel skvělým centrem za obranou Tottiho, ten před vybíhajícím Toldem přistrčil míč před Montellu, na kterého zívala prázdná brána. Zčistajasna se tam však skluzem objevil Ivan Cordoba a dokonalým zákrokem odkopl míč pryč. Montella reklamoval faul, neměl nárok.

Druhý poločas patřil Interu. Vy vypjaté atfosméře se množily fauly. Inter si nenechal nic líbit a konečně hrál agresivně, tak jak vždy požaduje Mancini. Výsledkem bylo šest žlutých karet, z toho tři na straně Interu. Nejvíc otloukán byl hlavně Totti, který měl tradičně, co dělat, aby se při ostrých zákrocích udržel a neoplácel. V 54.minutě přišla další možnost přímého kopu pro Mihajloviče. Protože se však hlásil o slovo i Adriano došlo k netradiční situaci. Oba dva si o zahrání střihli. Vyhrál Adriano a napálil zeď. V 59.minutě se prodribloval Montella přes Mihajloviče a Favalliho, stopku mu ve vápně vystavil až skvělý Cordoba: Kdyby nedal Siniša góly, byl by nejlepším mužem zápasu on.

V 75.minutě znovu přímák a znovu Mihajlvič. "Cikán" dal Pellizolimu zabrat, římský gólman podklouzl a jen tak tak míč zachytil. Dobrou šanci měl následně Martins. Na hranici šestnáctky se dostal ke střele a jen těsně minul pravou tyč. V 81.minutě byl konečně za další ze svých tvrdých zákroků na Adriana potrestán žlutou kartou Mexes. Pět minut na to se dostal Stankovič do vápna, jeho střelu k bližší tyči brankář vyrazil na roh.

V první minutě nastavného času sejmul unikajícího Martinse těsně před pokutovým územím Mexes a uviděl svoji druhou žlutou a hned po té i červenou kartu. Míč si postavil Mihajlovič a ... Stejnou střelou jako z první půle zamířil tentokrát k levé tyči, Pelizzoli zůstal stát. Devátý zápas tohoto Srba a pátý gól. Všechny z přímých kopů. Má lepší gólový průměr na zápas než Recoba, Vieri a Martins. Nemá jen na Adriana. Nezaslouží si hrát v základní jedenáctce vždy?