Ven.max: 49.000

Javier Zanetti

Luis Figo

Julio Cruz

16' Huntelaar, 20' Rosales - 49' Stankovič, 86' Cruz
Nejlepší hráč: Esteban Cambiaso

INTER (4-4-2) : 1 Toldo; 4 J. Zanetti, 2 Cordoba, 25 Samuel, 3 Burdisso; 7 Figo , 19 Cambiasso, 5 Stankovic, 31 Cesar (8 Pizarro 46'); 10 Adriano (30 Martins 65'), 9 Cruz. (12 Julio Cesar, 23 Materazzi, 18 Kily González, 21 Solari, 33 Wome ) Trenér: Mancini

Ajax (4-3-3) : 1 Stekelenburg; 2 Trabelsi, 4 Heitinga, 15 Vermaelen, 28 Boukhari; 8 Maduro, 21 Lindenbergh, 19 Emanuelson; 7 Rosales (11 Babel 89'), 25 Huntelaar, 24 Rosenberg. (12 Vonk, 9 Charisteas, 22 Juanfran, 31 Boakye, 38 Sarpong, 45 Timisela) Trenér: Danny Blind

Cruz - je vyrovnáno

Inter zlepšeným výkonem v druhém poločase zvrátil nepříznivý vývoj a v Amsterdam Areně remizoval s Ajaxem 2-2. Do odvety, která se hraje jako jediná až za tři týdny, si odvezl do Milána přijatelný výsledek.

Kvůli svalovým potížím se do brány postavil Francesco Toldo a předvedl slušný výkon. V obraně nahradil Burdisso stále ještě ne úplně zdravého Favalliho a ve středu hřiště tvořil hru Stankovič za dalšího lazara Veróna. Jeho obvyklé místo na křídle zaujala nová lednová posila z Lazia Cesar. Bohužel se moc v dobrém světle nepředvedla a Mancini ji raději po přestávce vystřídal Pizarrem. Bývalý záložník Udinese naopak překvapil a byl hnacím motorem týmu při honbě za vyrovnáním. Největším tahounem však byl tradičně Luis Figo, Javier Zanetti a Esteban Cambiasso. V útoku dostal vedle Adriana přednost Julio Cruz. Na rozdíl od svého slavnějšího kolegy se mu dařilo podstatně více. Martins tak na posledních 25 minut nahradil střelecky impotentního Brazilce.

Začátek zápasu byl pro Inter přímo hororový. Než se na hřišti rozkoukal, prohrával ve 20.minutě nečekaně 2-0. První branka padla po šestnácti minutách. Cordoba při obranném zákroku odkopl míč na pravé straně k Rosalesovi, ten ho lehkým nákopem vrátil před bránu, kde byl Huntelaar. Jeho povedená hlavička k tyči skončila v síti bezmocného Tolda 1-0. Za pár minut vypuklo nadšení na ochocech podruhé. Emanuelson na dvakrát překonal Cordobu a přihrávkou po zemi našel na malém vápně Rosalese. Ten s pomocí dobíhající Samuela usměrnil míč do brány - 2-0.

Ve 27.minutě prošel Javier Zanetti až k šestnáctce soupeře, dobře našel Cruze, jehož střela skončila v náruči gólmana. Další pokusy hráčů Interu byly zblokovány. Naopak znovu zahrozil Ajax. Z rychlého brejku pálil Boukhari vedle. Madurův volej musel likvidovat Toldo. Ještě před přestávkou přišla velká šance Interu na vyrovnání. V nastaveném čase rozehrál z levé strany Figo roh. Cruz hlavičkoval obloučkem do břevna a Cordobova dorážka taktéž hlavou skončila na břevně i podruhé.

Čtyři minuty po příchodu z kabin se nerazzurri dočkali. Figo našel centrem před bránou Stankoviče. Ten ještě míč prodloužil na Cambiassa, Argentinec mu ho přiťukl zpět a Dejan ho napálil z vně pokutového území a za vydatného přispění dvou hráčů Ajaxu, který míč tečovali, do sítě 2-1. Chvíli na to se zkoušel střelecky prosadit i Figo. Jeho povedená kroutící se střela v bráně neskončila, protože ji Stekelenburg stačil vyrazit. V 76.minutě to pěkně zkusil Oba Martins. Dostal oblouček za obranu, než ale míč stačil zpracovat, doběhl ho obránce a tak balón zády k bráně nakopl přes hlavu za sebe. Jen o kousek minul horní roh brány.

Vyrovnání přišlo v 86.minutě. Figo se dostal do pokutového území a geniálně prostrčil míč mezi dvěma obránci na nabíhajícího Cambiassa. Ten naslepo, přesně jak se to má dělat, našel před bránou volného Cruze. Argentinský střelec nezaváhal a trefil se přesně k tyčce 2-2. Inter byl blízko k třem bodům. V nastaveném čase utekl Martins a Cruz. Oba poslal Juliovi přihrávku do běhu, tomu však chvíli trvalo než ji zpracoval, tři obránci ho doběhli a tak raději hned vypálil. Vedle. Zápas nedohrál kvůli křečím.