Nejlepší hráč: Javier Zanetti

INTER (4-4-2) : Toldo 6, J.Zanetti 6.5, Cordoba 6.5, Mihajlovic 6.5, Favalli 6, Veron 7 (73' Emre 5), Cambiasso 6.5 (80' Adriano), C.Zanetti 7 (85' Van Der Meyde), Stankovic 6, Vieri 6, Martins 6.5. (15 Carini, 23 Materazzi, 3 Burdisso, 18 Kily Gonzalez). Trenér: Mancini

AC Milán (4-3-2-1) : Dida 7, Cafu 6.5, Nesta 6.5, Maldini 6.5, Kaladze 6 (37' Serginho 6), Gattuso 6.5, Pirlo 6.5, Seedorf 6 (80' Ambrosini), Kaka 6, Rui Costa 6 (65' Costacurta 6.5), Crespo 5. (17 Abbiati, 32 Brocchi, 24 Dhorasoo, 15 Tomasson). Trenér: Ancelotti 6.

Veron

Inter poprvé v sezóně prohrál, čtyřicetizápasová šňůra je u konce. Paradoxně prvním přemožitelem se stal úhlavní nepřítel. V milánském derby vyhrál AC šťastnou trefou 1:0. V tabulce má spolu s Juventusem před nerazzurri náskok 14 bodů. Před Inter se navíc dostala Sampdoria Janov.

Utkání bylo před vyprodaným San Sirem plné stoprocentního nasazení. Soupeři si nic nedarovali a dohrávali každý souboj. O vítězi rozhodla náhoda. Tradičně v této situaci ne ve prospěch Interu. V 74.minutě zahrávali rossoneri roh. Cordoba skvěle odhlavičkoval míč z vápna, tam ale kdosi z jeho spoluhráčů uklouzl, Gattuso napálil míč a Kaká šťastně před Toldem změnil směr střely... Dalších vyložených šancí bylo poskrovnu. U AC na začátku zápasu utekl po levé straně Rui Coista a Tolda jeho střelu vytěsnil na roh. U Interu měl největší šanci v nastaveném času téhož poločasu Verón. Jeho bombu zázračně vytáhl Dida. Další tutovky nebyly. Menších šancí a náznaky dalších měl ale o hodně víc Inter. Zdálo se mi, že chce více vyhrát a po sedmi letech konečně AC na "domácí" půdě porazit. Obrana červenočerných však stejně jako ta na druhé straně pracovala velmi dobře a útočníky do pokutového území nepouštěla. Na střely Inter vyhrál 11-4.

Za Inter měli náznaky šancí Vieri. Jeho ne moc povedené střely však Didu nezaskočili. Stejně si gólman počíhal i na dlouhé míče, které směřovali na rychlého Martinse. V slušné šanci byl i Stankovič. Střela v akrobatické pozici se mu ale nepovedla. Cestu do sítě si nenašli ani Verónovi střely.

V druhém poločase se aktivita soupeřů střídala. Nejprve začal Inter, pak byl delší dobu trochu lepší AC, pak zase Inter a v 74.minutě přišel rozhodující gól. V tu chvíli se už nedařila spolupráce dua útočníků Martinse a Vieriho, který se spíš náhodně zkoušeli prosazovat nebo se najít. V tu chvíli měl být podle mě na hřišti už další útočník Adriano. Přišel až za pět minut a na hřišti vidět nebyl. V závěrečném náporu Interu byli další náznaky šancí. Obrana ďáblů vše odvrátila.