80' Nonda
6' Cambiasso (3MB)
45'+2' Cruz (3MB)
77' Martins (3MB)
6' Cambiasso, 45'+2' Cruz, 77' Martins - 80' Nonda
Nejlepší hráč: Julio Cruz

INTER (4-4-2) 12 Julio Cesar; 4 J. Zanetti, 23 Materazzi, 25 Samuel, 16 Favalli; 7 Figo (18 Kily González 81'), 8 Pizarro, 19 Cambiasso, 5 Stankovic (21 Solari 58'); 10 Adriano (30 Martins 67'), 9 Cruz. (1 Toldo, 3 Burdisso, 14 Veron, 33 Wome ) Trenér: Roberto Mancini

AS Řím (4-3-3-1): 32 Doni; 2 Panucci, 13 Chivu (4 Kuffour 12'), 3 Bovo, 25 Cufre`; 14 Kharja (40 Nonda 76'), 15 Dacourt; 28 Rosi, 17 Tommasi, 30 A.Mancini; 35 Okaka Chuka (10 Totti 54'). (1 Curci, 7 Alvarez, 16 De Rossi, 29 Greco) Trenér: Luciano Spalletti

Inter

Inter si s přehledem poradil s AS Řím a po výhře 3-1 obhaájil Italský pohár. První utkání v Římě skončilo 1-1. Inter vyhrál pohár popáté v historii. První gól vstřelil parádní ranou z voleje Cambiasso. Druhá branka přišla v nastaveném čase první půle. Po sólu přes půl hřiště, si Cruz položil na zem gólmana a skóroval do prázdné brány. Třetí gól přidal Martins také do odkryté brány. Deset miut před koncem korigoval skóre na konečných 3-1 Nonda.

Mancinimu chyběl distancovaný Ivan Cordoba. Na postu stopera ho nahradil Marco Materazzi. Uzdravený Juan Veron sice již byl k utkání nominován, jeho fyzička mu však nedovolila nastoupit a tak roli tvůrce hry vzal na sebe znovu Pizarro. V útoku hrál stále totálně bez formy Adriano a Cruz.

Inter odehrál velmi slušné utkání, které zvládl hlavně po taktické stránce. AS Řím prakticky k ničemu nepouštěl a v útoku byl hodně produktivní. Již v šesté minutě přišel první gól. Adriano na pravé straně posunul Javieru Zanettimu, který lehkým obločkem vrátil míč na hranici pokutového území. Tam byl naběhnutý Esteban Cambiasso a nádhernou ranou z voleje uklidil míč ke vzdálenější tyči - 1-0. Další šance přišla až těsně před přestávkou. Adriano se dostal do šestnáctky a místo střely volil přihrávku do prostoru. To byl ideální míč pro Cruze, který ale ve skluzu netrefil bránu. Ve druhé minutě nastavení se diváci na San Siru dočkali druhého gólu. Padl po rychlém brejku. Cruz získal na vlastní polovině míč, poradil si s pár protihráči, přiťukl jej Stankovičkovi, ten mu jej v rychlosti zase vrátil a Argentinec se hnal skoro z poloviny hřiště sám na gólmana Doniho. Toho si položil na zem, obešel ho a před dotírajícím obráncem uklidil míč do opuštěné brány - 2-0.

V 78.minutě padl třetí gól, znovu po rychlém brejku. Martins poslal polovysoký centr osamocenému Crzuovi. Ten si míč postrčil tělem do strany. Cestu k němu mu faulem zarazil brankář s obráncem, rozhodčí penaltu nepískal. Míč se dokutálel k na zemi ležícímu Argentinci, ten se rychle zvedl a postrčil jej Martinsovi. Nigerijec poslal míč mezi nohama obránce přesně k tyči. Na druhé straně stáli na čáře další dva obránci - 3-0.