Luis Figo

Cruz a Recoba

Roberto Mancini

Porto - Inter

22' Materazzi (vlastní), 35' McCarthy
Nejlepší hráč: Alvaro Recoba

INTER (4-5-1) : 12 Julio Cesar; 2 Cordoba, 23 Materazzi, 25 Samuel, 16 Favalli; 7 Figo (13 Zé Maria 82'), 14 Veron, 19 Cambiasso, 8 Pizarro (20 Recoba 53'), 21 Solari (10 Adriano 67'); 9 Cruz (1 Toldo, 3 Burdisso, 6 C.Zanetti, 33 Wome) Trenér: Mancini

FC Porto (4-3-3) : 99 Vitor Baia; 12 Bosingwa, 4 Pedro Emanuel, 14 Pepe, 35 Marek Cech; 8 Lucho Gonzalez, 17 Jorginho (6 Ibson 90'+3'), 18 Paulo Assunçao; 7 Quaresma (25 Ivanildo 82'), 9 McCarthy (27 Alan 60'), 39 Hugo Almeida (31 Paulo Ribeiro, 3 Ricardo Costa, 20 Diego, 21 Cesar Peixoto) Trenér: Co Adriaanse

Figo

Inter prohrál v Portu 0:2 a zkomplikoval si postup ze skupiny. Přestože na rohy vyhrál jasně 10:0, na góly se mu nevedlo. Oba dva si dal prakticky sám. První branku si vstřelil Materazzi po té, co se od něj odrazil balón do sítě po jednom z neškodných centrů. Další si tečoval do brány zřejmě Verón. McCarthy zahrával přímý kop, napoprvé nastřelil zeď, na podruhé už skulinu mezi hráči našel. Míč skončil přesně u tyče a Julio Cesar neměl šanci.

Mancini sice před zápasem avizoval, že nechá Adriana na lavičce, moc se tomu ale nevěřilo. Brazilec však skutečně v základnní sestavě nebyl. Zahrál si až posledních dvacet minut. Další útočník Martins má zraněné koleno. I možná proto trenér zvolil rozestavení s jedním hrotovým útočníkem - Cruzem. Do zálohy se tak vešly vedle sebe Figo, Verón, Cambiasso, Pizarro a Solari.

Inter začal zápas lépe než hostitel a na jeho polovině byl častěji. Ve 20.minutě si vypracoval první velkou šanci. Po dlouhé přihrávce se za obranou objevil osamocený Julio Cruz. Sólový nájezd na brankáře však zakončil střelou do jeho nohy. Následná Solariho střela byla zblokována. Nedáš, dostaneš. Ve 22.minutě si Materazzi patou srazil do vlastní brány centr "do nikam" a Porto vedlo 1-0. Italský stoper zřejmě nečekal, že se k němu míč přes klubko hráčů vůbec dostane. Vedení mohl zvýšit po centru Čecha McCarthy, nestalo se. Na druhé straně běžel na bránu i Figo, nad míčem ale ztratil kontrolu. Ve 35.minutě fauloval Verón Jorginha a Porto dostalo dobrou příležitost na skórování. McCarthy nejprve napálil zeď. Míč, který se k němu odrazil zpět, poslal napodruhé s pomocí Veróna přesně k tyči 2-0.

Krátce po přestávce zblokoval Vitor Baia střelu z úhlu Solarimu. Dorážku ze značky pokutového kopu nezvládl Favalli a poloprázdnou bránu přestřelil. V 62.minutě se na levé straně uvolnil aktivní Recoba. Jeho centr prošel nad brankovou čarou až k Figovi, který z úhlu dva metry před bránou hlavičkoval pouze do tyče. Recobovi přímáky ani střely dalšího čerstvého hráče Adriana zvrat nepřinesly a Porto tak získalo první body v základní skupině H.