Nejlepší hráč: Vieri

INTER (4-4-2) : Toldo 6, Gamarra 6, Materazzi 6, Mihajlovic 6 (62' Martins 6), Favalli 6 (56' Andreolli 6), Zé Maria 5.5, Marino 6, Emre 5.5, Karagounis 6, Vieri 6.5 (80' Belaid), Cruz 5. (15 Carini, 39 Fautario, 51 Biava, 50 Momente). Trenér: Mancini

Reggina (3-5-1-1) : Soviero 6, Piccolo 6, De Rosa 6, Franceschini 6, Cannarsa 6.5 (22' st Zeytulaev 6), Mesto 6.5, Paredes 6.5, Mozart 7, Balestri 6, Esteves 6 (29' st Nakamura sv), Bonazzoli 6 (45' st Missiroli sv). (1 Pavarini, 31 Cosenza, 9 Borriello, 34 Ungaro). Trenér: Mazzarri 6

Cruz

Inter v posledním 38.kole Serie A s náhradníky a s hráči z juniorky remizoval s Regginou 0:0. V Serii A tak prohrál pouze dvakrát. Tým Roberta Manciniho prohrál pouze dvakrát. Podlehl AC Milánu 0:1 a Messině, která dávala gól na 2:1 až v nastaveném čase. V posledních 8 zápasech vyjma právě duelu s Messinou Inter 7 vyhrál a jednou remizoval. Ani jednou přitom nedostal branku a jeho skóre se zastavilo na 11:0.

Inter vyrovnal rekord v nejmenším počtu porážek za rok. Doposud se to povedlo pouze v sezóně 1964-65 pod vedením legendárního Herrery a v sezóně 1988-89 s Trapattonim. V obou ročnících ale hrálo Serii A pouze 18 týmů. Současný úspěch trenéra Manciniho a jeho svěřenců tak má větší váhu.

Poslední ligový zápas využil Mancini k odzkoušení hráčů z lavičky a mladíků z juniorky. Příležitost dostal Carlos Gamara. Pro něj to byl teprve pátý start a zároveň i poslední v černomodrém dresu. Na konci června mu končí smlouva. Za tři roky toho moc nenahrál. Dalším, kdo si zřejmě sbalí kufry a s Interem se rozloučil posledním startem byl Emre. Po té, co kritizoval Inter a litoval, že nešel raději do AC, si zahrál na domácím stadiónu poprvé. Celkem strávil v Interu čtyři roky. Zahrál si i Karagounis, který většinu věch startů nasbíral až po 30.kole. Vedle starých známých Tolda, Materazziho, Mihajloviče, Favalliho, Ze Marii, Vieriho a Cruze pak dostali šanci i mladíčci. Záložník Marino dokonce v základní sestavě a nevedl si vůbec špatně. Postupně se na hřiště dostali i obránce Andreolli a velký talent - 17-ti letý francouzský útočník Tijany Belaid. Na lavičce pak zbyli ještě Fautario, Biava a Momente.

Přestože potřebovala Reggina k jisté záchraně bod, hrál se zápas vcelku poklidné atmosféře. Inter nikam nespěchal. Prví obrovská šance přišla ve 29.minutě. Hosté zahrávali přímý kop. Esteves našel centrem na zadní tyči Mesta, ten hlavičkoval zpět před bránu a Franceschini pár metrů od brány jen těsně minul. Na konci poločasu vybojoval míč Marino, nahrál Ze Mariovi, ten po pravé straně utekl a krásným centrem našel nekrytého Vieriho. Jeho hlavička skončila na břevně.

Po přestávce zahrozil Mesto. Jeho střela z první šla jen těsně nad. V 59.minutě vstřelil Vieri gól. Po dlouhém centru hlavičkoval Materazzi do břevna, míč se odrazil na brankové čáře k Vierimu, který ho ale poslal do sítě rukou. Branka neplatila a Vieri viděl žlutou. O chvíli později přešel Karagounis přes tři hráče, rozehrál na Za Mariu a ten našel Vieriho. Od Boba šel míč ke Cruzovi, který ale skočil na zemi. Faul se nepískal. V 79.minutě se hnal sám z levé strany na gólmana Martins, přelobovat brankáře se mu nepovedlo. Soviero jeho záměr vystihl. I v druhém souboji byl gólman úspěšnější. Martins neprošel. V 90.minutě poslal nádherný centr po zemi z levé strany Ze Maria. Míč šel celou dobu dva metry od brankové čáry, stačilo jen nastavit nohu. Mladíkovi Belaidovi však chyběl krok. V nastaveném čase byl Belaid v pokutovém území faulován. Rozhodčí si to ale nemyslel.

Inter po osmnácté remizoval, potřetí bez branek a poprvé 0:0 na San Siru. Sezóna pro něj stále nekončí za 14 dní se hraje první finálový zápas Italského poháru s AS Řím.