AS Řím - Inter

micVideo
8' Cruz
55' Mancini
55' Mancini - 8' Cruz
Asistence: Adriano
Žluté karty: Taddei 43', Mexes 71' - Cruz 12', Samuel 66', Pizarro 90'+3', Martins 90'+5'
Nejlepší hráč: Julio Cesar

INTER (4-4-2) : 12 Julio Cesar; 4 J. Zanetti, 2 Cordoba, 25 Samuel (3 Burdisso 71'), 16 Favalli; 7 Figo , 8 Pizarro, 19 Cambiasso, 5 Stankovic (31 Cesar 74'); 9 Cruz, 10 Adriano (30 Martins 81').(1 Toldo, 18 Kily González, 21 Solari, 23 Materazzi) Trenér: Roberto Mancini

AS Řím (4-4-2): 32 Doni; 2 Panucci, 5 Mexes, 13 Chivu (3 Bovo 46'), 25 Cufre`; 14 Kharja, 16 De Rossi, 20 Perrotta, 17 Tommasi (35 Okaka Chuka 81'), 30 Mancini (7 Alvarez 85'); 11 Taddei. (1 Curci, 4 Kuffour, 10 Totti, 40 Nonda) Trenér: Luciano Spalletti

Samuel

Inter v prvním utkání finále Italského poháru remizoval v Římě s AS 1-1. Brzké vedení zařídil Cruz po krásné přihrávce od Adriana. Domácí vyrovnali krátce po přestávce zásluhou Manciniho. Odveta je na programu za týden ve čtvrtek.

V sestavě se přeci jenom navzdory Manciniho předzápasovém prohlášením objevil Adriano. Trenér v důležitém zápase neexperimentoval a postavil podle papírových předpokladů nejsilnější sestavu. Paradoxní je, že Italský pohár hráli doposud většinou náhradníci. Když vybojovali finále, přednost dostali jiní...

Inter využil hned první šanci a v 8.minutě se dostal do vedení. Adriano lehkým obloučkem poslal Cruze do úniku. Argentinec nezaváhal a gólmana Doniho obstřelil. Obrana AS Řím se marně dožadovala odpískání ofsajdu, který nebyl. Zápas pokračoval v agresivním pojetí. Oba týmy si nic zadarmo nedarovali. Hrálo se vyrovnané utkání bez větších šancí. Domácí zahrozili až v 35.minutě, kdy povedenou De Rossiho ránu padající do šibenice vyškrábl na roh skvělým zákrokem Julio Cesar. Na druhé straně byl Inter blízko k dalšímu gólu v 45.minutě. Po faulu Adriana si míč 25 metrů od brány postavil Dejan Stankovič a povedenou bombu namířil do pravého horního rohu. Gólman Doni vyrazil na roh. Následovala další šance, kterou neproměnil Cruz.

Po přestávce měli první šanci domácí. Taddeiův volej šel jen těsně vedle. AS Řím vyrovnal v 55.minutě po rychlém brejku. Taddei našel v pokutovém území De Rossiho, který v dobré pozici nestřílel ale vtipně našel patičkou za sebou lépe postaveného Manciniho. Ten nezaváhal a Julia Cesara prostřelil - 1-1. As Řím si brankou zvýšil sebevědomí a začal být aktivnější. Manciniho a Teddeiovu slabou střelu Julio Cesar bez problému chytil. V 82.minutě si zkoušel simulováním říct o penaltu Okaka Chuka. Neuspěl. V nastaveném čase se však řím přeci jenom mohl dočkat důležitého gólu. Obrovskou šanci Alavareze z bezprostřední blízkosti zneškodnil skvělým zákrokem gólman Interu.

Nerazzurri udrželi dobrý výsledek pro odvetu. V utkání lepší nebyli, remíza je zřejmě spravedlivá.