Doma82.000
    Venku79.775

Esteban Cambiasso

Cambiasso a J.Zanetti

27' Cambiasso, 53' Verón, 65' Cordoba - 40' Pazzini, 86' Cordoba vlastní
    Nejlepší hráč: Cambiasso

INTER (4-4-2) : Toldo 6, J.Zanetti 6, Cordoba 6.5, Mihajlovic 5.5, Favalli 6, Van Der Meyde 5.5 (83' Emre), Veron 7, Cambiasso 7.5, Kily Gonzalez 6 (68' C.Zanetti 6), Cruz 6, Adriano 6 (43' Martins 5.5). (15 Carini, 24 Gamarra, 13 Ze Maria, 32 Vieri) Trenér: Mancini

Fiorentina (3-4-1-2) : Cejas 6, Ujfalusi 6, Viali 6 (80' Di Livio), Dainelli 6, Maggio 5.5, Donadel 5 (32' Maresca 5), Obodo 6.5, Chiellini 6.5, Nakata 5.5, Pazzini 6.5, Miccoli 6 (46' Fantini 5.5). (22 Lupatelli, 19 Savini, 44 Piangerelli, 9 Rigano'). Trenér: Zoff 6.

Cambiasso a Javier Zanetti

Netradiční střelci rozhodli zápas Interu ve 29.kole s Fiorentinou. Všechny tři góly vstřelili záložníci a obránci, v této sezóně netradiční jev. Fiorentina jen snižovala, naposledy pár minut před koncem byl druhý gól připsán Ivanu Cordobovi jako vlastní. V tabulce mají na třetí pozici nerazzurri dvoubodový náskok před Udinese.

Po třetí během osmi dnů dal Mancini důvěru v útoku Adrianovi a Cruzovi. Jiný výběr ani neměl. Vieri a Martins ještě nejsou po zranění ve formě a Recoba se minulý týden podrobil operaci kotníku. Problémy ale pokračují dál, ještě v prvním poločase musel Adriano střídat kvůli zranění kolene... Jak vážné to s ním je, zatím není známé. Do obrany se místo Materazziho podruhé za sebou postavil Mihajlovič. Problém levého beka byl také vyřešen, Favalli se uzdravil a Javier Zanetti se tak mohl přesunout na svoji oblíbenou pravou stranu.

První obrovskou šanci měl Inter ve 4.minutě. Do Kilyho centru z levé strany strčil na malém vápně nohu Julio Cruz. Míč šel o centimetry těsně vedle. V 19.minutě chybělo po lobu Cambiasse přes obranu Andy van der Meydemu jen málo, aby byl u míče dříve než gólman Cejas. O pár minut později si naskočil Adriano na centr Mihajoviče z rohu a jeho hlavička minula bránu. Na druhé straně zahrozil Dainelli, jeho střela z hranice pokutového území jen těsně minula Toldovu tyč. Ve 27.minutě se diváci na San Siru dočkali. Ujfaluši před Cruzem odhlavičkoval míč přímo ke Cambiassovi, který krásnou střelou z voleje k tyči dostal černomodré do vedení.

Ve 40.minutě předvedl super zákrok Francesco Toldo. Hlavičku Marescy zlikvidoval. O pár sekund později však na akrobatickou střelu přes hlavu v podání Pazziniho neměl nárok. Inter mohl dostat zpátky do vedení Cruz. Jeho pokus však na brankové čáře zastavil Cejas.

V 53.minutě byl faulován na pravé straně Martins. Mihajlovič poslal k bráně přízemní centr, Cordoba vrátil míč zpět na kraj pokutového území, kam si naběhl Verón a krásnou bombou téměř do šibenice upravil skóre pro Inter na 2-1. Za fialky mohl znovu vyrovnat Chiellini. Jeho střela mířila mimo. V 64.minutě byl Verón ke svému druhému gólu blízko. Jeho další bomba z ještě větší vzdálenosti než při první brance dostala ve vzduchu faleš a brankář ji jen s obtížemi vytlačil nad břevno. O minutu později se však mohl radovat stejně. Mihajlovič rozehrál rohový kop na přední tyč, kde byl Ivan Cordoba, který hlavou nedal brankáři šanci 3-1.

Tři minuty před koncem se dostal míč k Nakatovi, který poslal na malé vápno přihrávku z levé strany. Před Cordobou však míč nešťastně skočil a překvapený obránce se jen díval, jak se odrazil od jeho nohy a skončil v síti 3-2. Inter se tak tradičně strachoval o výsledek až do závěrečných sekund utkání. Ve 2.minutě nastavení musel likvidovat nebezpečný volej Nakaty Tolda. byl úspěšný a Inter vyhrál 3-2.