20' Solari
83' Obodo
86' Pizarro
44' Iaquinta
83' Obodo, 44' Iaquinta p. - 8' Solari, 86' Pizarro
Nejlepší hráč: Santiago Solari

INTER (4-4-2) : 12 Julio Cesar; 3 Burdisso, 23 Materazzi, 25 Samuel, 33 Wome; 21 Solari (11 Mihajlovic 80'), 6 C.Zanetti, 8 Pizarro, 31 Cesar (7 Figo 60'); 9 Cruz, 20 Recoba (16 Favalli 71'). (1 Toldo, 2 Cordoba, 19 Cambiasso, 30 Martins) Trenér: Roberto Mancini

Udinese (4-4-2): 1 De Sanctis; 4 Bertotto, 2 Zapata, 19 Felipe (16 Tissone 46'), 26 Pieri; 5 Obodo, 88 Baronio, 8 Vidigal (25 Morosini 54'); 9 Iaquinta, 20 Rossini, 30 Pepe (17 Masiello 70'). (12 Paoletti, 10 Di Natale, 14 Natali, 35 Defendi). Trenér: Giovanni Galeone

Wome

Inter si zopakuje finále Italského poháru. Obhájce poháru remizoval na hřišti Udinese 2-2 a díky výhře 1-0 v prvním zápase postoupil. O postup se svými góly postaral Solari, který skóroval v obou zápasech. Dnes ho doplnil Pizarro. Jen 32 hodin před plánovaným začátkem byl start zápasu změněn o dvě hodiny dopředu. Místo od 17:30 se hrálo v Udine v 15:30.

Mancini nechal znovu odpočívat důležité hráče. Zranění Adriano, Verón a Dejan Stankovič k zápasu vůbec neodcestovali. Javier Zanetti se nevšel ani na lavičku, kde seděli jeho obvyklí kolegové ze základní jedenáctky Toldo, Cordoba, Cambiasso a Martins.

První poločas nepřinesl mnoho pohledné hry. Již v 8.minutě uklidnil Inter Santiago Solari. Z levé strany odcentroval Pierre Wome, Julio Cruz vtipně přihrávku přeskočil a pustil za sebe. Solari z voleje napálil míč do míst, kde stál gólman. De Sanctis však střelu vůbec nečekal a pustil ji za svá záda. Inter vedl 1-0 a pokud by domácí chtěli myslet na finále, museli vstřelit tři branky. Ve 24.minutě mohl Inter zvýšit. Recoba našel Solariho jehož střela jen o kousek nedošla za brankovou čáru, obránci ji odkopli. Akce pokračovala dál Cesar odcentroval zpět před bránu, tam hlavičkoval Cruz a skvělý De Sanctis zázračným zákrokem vyškrábl míč na branové čáře.

Zbytek poločasu patřil Udinese, které se sice snažilo, ale do větší šance se nedostalo. Po přestávce pro něj vypadala nadějně akce z 53.minutě. Střelecké pokusy obrana Interu zblokovala a po zákroku Materazziho na Iaquintu penalta nebyla. Na druhé straně prověřil gólmana Solari. O Chvíli později se objevil ve stoprocentní gólovce sám Cruz. Těsně před gólmanem však pálil z voleje nad. Úspěchem neskončil ani průnik Recoby, po kterém chyběl Cruzovi krok, aby dosáhl na přihrávku a nasměroval balón do sítě. V další velmi dobré šanci byl po Burdissově zpětné přihrávce hlavou Samuel. Jeho hlavičku však na brankové čáře vyboxoval De Sanctis na tyč. I dorážce chybělo pár centimetrů. Míč sice přešel čáru, ale ne celým objemem. De Sanctis míč zachytil včas.

V 53.minutě zaspali obránci, Obodo se nenechal od míče odstavit a vyrovnal 1-1. Hned po rozehrávce mohl stejný hráč přidat druhý gól. Jeho střela jen těsně minula levou tyč. V 85.minutě se do útoku dostal Inter. Figo našel Cruze, který hned přiťuknul do běhu Pizarrovi. Chilský záložník se přes stíhajícího obránce dostal ke střele a překonal De Sanctise 1-2. O dvě minuty později viděl sudí údajný faul Materazziho v pokutovém území. Penaltu proměnil střelou k levé tyči Iaquinta. Julio Cesar šel na druhou stranu - 2-2. V nastaveném čase měli domácí ještě jednu tutovku. Těsně před Julio Cesarem nedokázal dobře zamířit Morosini.