Nejlepší hráč: Obafemi Martins

INTER (4-4-2) : 1 Toldo; 49 Andreolli, 3 Burdisso, 11 Mihajlovic, 33 Wome; 21 Solari, 6 C.Zanetti, 55 Maa Boumsong (19 Cambiasso 67'), 44 Momente (23 Materazzi 71'); 9 Cruz (20 Recoba 75'), 30 Martins. (22 Orlandoni, 4 J. Zanetti , 51 Bonucci, 52 Belaid) Trenér: Roberto Mancini

Parma (4-4-2): 1 De Lucia; 2 Coly (35 Paponi 57), 28 P.Cannavaro (3 Cardone 61), 17 Rossi (34 Bernardini 73), 33 Pasquale; 21 Cigarini, 13 Grella, 29 Camara, 15 Savi; 18 Dedic, 9 Corradi. (22 Lupatelli, 27 Mandorlini, 30 Simplicio, 10 Morfeo) Trenér: Mario Beretta

Martins

Obafemi Martins protrhl střelecké trápení a rozhodl o vítězství Interu v osmifinále Italského poháru v Parmě 1:0. Nigerijský mladík čekal na gól od konce září.

Oba trenéři šetřili opory svých týmu na důležitější zápasy. V brance Interu dostal po delší době důvěru Francesco Toldo. V obraně se objevil mladík Andreolli z Primavery, Burdisso, Mihajlovič a kamerunský Wome. Další junioři hráli v záloze - Maa Boumsong a křídelník Momente. Záda ja jim jistil Cristiano Zanetti a na druhé straně běhal Solari, který byl jako tradičně mizerný... Góly měli obstarávat Cruz a Martins.

První poločas byl téměř nezajímavý. Obě obrany pracovali spolehlivě a nikdo si žádnou větší šanci nevytvořil. Inter byl sice možná častěji u míče, ale víc práce měl jeho gólman Toldo.

Fotbal v pravém slova smyslu začal hrát Inter až zhruba od 65.minuty. Parma se v té době dostávala pod tlak. První vážnou šancí se dá nazvat povedená rána Cruze, kterou De Lucia vyboxoval na roh. Dlaší nebezpečí pro Parmu hrozilo po centru z levé strany. Cruz na něj hlavou nedosáhl a Soalri to marně zkoušel jako škorpión. Patička přes hlavu šla mimo. V té době již Mancini poslal na trávník místo dvou hráčů primavery Cambiassa a Materazziho. A bylo to znát. Hned po jejich příchodu vyrazil Martinsovu slušnou ránu gólmana a úspěšný byl i při jeho hlavičkové dorážce. Dvě minuty na to se Mr. Oba Oba ale dočkal. Mihajovič centrem z levého rohu našel přesně jeho hlavu a útočník nevelkého vzrůstu překvapivě nezaváhal - 0:1. Své střelecké probuzení oslavil tradičními salty. Další velkou šanci Martins neproměnil a podobně si vedl i Recoba, jehož lob zachytil gólman. Inter porazil Parmu podruhé během 12 dní. Odveta je prozatím naplánovana na 11.leden příštího roku.