Rozhodčí: Racalbuto
    Nejlepší hráč: Adriano

INTER (4-4-2) : Toldo; Ze Maria, Cordoba, Materazzi, J. Zanetti; Stankovic, C. Zanetti, Cambiasso, Kily Gonzalez (86' Marino); Cruz (72' Vieri), Adriano (80' Martins) (15 Carini, 21 Karagounis, 24 Gamarra, 40 Giani, 47 Marino). Trenér: Mancini

Sampdoria (4-4-2) : Antonioli; Zenoni, Pavan, Castellini, Pisano; Diana (71'. Gasbarroni); Volpi, Palombo (46' Edusei), Tonetto; Flachi, Kutuzov (65' Rossini). (1 Turci, 5 Carrozzieri, 9 Inzaghi, 27 Doni). Trenér: Novellino.

V letošní sezóně nebyl Inter herně horší v žádném z dosavadních zápasů. Poprvé ho přehrála až dnes Sampdoria. Janovští bojují s Udinese o čtvrtou příčku, která zajišťuje ještě předkolo Ligy mistrů a tak jejich motivace byla v tomto duelu obrovská. Inter má třetí příčku jistou a hrál "jen" o čest. Paradoxní na tom všem je, že ačkoliv byl Inter v drtivé většině zápasů vždy lepším týmem, zdaleka ne vždy vyhrál. Dnes byl horší a přesto to byl on, kdo si připsal tři body. Z brejku zasadil aktivním domácím smrtící ránu už ve 35.minutě Adriano. Sampdoria nastřelila dvakrát břevno, jednou tyč a jednou dala dokonce gól, který nebyl uznán. Možná ji byla odepřena i penalta. Sudí viděl faul těsně před pokutovým územím.

Mancini se musel obejít bez zraněných Favalliho, Coca, Veróna, Recoby a van der Meydeho. Na levou stranu se postavil Javier Zanetti. Materazzi na tomto postu zatím zaskakuje jen v Italském poháru. Protože se dal očekávat ofenzivní tlak domácích postavil kouč hned dvojici defenzivních štítů Cristiana Zanettiho a Cambiassa. Góly měli obstarávat křídla Kily Gonzales a Stankovič a útočníci Adriano a Cruz.

Samdporia se do Interu obula již od první minuty. Nebezpečnou střelu, která těsně minula tyč vyslal Zenoni. Další rána už na tyči skončila. V 6.minutě vyslal z voleje dělovku Pisano. Pokud by šla do brány, Toldo by na ní nedosáhl. V 15.minutě poslal na zadní tyč míč Flachi a Kutuzovovi chybělo pár kroků, aby ho dopravil do sítě. Ve 36.minutě si při útočné akci domácí špatně přihráli. Míč získal Inter a přišel smrtící brejk. Přihrávku dostal Adriano, nahrál Cruzovi a vyhnul se obránci. Oba dva pak sprintovali na bránu. Před nimi byl jen jediný obránce. Na hranici velkého vápna pak Cruz přistrčil míč Adrianovi, ten obešel vyběhnutého gólmana a do prázdné brány skóroval 0-1. Hned tři minuty na to odpověděli domácí. Kutuzova nastřelil tyč. Tři minuty před koncem první půle dostal Kutuzov krásnou přihrávku za obranu a hnal se na Tolda. Naštěstí byl pomalý a doběhli ho obránci Interu. Na Tolda pak vyslal slabou střelu, z kterou si brankář poradil.

I vdruhém poločase byli aktivnější domácí a nerazzurri spoléhali na brejky. Domácí Edusei pálil v 57.minutě z voleje těsně vedle. Castelliniho ránu zblokoval Cristiano Zanetti. Další nebezpečná střela tentokrát v podání Volpiho skončila vedle tyče. V 73.minutě nastřelila Sampdoria potřetí brankovou konstrukci. Eduseiho daleká střela skončila na břevně. Deset minut před koncem se obtočil kolem Javiera Zanettiho Flachi. Jeho střelu však stačil Cambiasso vytlačit na roh. Ke konci byli vidět i Interisti. Vieri přestřelil, Stankovič volej byl zblokován a v nastaveném čase chytil Antonioli Vieriho hlavičku. Inter vedení uhájil až do konce.